גורם בקואליציה נגד אורבך: "מחזיק את המדינה בגלל שיקולי משכורת"

גורם בממשלה טוען כי הסיבה להתלבטות של חבר הכנסת מימינה היא השכר שלו אל מול המשכנתא הגבוהה על הווילה שלו בפ"ת • הערכות בקואליציה כי אורבך יפרוש עוד השבוע

גורם בקואליציה נגד אורבך: "מחזיק את המדינה בגלל שיקולי משכורת" יו''ר ועדת הכנסת, ח''כ ניר אורבך

האם נחשפה הסיבה להתלבטויות של ח"כ ניר אורבך? בזמן שחבר הכנסת ממשיך להחזיק את הממשלה בחוסר וודאות, גורמים בקואליציה חושפים את הסיבה להתלבטות של אורבך: המשכנתא של הבית שלו והמשכורת של חבר כנסת. גורם בקואליציה אמר בדיווח ל"ישראל היום" כי "יציבות הממשלה עומדת על המשכנתא של ניר אורבך.

לדברי הגורם, "הבנאדם בנה וילה בפתח תקווה ולקח משכנתא גבוהה, ואנחנו צריכים לשלם את המחיר. הוא לא מתפטר כי צריך שכר גבוה לממן את זה. זה אבסורד. השערורייה הזו צריכה להיפסק. הבנאדם מחזיק מדינה שלמה בגלל שיקולים אופורטוניסטים של הכיסא והמשכורת שלו. הוא יודע היטב שבחירות הן דבר רע למדינה במצב הזה. שייקח אחריות ויתפטר אם לא מתאים לו".

הערכה בקואליציה: אורבך יפרוש השבוע

אחרי הפגישות עם ראש הממשלה בשבוע שעבר והמשך הפגישות מחר (ראשון) הערכה בקואליציה כי אורבך יודיע על פרישה עוד השבוע אך ימתין עם הביצוע כשבועיים-שלושה על מנת לאפשר ניסיונות להרכבת ממשלה חילופית בכנסת הנוכחית או מהלכים אחרים בקואליציה.

ראש הממשלה נפתלי בנט

בסביבתו של בנט הערכות שונות, שם אומרים כי הפגישות עם אורבך ביום חמישי הסתיימו באווירה חיובית. חבריו של אורבך למפלגה המבקשים ממנו להמתין טוענים כי אין מה למהר וצריך למצות את התהליכים מול שני הח"כים הסוררים מאזן גנאים וגי'דא רינאוי-זועבי.

שיקול נוסף המלווה את אורבך הוא העובדה שעל פי ההסכמים הקואליציוניים אם אורבך, מהגוש של בנט, יפרק את הממשלה, יאיר לפיד יהיה ראש ממשלת המעבר ואילו אם זועבי תעשה זאת נפתלי בנט ימשיך לכהן כראש הממשלה גם בממשלת המעבר. אלא שאם זועבי תפרק את הממשלה אורבך יפסיד את ההבטחה שיש לו מהליכוד לשיריון ברשימה ותפקיד מטעם המפלגה.

בתוך כך, בכנסת ישנה אווירה של סוף והכנות ל"ניקוי שולחן", בשבוע החולף הוציא מזכיר הכנסת מייל חריג לח"כים עם כל הצעות החוק שמונחות על שולחן הכנסת אולי מתוך כוונה להפציר בח"כים למהר לקדם דברים לפני התפרקות הממשלה ופיזור הכנסת.

כך ייראה יומו הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה
חיסכון של מאות אלפי חיסכון לזוגות הצעירים
פה אחד: הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים נכנסה לספר החוקים
"״הצלחנו בסור מרע": החכי"ם על פיזור הכנסת
בן גביר במסר לדרעי: היועץ שלך גורם למלחמה בימין
לפיד הוכתר כראש ממשלה
280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס
נקבע סופית: הבחירות בעוד ארבעה חודשים
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט