צה״ל יקים צוות מומחים לנסיבות מותו של אלוף-משנה שרון אסמן ז״ל

ראש המטה הכללי, רב- אלוף אביב כוכבי, בהתייעצות עם מפקד זרוע היבשה וקצין האיכות והבטיחות הראשי, החליט על הקמת צוות תחקיר מומחים רחב שיבחן את כלל היבטי אי...

צה״ל יקים צוות מומחים לנסיבות מותו של אלוף-משנה שרון אסמן ז״ל

ראש המטה הכללי, רב- אלוף אביב כוכבי, בהתייעצות עם מפקד זרוע היבשה וקצין האיכות והבטיחות הראשי, החליט על הקמת צוות תחקיר מומחים רחב שיבחן את כלל היבטי אירוע מותו של אלוף-משנה שרון אסמן ז״ל.

הצוות יגבש המלצות מערכתיות לנקיטת צעדים למניעת הישנות אירועים דומים בעתיד. צוות המומחים יבדוק את ההיבטים הנוגעים לאימוני הכושר בצה"ל ובהם: ההיערכות לאימוני כושר, אמצעי רפואה ופינוי במהלך אימוני כושר קרבי, הכשרת מדריכי הכושר להעניק טיפול רפואי וכל נושא נוסף שיעלה במהלך עבודתו.

בראש הצוות יעמוד תת-אלוף (מיל׳) גיא חסון, והוא יכלול נציג רפואה בכיר, נציג כושר קרבי, ראש ענף חקירות במבק"א יבשה, וכן גורמי מקצוע נוספים מצה"ל ומחוצה לו, בהם יסתייע לצורך עבודתו.

הצוות יחל את עבודתו באופן מיידי ויגיש את מסקנותיו בהקדם למפקד זרוע היבשה ולרמטכ"ל. במקביל, ממשיך לפעול צוות רפואי מקצועי בראשו עומד רופא מומחה בכיר אשר בוחן, כמקובל במקרים אלה, את ההיבטים הרפואיים הנוגעים לנסיבות מותו של הקצין. מסקנות הוועדה ישולבו בעבודת צוות המומחים שהוקם הערב.

אלוף משנה שרון אסמן מובא למנוחות
היכונו: כך תגיעו להילולת רחל אימנו
זעם על שקד בבני ברק: "יריקה נוספת בפרצופם של תושבי העיר"
תחזית מזג האויר: חם מהרגיל
מבשרת ציון: שני בתים פונו בעקבות שריפה
חוק יסוד ההגירה נדחה בקריאה טרומית
צפו: המשטרה פשטה על המוסכים וקנסה בכ-400,000 ש''ח
תחזית מזג האוויר: מעונן חלקית עם גשם מקומי
פיתוח חדשני: חיישנים יוצבו על מוניות בירושלים
"ישראל היום אינה במקום שהיינו רוצים להיות בו"
יעקב אשר: "תוביל לכאוס ואנרכיה"