עימותים חריפים: הפגנות ענק במודיעין עילית נגד המשטרה

אחר מאורעות האתמול כשכוחות משטרה פרצו בבוקר לבתי כנסת וגררו בכח מתפללים ולומדים, לקראת הערב מאות פשטו על רחובות מודיעין עילית לאות עצרות מחאה

עימותים חריפים: הפגנות ענק במודיעין עילית נגד המשטרה אילוסטרציה

לעומת זאת מהמשטרה נמסרה הודעה כי "בשעות אלו מתקיימת הפגנה במודיעין עלית בהשתתפות של מאות מפגינים החוסמים את צירי התנועה. כוחות משטרה פועלים במקום לפיזור ההפגנה עד כה נעצרו שני מפגינים בחשד להפרת הסדר הציבורי".


ההפגנה נערכה ברחוב הראשי בעיר חפץ חיים, תוך שהם מכריזים קבל עם ועדה כי את בתי הכנסת ובתי המדרש שום גורם בעולם לא יוכל לסגור, אם יוצרכו אלו בסגירה - יורו זאת הרבנים וגדולי הדור ולא אנשי משטרה שאין יראת שמיים לראשם.


יצויין כי בעקבות כך נגרר עימותים של ממש עם המוחים לבין המשטרה וכוחות רבים של משטרה ויס"מ הגיעו למקום כבר משעות הבוקר המוקדמות כשהם מאבדים שליטה באירוע וקוראים לתיגבורת.


כן נכתב בשלטים הקוראים להפגנה "אל תתערבו באורחות חיינו!", "רק גדולי התורה הם שיקבעו את המותר והאסור", "התורה והתפילה הם מה שמגנים על העולם ומונעים מחלות".


גורמים מבתי הכנסת הצהירו אמש כי המצב הנוכחי הינו רק כהתחלה, וכי יש בכוונתם עוד לזעזע עולם ומלואו, עד שיובן המסר שאינו משתמע לשתי פנים כי אין לאף מאן דהו הכח והאפשרות לגעת במקומות הקדושה. עם ישראל כולו עמד רק אתמול ביום הכיפורים וזעק 'שמע ישראל' ואין יהודי שלא הבין כמה בתי הכנסת חיוניים. ניאבק על פתיחת בתי הכנסת גם בחג הסוכות ובשמחת תורה. חתמו דבריהם.

מודעה שהוצבה במקום אחר העימותיםאילוסטרציה

אתמול, בשעות הבוקר פרצה משטרה לבית מדרש בעיר וגררה בברוטליות כמה מחשובי חובשי בית המדרש תוך השפלה ובזיון, הרבנים הורו כי אין לשתוק למול השפל המשטרתי המתחדש מידי יום ביומו וכבר מגיע למחוזות שאחריתם מי ישורנו.


בהודעה שיצאה אמש מטעם חובשי בית המדרש נאמר בזעם רב "את ויז'ניץ ידעתם לכבד, מבעלזא התעלמתם לגמרי, למאה שערים אתם לא מעזים להיכנס, ובמוקדי הבדיקות בערים החרדיות אתם לא נוקפים אצבע כדי לשמור על הסדר הציבורי ולמנוע הדבקה", מסרו גורמים והוסיפו: לא נהפוך לשעיר לעזאזל של הציבור החרדי. נקודה!"


הלומדים אף הוסיפו: "אם פניכם למלחמה, זכרו דבר אחד שרק אתם יודעים, ההפגנות בבלפור הם משחק ילדים, אם נידחק לפינה תיתקלו בהפגנות של ציבור בני התורה בכל פינה בארץ."

המקובל השיא את בנו, גדולי ישראל באו לברך • גלריה‎‎
האם יש למנוע מילד לשחק במוקצה? • דף היומי
המיסיונר הבכיר הודיע לחבריו שחזר בתשובה שלמה: "יש רק ה' בעולם"
שמחת השבע ברכות המרכזית לבית סאווראן • גלריה
אברכי בית המדרש יחוה דעת הוסמכו לרבנות • גלריה‎‎
הרב יגאל כהן חיתן את בתו, כולם עלו לברך • גלריה‎‎
מדוע אין כתובה בנישואי חרשת? • דף היומי
המונים התכנסו בבנייני האומה לזכר הרב מרדכי אליהו זצ"ל • גלריה
הסידור ההיסטורי של הרבי מקרעטשניף הגיע לידי נינו • גלריה
האדמו"ר מבוטושאן בשמחת השבע ברכות לבת מקורבו • צפו