השרה להגנת הסביבה הצהירה כי תתנגד להפרדה בשמורות הטבע

בעקבות זאת, ח"כ אזולאי פנה ליועץ המשפטי והסביר כי ההפרדה: "אינה מהווה פגיעה בעיקרון השוויון"

השרה להגנת הסביבה הצהירה כי תתנגד להפרדה בשמורות הטבע צבעים של חורף בשמורת הטבע עין אפק

לאחר שהשרה להגנת הסביבה הצהירה כי תתנגד להפרדה בשמורות הטבע, שיגר היום ח''כ ינון אזולאי (א') ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט בנושא רחצה מגדרית נפרדת באתרי רשות הטבע והגנים.

כותב חה"כ אזולאי: "הבוקר פורסם כי השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג, האחראית על רשות הטבע והגנים (רט"ג), הצהירה היום כי תתנגד לחקיקה שהרשות מנסה לקדם כדי לאפשר רחצה בהפרדה מגדרית במעיינות ונחלים בשמורות טבע. "אין מקום להרחיב עוד את ההפרדה במרחב הציבורי.

"סעיף 3(ד)(3) לחוק איסור אפליה במוצרים ושירותים קובע באופן מובהק וברור שכאשר חלק מן הציבור לא יצרוך מוצר או שירות בשל פעולה של אי הפרדה, לא רואים בכך אפליה".

"התכלית של סעיף חוק זה נועדה לקדם שוויון. כאשר חלק מן הציבור לא יצרוך מוצר או שירות בשל אמונה דתית ו/או בשל הלכה, ואנחנו מונעים ממנו לצרוך את המוצר או השירות הזה, הרי שאנחנו מפלים. ברגע שאנחנו מתעלמים מהחובה הזו ולא מאפשרים לחלק מן הציבור, אפילו לא כל הציבור, לצרוך מוצר או שירות בשל הדבר הזה, הרי שאנחנו פוגעים בשוויון".

"קביעת שעות לרחצה נפרדת בצורה מידתית וסבירה תוך מזעור הפגיעה בציבור שאינו מעוניין בה למינימום (כאשר במקביל לסגירת שתי הבריכות בעינות צוקים לרחצה נפרדת במסגרת הפיילוט, הבריכה השלישית והגדולה מהן תישאר פתוחה כרגיל לכלל הציבור והרחצה הנפרדת תיערך בבריכות התחתונות, שבהן יבוצע תיחום מוגדר לטובת העניין), אינה מהווה פגיעה בעיקרון השוויון ומשכך אינו מצריך הסמכה חוקית מפורשת להפרדה זו בחקיקה ראשית. לאור האמור לעיל, אבקש את עמדתך והבהרתך בנושא בהקדם".

טיפים עסקיים לתקופת החגים‎‎
אל תהיו שליליים: על דירוג אשראי והדרך לשפר אותו
הפיקוח על הבנקים: עמלה תפעולית אחת בעת פירעון מוקדם של משכנתא
לקראת סוכות: חלוקת סכך בחינם
לקראת חג סוכות: מומחי מכון התקנים בטיפים לבטיחות בסוכה
שופרסל מזהירה מניסיון הונאה של לקוחות
אופניים לילדים? דעו את הסיכונים
בעקבות חשמול הרכבות: שאטלים בחינם
נוסעים לראש השנה? בדרכים הללו עלולים להיות פקקים
קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם בחינם!