גבר שתה ממיס שומנים ב"ארומה" - מצבו קשה; המשטרה פתחה בחקירה

הגבר התלונן על קושי בבליעה ועל צריבה בפה, לאחר ששתה משקה לא מזוהה • הוא מורדם ומונשם בבית החולים מאיר • ייתכן שנגרם לו נזק לדרכי הנשימה • מ"ארומה" ישראל...

גבר שתה ממיס שומנים ב"ארומה" - מצבו קשה; המשטרה פתחה בחקירה

הגבר התלונן על קושי בבליעה ועל צריבה בפה, לאחר ששתה משקה לא מזוהה • הוא מורדם ומונשם בבית החולים מאיר • ייתכן שנגרם לו נזק לדרכי הנשימה • מ"ארומה" ישראל נמסר: "העובד הכין את המשקה בטעות בכוס עם חומרי ניקוי".

על פי הפרסום ב'ישראל היום', גבר כבן 50 מורדם ומונשם לאחר שהובהל אתמול (ראשון) למיון במרכז הרפואי מאיר מקבוצת כללית, ודיווח על מצוקה בבליעה וצריבה בפה לאחר שתיית משקה לא מזוהה בסניף ארומה בקניון "רננים" שברעננה. המשטרה פתחה בחקירת המקרה.

הגבר הגיע עם כוס השתייה למיון ונמסר לצוות כי ישנו חשד שהיה בכוס ממיס שומנים. בבדיקת מעבדה שנערכה בבית החולים התגלה שאכן מדובר בחומר בסיס חזק המאפיין ממיסי שומן.

ד"ר קובי מצגר, רופא במלר"ד, סיפר: "המטופל הגיע בהכרה אולם עם קשיים בבליעה, תחושת צריבה מהפה עד לאזור החזה, נפיחות בשפתיים והקאות. מיד כשהבנו כי לא מדובר בתגובה אלרגית אלא בתגובה לחשיפה כימית, הזעקנו באופן מיידי צוות אף אוזן גרון. הצוות אבחן כי קיימת חסימה בנתיב האוויר והוא נלקח באופן מיידי לחדר ניתוח על ידי רופאים מרדימים לצורך אבטחת נתיב האוויר וביצוע הרדמה והנשמה".

ד"ר עבדת מאי, מומחית בהרדמה וטיפול נמרץ בבית החולים עדכנה במצבו: "המטופל עדיין מורדם ומונשם אך הוא יציב, ואנחנו עדיין בוחנים אם נגרם נזק למערכת העיכול או לדרכי הנשימה עליונות. במצבים בהם אנשים בולעים חפצים או נוזלים העלולים לגרום לנזק ולחסום את נתיב האוויר בבת אחת, אנחנו מבצעים באופן מיידי פעולת הנשמה מניעתית על מנת להפחית את הסכנה לחייהם".

נוכח תקופה זו המאופיינת בניקיונות רבים טרם חג הפסח חוזר ד"ר מצגר ומדגיש: "מדובר בחומרי בסיס המכילים סודה קאוסטית ומוכרים לרובנו כממיסי שומנים למיניהם וטומנים בחובם סכנת חיים של ממש. באופן חד משמעי, אין לאחסן חומרי ניקוי במכלים המיועדים למזון או למשקה ויש להרחיקם באופן מוחלט מהישג ידם של ילדים. כמו כן, יש לזכור להימנע מערבוב חומרי ניקוי מסוגים שונים מחשש לתגובה כימית ביניהם ובפרט אקונומיקה וחומצה כלורית (מי אש).

"במצב שבו חלילה ארעה בליעה של חומר ניקוי יש להרחיק את החומר הפוגע, להרחיק בגדים שזוהמו ממנו, לשתות מיד מים או חלב לדילול החומר בגוף - בתנאי שאין קושי בבליעה ואין הקאה. בכל מקרה ישנו הכרח של פינוי מיידי לחדר מיון לקבלת טיפול רפואי".

"העובד הכין את המשקה בכוס עם חומר ניקוי"

המקרה אירע בסניף של "ארומה" ישראל, ומהחברה נמסר: "הנהלת הרשת בוחנת את המקרה במלוא החומרה והרצינות. מבדיקתנו עד כה נראה כי מדובר בכוס שהכילה חומר ניקוי - מסיר שומנים שקוף, אשר אחד העובדים השתמש בה בטעות להכנת משקה שהוגש ללקוח.

"אנו מתנצלים בפני הלקוח מעומק ליבנו על המקרה החמור, מאחלים להחלמתו המהירה ופועלים על מנת לחדד ולשפר את הנהלים בשימוש בחומרי ניקוי בסניף הנדון ובכל סניפי הרשת, ולמנוע מקרים כאלה בעתיד"

כזכור, לא מדובר בפעם הראשונה ששמה של הרשת נקשר בהרעלת מזון בסניפיה. בשנת 2019, שני לקוחות שאכלו כריך טונה בסניף של הרשת בתל אביב, אושפזו בבית חולים בעקבות אחסון לקוי של הטונה, פרשה שעוררה סערה רבה וביקורת נגד הרשת.

אילוסטרציה
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב
כביש 90 ישודרג בסכום כולל של 410 מיליון
עוקץ כרטיסי המתנות: כך נעקצו עשרות אלפי שקלים
חריג: המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני
יום המודעות לחטיפת ילדי תימן: לאן הלכו הילדים?