מאבק ניצולות השואה בבני ברק: המועדונית בעיר תחזור לפעילות

לאחר מאבק ציבורי ממושך נגד סגירת המועדונית הותיקה לניצולות השואה ומייסדות העיר בני ברק, המספקת מסגרת חברתית וארוחה חמה - המאבק הציבורי הצליח והמועדונית ...

מאבק ניצולות השואה בבני ברק: המועדונית בעיר תחזור לפעילות

חבר מועצת בני ברק זועם על חברי המועצה

יעקב וידר

לאחר מאבק ציבורי ממושך נגד סגירת המועדונית הותיקה לניצולות השואה ומייסדות העיר בני ברק, המספקת מסגרת חברתית וארוחה חמה - המאבק הציבורי הצליח והמועדונית תחזור לפעילות מלאה עוד השבוע.

כפח שדיווחנו מעל 'בימה' זו, המועדונית פועלת בעיר כבר עשרות שנים בעיר ומשרתת מאות נשים מבוגרות וניצולות שואה, חלקן בודדות וזהו המקום היחידי שאליו הן יוצאות מהבית. לפני כשנה, בשיא משבר הקורונה, החליטה קבוצת עסקנים להשתלט על מבנה המועדונית ולגרש את הנשים לרחוב. מאז מתקיים מאבק ציבורי נרחב נגד סגירת המועדונית, במסגרתו הפגינו נשות המועדונית יחד עם תושבים רבים מול בניין העירייה.

בשבוע שעבר התחוללה מהומה בישיבת מועצת העיר בני ברק לאחר שקבוצה מנשות המועדונית הגיעה לישיבת המועצה ולאחר שראש העיר סירב לאפשר להם לדבר, הודיע חבר המועצה וידר כי הוא מעניק להן את זכות הדיבור שלו.

בעקבות שורת ההפגנות ולאחר שחבר המועצה וידר פנה למינהל וותיקים במשרד הרווחה, המפקח על העירייה בנושא זה, והודעת המשרד החריגה לפיה ינקוט בצעדים חריפים נגד העירייה אם לא תפתור מיידית את הנושא, הודיעה הערב העירייה כי המועדונית תחזור לפעילות באופן מיידי.

יעקב וידר, יו"ר סיעת הליכוד בעיריית בני ברק שהוביל את המאבק הציבורי נגד סגירת המועדונית, מסר בתגובה: "המאבק הציבורי המוצדק שהובלנו למען מייסדות העיר וניצולות השואה זכה לתהודה עצומה ובסופו של דבר הצליח, בראש ובראשונה מכיוון שתושבי בני ברק הם סמל למצוות "כבד את אביך ואת אמך" ולא היו מוכנים לאפשר את גזילת מועדונית הנשים הקטנה בידי קומץ עסקנים אטומים וחסרי מצפון. אמשיך להיאבק בכל כוחותיי נגד כל מי שמבקש לפגוע בתושבי בני ברק".

מחדל בנתב"ג: פרצו למכולה בניסיון לגנוב אמל"ח
בני ברק: בן 30 נסע בבימבה ונתקע בעץ
הבריחו מאות אלפים: נעצרו חשודים בהברחת סיגריות בנמל
לינץ' בירושלים: שני אחים הותקפו קשות בידי פועלים ערבים ונפצעו
שלמה נאמן: "אנחנו מתעוררים לעוד בוקר של פינוי מיותר"
צור גולדין: "יש בלוף אחד ענק. אף אחד לא מתכוון להביא את אח שלי"
תגלית נדירה בשילה: חמישה קנקני ענק שלמים בני 2,000 שנה
סיכום חדשות השבת: גופת הנעדר אותרה בכנרת
ירושלים: ילד כבן 9 נדרס על ידי רכב פרטי בנווה יעקב
"הריבונות מתחילה בכבישים": שלמה נאמן בתגובה לתאונה הקשה בבנימין