בעקבות תקיפת השוטרים: הח"כים מגנים

ח"כ בן גביר בתגובה לתקיפת השוטרים בכפר קאסם: "אם מקרה דומה היה מתרחש ביצהר, היו יורים כדורים חיים. המפכ"ל צריך ללכת הביתה"

בעקבות תקיפת השוטרים: הח"כים מגנים השוטרים המוכים

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, אמש בליל שבת שוטרים שביקשו לערוך חיפוש במתחם של אנשי השמירה בכפר קאסם, האחראים על סיורים בעיר, נתקלו בהתנגדות קשה. העימות התלהט עוד יותר אחרי ששוטר חשמל בטייזר את אחד המעורבים, וזה בתגובה תקף אותו והפילו לרצפה. כתוצאה מהעימות מספר שוטרים נפגעו וקיבלו טיפול רפואי.

ראש הממשלה, נפתלי בנט הגיב: "אני עומד לצד השוטרים שהותקפו באלימות קשה בכפר קאסם. האלימות בחברה הערבית הגיעה לנקודה בלתי נסבלת. נילחם בה בכל הכח. אני מצפה מהחברה הערבית, שמבקשת מהמדינה להתערב, לתת לשוטרים את כל התמיכה והגב. נגיע לתוקפים ונמצה עמם את הדין".

מפכ”ל המשטרה, רנ”צ יעקב שבתאי הגיב: “לא נעבור לסדר היום על אירועי אלימות כלפי שוטרים כפי שקרה בכפר קאסם. הנחתי את פיקוד המחוז והמרחב לפעול בנחרצות ובתקיפות ולשים את היד על כל מי שלקח חלק באירוע ואנו נעמיד לרשותם את כל האמצעים והכוחות שידרשו.

עוד אמר: “כבר עצרנו 4 חשודים, ביניהם שני החשודים המרכזיים שעל פי החשד תקפו את השוטרים, ולא נרפה עד שנביא את כל העבריינים לדין. אני מגבה באופן מלא את השוטרים לפעול על פי חוק עם האמצעים שעומדים לרשותם אל מול כל מי שינסה להרים עליהם את ידו. לא נקבל מצב שבו פוגעים בשוטרים שבאים לבצע את תפקידם”.

השר לביטחון פנים עמר בר-לב ניסה להגן על התנהלות השוטרים: "אני גאה בשוטרים שלא נרתעו בפני מיליציה מקומית בכפר קאסם, פעלו בדיוק כמצופה משוטר בישראל ולא הבליגו בפניה. מדינת ישראל היא הריבון והמשטרה היא שליחתו ותפקידה לשמור על שלום הציבור.הדין ימוצה עם החשודים שנעצרו ועם כל אדם שחושב שהוא יכול להרים יד על לובשי מדים".

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו הגיב: “אני מגנה בתוקף את תקיפת השוטרים בכפר קאסם. כשהממשלה של בנט תלויה במנסור עבאס ובאחים המוסלמים, עבריינים במגזר הערבי מרימים את הראש ומעזים לפגוע בשוטרים שלנו. זו חציית קו אדום שאסור לעבור עליה לסדר היום. יש למצות את מלוא חומרת הדין עם כל מי שהיה מעורב במעשה האלימות הנפשע הזה”.

ח״כ משה ארבל הגיב לאלימות: ״שתיקתו של תושב כפר קאסם ויו״ר ועדת הפנים ח״כ ווליד טאהא אל מול האלימות האכזרית כנגד השוטרים בעירו מלמדת שאיננו ראוי לתפקידו. היה מצופה מהממשלה והעומד בראשה שידרשו מח״כ ווליד טאהא לגנות את המעשים האכזריים. אבל בעצם כבר לא מצפה מהם לכלום״.

ח"כ רות וסרמן לנדה (כחול לבן) יו"ר השדולה לקידום הערים והמעורבות והשדולה למיגור האלימות והפשיעה בחברה הערבית אמרה בתגובה לאירוע האלימות כלפי שוטרים בכפר קאסם: "במהלך השבת אירע אירוע חמור בו הותקפו שוטרים בכפר קאסם. אמנם האלימות בחברה הערבית נובעת מהזנחה רבת שנים של הטיפול במגזר - אבל כעת חייבים טיפול מיידי, כירורגי, משטרתי עוצמתי ודרמטי בהיקפו ובנחישותו".

סגן מפקד תחנת המשטרה מאיים למצות את הדין עם הפורעים

דוברות המשטרה

השוטרים המוכים

עוד אמרה: "לא ייתכן שכך תאותגר המשילות והריבונות במדינת ישראל. לא ייתכן שבמדינת ישראל יתנהלו באין מפריע ״מיליציות״ לא של התנועה האיסלאמית ולא של גורמי פשיעה, ואף לא של אזרחים המבקשים לשמור על משפחותיהם! המדינה אמונה על ביטחון הפנים של אזרחיה- כולם!".

לסיום אמרה: "אני מצפה מהשר לביטחון פנים להזרים באופן מיידי ודחוף אלפי שוטרים אל תוך הערים הערביות. אני גם מצפה שזה יהפוך לנושא הגבוה בסדר העדיפויות של ראש הממשלה, לצד ניהול מגפת הקורונה. התרעתי מעל בימת הכנסת, כחודש וחצי לפני אירועי מאי 2021 בהם הרחוב הערבי החל ליטול את החוק לידיו תחילה בלוד ובהמשך במקומות רבים נוספים במדינה יידמו לאירועי אוקטובר 2000. אני מתריעה עכשיו שוב- אנו רגע לפני פיצוץ נוסף".

יו"ר הוועדה לביטחון פנים, חברת הכנסת מירב בן ארי (יש עתיד) מגיבה לסרטון תקיפת השוטרים בכפר קאסם: ״ראיתי את הסרטון של תקיפת השוטרים בכפר קאסם. ‏סרטון מזעזע וקשה מאוד, תושבי הכפר תוקפים את השוטרים באלימות, מכות, קללות ואגרופים. ‏חייבים למצות את הדין עם ארבעת העצורים, להכניס אותם לכלא ולטפל ביד קשה בכל מי שהיה מעורב באירוע החמור הזה".

יו"ר עוצמה יהודית מסר בתגובה: "מדובר במפכ"ל כושל בלי סדר יום שחייב ללכת הביתה. למעלה מחצי שנה שאני אומר שקובי שבתאי צריך לסיים את תפקידו, תמונות כאלה של שוטרים כנועים, מובסים, מותקפים, הפכו להיות מחזה נפוץ ויותר חמור שלתוקפים האלה לא יעשו כלום! ממתי משטרת ישראל מאפשרת למיליציות אזרחיות להסתובב ברחבי העיר, מי נתן להם רשות?. היכן לפי החוק מותר לאנשים פרטיים לערוך סיורים ולנהל את העיר, כאילו אנחנו חיים במערב הפרוע".

ח"כ בן גביר הוסיף: "אם מקרה דומה היה מתרחש ביצהר, היו יורים כדורים חיים, כשמדובר בתושבים מכפר קאסם, אין דין ואין דיין, זו גזענות לשמה. בושה וחרפה".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' בציוץ בטוויטר: "בכפר קאסם, המעוז של התנועה האסלמית, פועלת כבר שנים משטרה פרטית של התנועה האסלמית שמטילה את חיתתה על התושבים ולמעשה מנהלת את החיים בישוב. מדינה בתוך מדינה. והמשטרה? נוח לה כנראה שיש מישהו אחר ש"שומר על הסדר" גם אם זה אומר התפרקות מוחלטת של המדינה מריבונותה ומאחריותה לשלום אזרחיה".

ח״כ אופיר סופר מהציונות הדתית: “בחסות המיליארדים והלגיטימציה שבנט וממשלתו נותנים לתנועה האיסלמית קיבלנו מופע אימים וחשש של שוטרים מותקפים להשתמש בנשקם על אף שהיו רשאים לכך. ‏אנשי כוחות הביטחון חייבים לקבל את הגיבוי המלא להגן עלינו ועל עצמם. לו היו מקבלים זאת, אותם עבריינים לא היו מעזים לנהוג כך”.

ח"כ ישראל כ"ץ (הליכוד) בציוץ בטוויטר: "שוטרי משטרת ישראל הותקפו באכזריות ע״י מליציה פרטית של התנועה האיסלמית בכפר קאסם, כאשר הגיעו לביצוע מעצרים. שפל חדש וחסר תקדים. תלות הממשלה ברע״מ מעבירה מסר ברור של חולשה והפקרות לגורמים האלימים ברחוב הערבי וכעת עבאס עוד יחלק להם מיליארדים לחיזוק כוחם והשפעתם. רק בישראל".

חה"כ שמחה רוטמן בתגובה לתקיפות השוטרים בכפר קאסם: "הלילה הוא מבחן האם ממשלת ישראל נחטפה סופית על ידי התנועה האיסלאמית. על אירוע חמור פי 1000 פחות הוזרמו לבני ברק פלוגות מג״ב, פרשים, מכת״זיות, רימוני הלם וכל זה כשהמפלגות החרדיות בתוך הממשלה. אם הערב לא תראו תגובה של המשטרה בכפר קאסם, דעו שממשלת ישראל נחטפה על ידי ארגון טרור".

עוד הוסיף: "הצפה של היישובים הערבים בפלסטינים במסגרת איחוד משפחות תגרום לנו להתגעגע למראות כמו שראינו הערב בכפר קאסם. חוק יסוד ההגירה שהנחתי יעלה להצבעה השבוע. אני מצפה מכל חברי המחנה הלאומי להתגייס להעברתו. איילת, שעת המבחן הגיעה: שימי את ביטחון המדינה לפני הפוליטיקה"

ח"כ קטי שטרית (הליכוד) בתגובה לתקיפת השוטרים בכפר קאסם: "‏מדינה ריבונית לא יכולה להכיל ולקבל מקרים כאלה בשטחה. המיליציות של התנועה האיסלאמית בשטח פועלים בחסות התנועה האיסלאמית בכנסת. בושה חרפה!

יו"ר סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך בתגובה על תקיפת השוטרים בכפר קאסם: "‏הפשיעה במגזר הערבי חייבת להיות מטופלת בצורה מערכתית ושב"כ צריך להיכנס לעובי הקורה. זה אינטרס של ערביי ישראל וזה האינטרס של כולנו. אני יודע שעובדים על זה וסומך על רה"מ, השר לבט"פ וכל הגופים האמונים על האכיפה והישום".

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונית הדתית) בתגובה לתקיפת השוטרים בכפר קאסם: "מכרו לנו שרע"מ רוצה להיות חלק מהמדינה? אז מכרו. שהמליציה של התנועה האיסלמית, מתעמתת עם שוטרים באלימות, אני מבינה כמה מה שהיה הוא שיהיה. רע"מ תמכה בטרור ועודנה מובילה את התמיכה בו".

ח"כ ניר ברקת (הליכוד) הגיב: "לא ייתכן שגורמי האכיפה חוששים להיכנס ליישובים ערביים שמתנהלים כמו במערב הפרוע ומשליטים טרור ומרימים יד על כוחות הביטחון והמשטרה. נדרשת פעולה נחרצת והפעלת יד ברזל שתשליט את הסדר והחוק בכל חלקי מדינת ישראל, ותשים סוף להפקרות ולאובדן ההרתעה".

משרד הביטחון מודה: אלו הסיבות לכישלון אבטחת שר הביטחון
נעצרה המחבלת שדקרה את האמא בשמעון הצדיק
לעיני ילדיה: אמא נדקרה בשמעון הצדיק
גנב ירה ונהג בשכרות: שוטר מואשם בכתב אישום חמור
צפו: כך נצערו משליכי בקבוקי התבערה
המבקר אנגלמן: "אנחנו עושים ביקורת על היערכות ישראל לאיום האיראני"
אושר סופית: עונשי מינימום על החזקת נשק בלתי חוקי
בפעם השלישית: מחבל דרס מאבטח
"הגיעו בגישה תקיפה מאוד ובריונית": בנט על איראן
"בא לרצוח אותי": בחור הישיבה מהפיגוע משחזר את רגעי האימה