בנט ביטל ביקור חיסונים באום אל-פחם • רע''מ: "כבוד לזכר השהידים"

בנט שוב מעורר סערה: ראש הממשלה נפתלי בנט ביטל ביקור רשמי למטרת הפצת "בשורת" חיסוני הקורונה במגזר הערבי. מיד לאחר מכן רע''מ מסרו כי הסיבה לכך הינה מתוך כ...

בנט ביטל ביקור חיסונים באום אל-פחם • רע''מ: "כבוד לזכר השהידים" ראש הממשלה בנט

בנט שוב מעורר סערה: ראש הממשלה נפתלי בנט ביטל ביקור רשמי למטרת הפצת "בשורת" חיסוני הקורונה במגזר הערבי. מיד לאחר מכן רע''מ מסרו כי הסיבה לכך הינה מתוך כבוד לשהידים. הדברים עוררו זעם רב מתוך הציבור וחברי הכנסת אשר תקפו את ראש הממשלה.

רע"מ בהודעה רשמית מסרו: "ביטול ביקור ראש הממשלה, נפתלי בנט, באום אל-פחם בא לבקשתנו, מתוך כבוד לזכר השהידים שנפלו במאורעות אל-קודס ואל-אקצא (אוקטובר 2000)".

זמן קצר לאחר הודעת רע''מ, ח״כ מנסור עבאס יו״ר רע״מ טען: "אני מבהיר שביקור רוה״מ שהיה מתוכנן מחר באום אלפחם ונדחה למועד אחר, היה במטרה לקדם את החיסונים בחברה הערבית. רוה״מ החליט לבטל את ביקורו לאחר שהתברר שמטרה זו לא תושג. כל ניסיון לקשור שיקול הדעת של רוה״מ לסיבות אחרות מופרך ושימוש לא ראוי בעיניי. ההודעה שהוציאה רע״מ אודות דחיית הביקור ביטאה את עמדתה בלבד".

מנסור עבאס ראש מפלגת רע

מדובר ראש הממשלה נמסר בתגובה: "אני מבהיר שדחיית הביקור במתחם החיסונים באום אל-פאחם נעשתה נוכח הצפי להפגנות, וכן מטעמי אבטחה. זו הסיבה, וזו בלבד".

מהליכוד נמסר: "אין נקודת שפל שבנט לא יחצה למען ההישרדות הפוליטית שלו שתלויה במנסור עבאס. לבטל ביקור בגלל ״זכר השהידים״ זו חרפה שתיזכר לדיראון עולם".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "מי שאוהב את המדינה וקורא את הודעתו של תומך הטרור מנסור עבאס, לא יכול להישאר אדיש ולומר שבממשלה יושב איש שלום. ואי אפשר לעכל איך בראשה עומד ראש ממשלה שמרכין את ראשו בפני הטרור. בנט התקפל בפני הטרור ואם הוא כל כך חס על כבודם של השהידים, ראוי שיתמודד על ראשות הרש"פ".

מהציונות הדתית נמסר: "ראש הממשלה בנט ביטל ביטל ביקור באום אל פאחם ״מתוך כבוד לזכר השהידים״. לאן עוד נוליך את החרפה? הזהרנו מקריסה ערכית מוחלטת בממשלה עם התנועה האיסלמית אבל המחווה של בנט לפורעי אוקטובר 2000 עולה על כל דמיון. בושה!".

ח"כ מאי גולן (הליכוד) בציוץ בטוויטר: "כבר אמר מי שאמר - שמי שאיבד את הבושה כבר פעם אחת, עלול להפוך את זה להרגל. לא נשאר בך כלום בנט. לך".

הקרב על הפיזור: כל התרחישים לקראת הישיבה הסוערת
"רצון העם זה ממשלה חלופית": מקלב בדיון על חוק פיזור הכנסת
"אתם צבועים": דברי מקלב בוועדת החוקה על חוק הנאשם
"לא נשב בקואליציה עם תומכי טרור": אמסלם וסמוטריץ' באמירה נחרצת
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד