תא"ל וינטר ננזף על ידי הרמטכ"ל כי שוחח עם בנט

כפי שעלה מעל בימה זו, מפקד עוצבת האש שוחח בימים האחרונים עם יו"ר ימינה, אך לא דיווח כנדרש בנהלים • הוא זומן לשיחה אצל הרמטכ"ל כוכבי, וקיבל נזיפה פיקודית

תא"ל וינטר ננזף על ידי הרמטכ"ל כי שוחח עם בנט

מפקד פיקוד המרכז, האלוף תמיר ידעי, הציג היום (רביעי) לרמטכ"ל אביב כוכבי תחקיר בנוגע לשיחה שקיימו השניים. הרמטכ"ל זימן את וינטר לבירור, והחליט על העונש הפיקודי, בשל האיסור על קשר ישיר בין המשרתים בצבא לנבחרי ציבור.

כאמור, אתמול נחשף כי מפקד עוצבת האש שוחח בימים האחרונים עם ראש הממשלה המיועד, אך בניגוד לפקודות, לא דיווח על השיחה למפקדיו.

צמרת הצבא התוודעה לדבר השיחה רק בעקבות פניית "ישראל היום" אתמול בשעות הצהריים, ולאחר בירור פיקודי ראשוני שנערך, הוחלט כאמור כי מפקד פיקוד המרכז, אלוף תמיר ידעי, יקיים בירור מעמיק בנושא.

צה"ל אוסר קשר בין קצינים לבין נבחרי ציבור. אין זה סוד כי בנט ווינטר הם חברים. אך וינטר לא פעל כמצופה ממנו כשלא דיווח על השיחה עם בנט למפקדיו.

כאמור, בנט ותא"ל עופר וינטר חברים כבר עשרות שנים, מאז שירתו יחד כלוחמים בסיירת מטכ"ל, ואחר כך שובצו יחד כקצינים צעירים לשם סיוע בהקמת יחידת "מגלן". בהמשך דרכו הצבאית פיקד וינטר על יחידת דובדבן, ולאחר מכן על חטיבת גבעתי שאותה הוביל במבצע צוק איתן ברצועה. תחת פיקודו התרחש גם האירוע המצער שבו נחטפה גופתו של סגן הדר גולדין ז"ל, ובעקבותיו האירועים שכונו "יום שישי השחור" - שורה של פעולות אגרסיביות של צה"ל ברפיח שנועדו לאתר את גופתו של גולדין.

וינטר נחשב למפקד מוכשר מאוד, אך לא פעם זכה לכותרות לא מחמיאות. כך למשל, עורר ביקורת לאחר שפרסם "דף מפקד" שכתב לחייליו ובו התייחס למבצע במונחי מלחמת קודש דתית. בהמשך התברר כי במהלך המבצע שוחח עם חברו משכבר הימים בנט, אז שר בקבינט, והשיחה הרתיחה את מפקדיו.

וינטר הפך לגיבור מגזר הכיפות הסרוגות, ולמרות לחצים מצד נתניהו וליברמן, הרמטכ"ל הקודם, גדי איזנקוט, לא קידם אותו לתפקיד מפקד אוגדה. הפשרה היתה מינויו למזכיר הצבאי של שר הביטחון, בתחילה של ליברמן ובהמשך של בנט, לתקופה קצרה. הרמטכ"ל כוכבי הפך את ההחלטה ומינה אותו למפקד אוגדה מובחרת, ובאופן חריג פרסם נתניהו ברכה אישית לרגל מינויו.

מדובר צה"ל נמסר אתמול בתגובה: "צה"ל אוסר קשר בין משרתים לבין נבחרי ציבור. לאור כך, מפקד פיקוד המרכז מקיים בירור מעמיק בנושא".

עופר וינטר
מאסר לתוקפי בחורי הישיבה בצפון
הממשלה אישרה היום את הארכת כהונתו של הרמטכ״ל, רא״ל אביב כוכבי
ראש הממשלה בנט: "הסבלנות שלנו אזלה"
גנץ: "בחירתו של ראיסי לנשיא איראן, היא עוד עדות להקצנה הצפויה"
הזוי: המשטרה החרימה את נשקיהם של השוטרים
השוטרים נדהמו: ילד בן 9 נהג ברכב
סוף סוף: תקום ועדת חקירה לאסון מירון
המתח מאיראן: הרמטכ"ל טס לארה"ב לבקש שיסייעו לישראל
בעקבות אסון מירון: באומן נערכים למניעת הדוחק
פשיטה משטרתית בכפרים הערביים באזור רכסים