תם החיפוש אחר הארכיאולוג שהתנגד לדאעש?

בסוריה סבורים שמצאו את שרידיו של חאלד אל אסד, מנהל אתר העתיקות תדמור • אסד סירב לגלות למחבלי דאעש היכן הטמין פריטים יקרי ערך וראשו נערף

תם החיפוש אחר הארכיאולוג שהתנגד לדאעש? חאלד אל אסד

הרשויות בסוריה הודיעו השבוע כי ייתכן ומצאו את שרידיו של חאלד אל אסד, מנהל אתר העתיקות בעיר תדמור, אחד מהאתרים הארכיאולוגיים החשובים בסוריה. אסד ניהל את האתר במך נים רבות ובשנת 2015, סירב לעזוב אותו כשכוחות דאעש כבשו את העיר מידי צבא סוריה.

אסד ועוזריו הטמינו מאות פריטים ארכיאולוגיים במקומות מסתור שונים, על מנת אני הארגון, שנוהגים להשמיד ולמכור פריטים היסטוריים, לא ישימו את ידיהם עליהם. כגם לאחר שנפל בשבי בידי אנשי הארגון, אסד סירב לגלות להן היכן החביא את הפריטים הנחשקים, הסירוב עלה לו בחייו.

מחבלי הארגון הוציאו את אסד להורג בפומבי וערפו את ראו, גופתו נתלתה על אחד מהעמודים מהתקופה הרומית המעטרים את אתר העתיקות. כעת נטע בר מ"ישראל היום" מדווח כי הרשויות בסוריה בודקות אם השרידים שנמצאו בסמוך למקום ההוצאה להורג שייכים לארכיאולוג האמיץ.

טארק, בנו של אל אסד, סיפר לכלי התקשורת המקומיים: "הרשויות הודיעו לנו לפני יומיים כי הם חושבים שמצאו את גופתו של אבי. אני ואחי נתבקשנו לתת דם על מנת לקיים בדיקת די.אנד.איי. אני מאוד מקווה שזה אכן אבי שנמצא ושהאל לא יאכזב אותנו".

ארגון הטרור דאעש ערך מסע של שוד והשמדת עתיקות ואתרים ארכיאולוגיים בכל המקומות אותם כבש. אנשיו פוצצו מסגדים וכנסיות עתיקות ומכרו בשוק החור חפצי אמנות ופולחן קדומים, על מנת לממן את המשך שלטון הטרור של הארגון.

סין ורוסיה לצד טהרן: איראן הצטרפה לארגון שנגחאי
גרמניה: המשטרה סיכלה פיגוע נגד בתי כנסת ביום כיפור
בשליחות איראן: שיירת משאיות דלק ראשונה הגיעה ללבנון
דיווח: נשיא סין סירב להיפגש עם ביידן
הטליבאן ביקש מארה"ב לתרום לו כספים
בלב הים: שחף נוחת על גב הלווייתן • צפו
ארה"ב: 7 מיליון דולר בעבור מידע שיוביל למעצרו של בכיר
שני ישראלים נהרגו בהתרסקות מטוס ביוון
ביידן יוצא למתקפה: עובדים פדראליים יאבדו משרתם אם לא יתחסנו
צפו: תיעוד ייחודי מהזוהר הצפוני והדרומי