אלפי אנרכיסטיים הפגינו בירושלים, 7 מפגינים נעצרו בחשד לאלימות

ההפגנה נגד נתניהו בירושלים הגיעה לסיומה, הכבישים באזור נפתחו לתנועה • סיכום

אלפי אנרכיסטיים הפגינו  בירושלים, 7 מפגינים נעצרו בחשד לאלימות

אלפי מפגינים הגיעו הערב (מוצ"ש) למחאה נגד ראש הממשלה במספר נקודות ברחבי הארץ, כשהמוקד העיקרי הוא בירושלים סמוך למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור. כמה אלפי מפגינים התרכזו בכיכר פריז הסמוכה למעון.

מוקדם יותר הודיעה המשטרה כי היא ערוכה לקיומן של המחאות הצפויות להתקיים הערב, סמוך למתחם בית רה"מ. "כוחות המשטרה נפרסו באזור כיכר פריז, רחוב עזה, בן מימון והרחובות הסמוכים על מנת לאפשר את חופש המחאה לכלל האזרחים, לשמור על בטחון הציבור, הסדר הציבורי ובריאות הציבור", כך נמסר מהמשטרה.

במשטרה הודיעו כי באשר לכל פעילות של הקמת רעש, על פי החלטת בג״צ, החל מהשעה 21:30 תיאסר הרעשה באמצעות צופרי אוויר, תופים, כלי הקשה ואמצעי הרעשה אחרים. עד לשעה 23:00 יותר השימוש אך ורק באמצעי הגברה (מגפון או רמקול), להשמעת קולו של המשתמש בלבד, ללא השמעת מוסיקה או רעש מכל סוג. הכל בעוצמה סבירה ובהתאם להנחיות המשטרה בשטח. לאחר השעה 23:00 ייאסר השימוש גם באמצעי ההגברה.

עוד נמסר מהמשטרה כי כמה מאות מפגינים קיימו תהלוכה ברחובות העיר ללא תיאום עם המשטרה, ובעקבות עימותים עם כוחות המשטרה נעצרו במהלך הערב 7 חשודים בגין הפרת הסדר הציבורי ותקיפת שוטרים

יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "שבוע טוב מקריית אונו. מכל הצמתים והגשרים באנו לשנות!", לציוץ הוא הוסיף תמונות של מוחים המניפים דגלי מחאה.

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה התייחס בראיון ל'חדשות 12' לאכיפת המשטרה בהפגנות. "אני מתווה מדיניות למשטרה, יש אכיפה שוויונית".

מתנועת הדגלים השחורים נמסר: "השבוע, במקום להתעסק בלמעלה ממיליון מובטלים, בכלכלה הקורסת ובמניעת הסגר השלישי, ראש משפחת הפשע נתניהו היה עסוק במניעת וועדת חקירה בנוגע לפגיעה בקודש הקודשים של מדינת ישראל על ידי ביטולה של הכנסת. מדינת ישראל נמצאת במאבק קיומי על היותה דמוקרטיה. מאות האלפים שיוצאים היום מהבתים לא ייתנו לישראל ליפול למקומות שנתניהו רוצה לקחת אותנו אליהם. מדינת ישראל חשובה מביבי, אזרחי ואזרחיות המדינה חשובים מביבי".

מתנועת 'קריים מיניסטר' נמסר לקראת ההפגנה: "קבירת פרשת הצוללות ושקריו על מכירת המטוסים לא מותירים מקום לספק – את המדינה מנהל ראש ארגון פשע שטובתו וצרכיו האישיים קודמים לטובת המדינה. חייבים לעצור את הטירוף. נהיה כל מוצש בבלפור עד שתלך!"‎.

בתנועת 'קומי ישראל' מסרו: "דווקא בימים קשים אלו – אין הנהגה בישראל. בזמן שמאות אלפי אזרחים ואזרחיות רעבים ללחם, הממשלה שלנו לא מסוגלת לבצע את התפקיד הכי בסיסי שלה ולהעביר תקציב. ביום רביעי האחרון, הם שוב הפכו את הכנסת למדגרה של אנרכיה המבזה את מוסדות שלטון החוק. הערב נצעד בכל רחבי הבירה, כי רק הרחוב ישמור על הדמוקרטיה. הם הייאוש, אנחנו התקווה".

בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים
לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל
כוכבי ים מסוג גרגירנים נצפו בשמורת האלמוגים • גלריה
בני ברק: הוקם צוות חירום לטיפול בחשד לליקוי מבנים