דרמה: המפכ"ל החליט למנוע כניסתם של בן גביר ומאי גולן לצעדת הדגלים

עוד החליט המפכ"ל לאסור כניסתו של בן גביר להר הבית היום ומחר, אך האיסור על הר הבית טעון אישור של ראש הממשלה

דרמה: המפכ"ל החליט למנוע כניסתם של בן גביר ומאי גולן לצעדת הדגלים בן גביר ומפכ''ל המשטרה

מפכ"ל המשטרה בהחלטה תקדימית פוגע בחוק חסינות חברי הכנסת ואוסר על חברי כנסת איתמר בן גביר ומאי גולן לצעוד מחר בשער שכם בירושלים. לדברי המפכ"ל הצעדה עלולה לעורר מהומה. במקביל המפכ"ל החליט שלא לאפשר לח"כ בן גביר לעלות להר הבית היום ומחר.


ח"כ בן גביר מסר: "קץ הדמוקרטיה. במקום להתמודד עם הפורעים המשטרה פוגעת בחסינות חברי הכנסת שמבקש לצעוד עם דגל ישראל בבירת ירושלים, מאה מטר מהרכבת הקלה".


בן גביר הוסיף: "המפכ"ל נכשל בטיפול פורעים בלוד, בדרום ובהר הבית ועכשיו בהחלטה חסרת תקדים הוא שולל את חופש התנועה לחבר כנסת. אני מצפה שרוה"מ יהפוך את החלטתו".


תנועת הצעירים ״קומי ישראל״ אשר עתרה על כך לבג''ץ מסרה כי הינה: "מודה למפכ"ל המשטרה שנעתר לבקשתנו למנוע את הפרובוקציה המיותרת של ח"כ בן גביר".


כפי שדיווחנו מוקדם יותר מעל 'בימה' זו, תנועת קומי ישראל פנתה היום (ד') ליועץ המשפטי לממשלה וליועצת המשפטית של הכנסת בבקשה למנוע משיקולים ביטחוניים מח"כ בן גביר וח"כים נוספים לצעוד ביום חמישי בשער שכם וברובע המוסלמי.


במכתבם ציינו: "חופש התנועה של חברי הכנסת, על אף שהוא נהנה מהגנה בהתאם לחוק חסינות חברי הכנסת - אינו מוחלט. בהתאם להוראות החוק ובדגש לס' 9(א), יש להגביל את חופש התנועה של חברי הכנסת משיקולים של ביטחון המדינה".


עוד הוסיפו: "אנו פונים אליכם בעקבות הודעת חה"כ איתמר בן גביר, כי בכוונתו לצעוד מחר בתוואי המתווה המקורי, דרך הרובע המוסלמי ושער שכם. על משטרת ישראל להיערך למניעת קיום מצעד דגלים "פיראטי" של ח"כ בן גביר, מצעד שיעמוד בניגוד להחלטת הממשלה, תוך שימוש בחסינות חברי הכנסת. עליכם להורות כי יינקטו האמצעים הנדרשים לשם כך, למניעת הפגיעה בביטחון המדינה ולטובת הציבור".


בתגובה לבקשת תנועת קומי ישראל בבקשה למנוע מיו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, ומחברי כנסת נוספים לצעוד השבוע בשער שכם, כפי שהצהיר שמתכוון לעשות, הגיב מוקדם יותר היום בן גביר: "מדהים שהתנועה שארגנה את ההסתה בבלפור נגד ראש הממשלה נתניהו ואנשיה, צעקו בגרון ניחר בעד חופש הביטוי, מבקשת לפגוע בחופש התנועה של חבר כנסת במדינת ישראל רק כי הוא חושב אחרת".


עוד הוסיף: "אתמול ביקשו שאתאם עליה להר הבית והיום כבר מבקשים למנוע ממני לצעוד בלב ירושלים. לפי השמאל הקיצוני, חופש ביטוי שמור רק לתומכי טרור ולמפגיני בלפור - צבועים נמאסתם".

הממשלה אישרה את תקנון עבודת הממשלה
"אני מתכוון לנצח": אדלשטיין מתכונן להחלפת נתניהו
סופית: נתניהו יעזוב את בלפור
גנץ יגיש הצעת החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות
ח"כ דוד אמסלם: "התפקיד של השמאל זה להכחיד את החברה מבפנים"
הסתה חמורה ברשת נגד בן גביר • קצין הכנסת מתנער מהאחריות
בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים
ח"כ מעוז: הרובע המוסלמי הוא לא מוסלמי - זהו חלק מחלקיה של ירושלים