מקור פלשתיני: הג'יהאד האסלאמי על סף הסלמה מול ישראל

בארגון הטרור מוטרדים מהפעילות המבצעית המתמשכת של צה"ל בצפון שטחי יהודה ושומרון, בפרט בג'נין • מנהיג הג'יהאד: "לא נקבל את ההשפלה המתמשכת"

מקור פלשתיני: הג'יהאד האסלאמי על סף הסלמה מול ישראל מחבלים יורים לעבר חברון

כמעט הספקנו לשכוח את מה שארע פה רק לפני שבועיים, כוננות שיא ומתח רב בישראל ובעזה על רקע מצעד הדגלים שהסתיים בסוף בשקט וללא תגובה מארגוני הטרור. אלא שבצד השני, האירוע עדיין לא הסתיים לגמרי, ויש מי שעדיין לא התאוששו ממנו ומהאירועים בשטח שבאו אחריו. כך פורסם ב'ישראל היום'.

בג'יהאד האסלאמי לא רגועים. בארגון מוטרדים מהפעילות המבצעית המתמשכת של צה"ל בצפון שטחי יהודה ושומרון, בפרט בג'נין, ומבחינתם מדובר "בניסיון להרוס את הכוח והחיוניות של הארגון. בג'יהאד משוכנעים שישראל פועלת לחסל לאט לאט את האחיזה של הארגון בגדה, וזה משהו שהם לוקחים ברצינות.

"נוסיף לזה את שני החמושים הפלשתינים שנהרגו בעימותים באזור ג'נין מאש הצבא הישראלי רק בימים האחרונים, וזה יוצר רצון לנקמה. עוד אירוע ועוד אירוע, הדברים מצטברים, ובג'יהאד קרובים לקבל החלטה על הסלמה נגד ישראל. הדיבור הוא שהם לא יוכלו לשתוק ולעבור על כל זה לסדר היום, בייחוד אם האירועים יימשכו", אמר מקור פלשתיני ל"ישראל היום".

"אנשים ברחוב תוקפים את הפלגים בעזה על השתיקה בעקבות המצעד, ומאשימים את החמאס והג'יהאד האסלאמי שהם הסכימו להכיל את מה שקרה רק בשביל לקבל עוד כסף ועוד אישורים ליציאת פועלים לישראל. בשביל הג'יהאד, כשתוקפים אותם בצורה כזאת, ומדברים עליהם כאילו הם בוגדים שזנחו את ההתנגדות - זאת השפלה. משהו שאי אפשר לסבול אותו. ובנוסף כל כמה ימים מאבדים אנשים שלהם בגדה".

"הארגון לא יקבל את ההשפלה המתמשכת"

לדברי המקור, עניין נוסף שנמצא ברקע ומלבה את הרצון של הג'יהאד האסלאמי בהסלמה, הוא תקיפת נמל התעופה בדמשק שיוחסה לישראל לפי פרסומים זרים. "שדה התעופה בדמשק זה סמל. בכל העולם הערבי מדברים על העניין הזה. זו לא הפצצה של איזה אתר או כמה עמדות. יש כעס גדול, ובג'יהאד רואים את ההתהדקות של ציר ההתנגדות באזור ", הוא אמר.

בתוך כך, פורסמה אמש הודעה פתאומית מטעמו של מנהיג הג'יהאד האסלאמי, זיאד נח'אלה, ובה נמסר כי "הארגון לא יקבל את ההשפלה המתמשכת. ההפרות היומיות של האויב בירושלים ואל-אקצא, פעולות ההרג היומיות של בני העם הפלשתיני בערי הגדה, הריסת הבתים, פגיעה באסירים והתעלמות משביתת הרעב של העצורים המנהליים, כל זה מצריך עמדה רצינית מצד כלל הכוחות הלאומיים והאסלאמיים, והעם הפלשתיני בכל המקומות שבהם הוא נמצא".

תלונה במשטרה: ארגון שמאל מסתיר את אופי השימוש בכספי ממשלות זרות
אמש: פיגוע ירי בקבר יוסף
אמש: פלסטיני גנב רכב ופצע 4 שוטרים
הלילה: נעצרו 13 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון
ירושלים: מחבל ניסה לדקור שוטר ונמלט להר הבית
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה