ונשמרתם: מהפכה למניעת שכחת ילדים ברכב

מהפכה חסרת תקדים בנושא שכחת ילדים ברכב הלוהט וזאת לאחר מקרים רבים שהסתיימו באסון חמור ל"ע • חברות רבות הצטרפו למהפכה

ונשמרתם: מהפכה למניעת שכחת ילדים ברכב אילוסטרציה, מניעת שכיחת פעוטות ברכב

בעקבות אסונות רבים שהתרחשו במהלך השנים האחרונות בחודשי הקיץ החמים בהם ילדים פעוטים נשכחו ברכב הלוהט, מקרים רבים שהסתיימו באסון ל"ע, החליטו בחברת התקשורת "ימות המשיח" להרים את הכפפה ולהוביל מהפכה חסרת תקדים בנושא בכדי לדאוג שכל נהג, גם כזה המתנזר מכלי הטכנולוגיה השונים יקבל התראות על שכחת ילד ברכב, דבר שימנע ללא ספק אסונות רבים.

המהפכה שעתידה להכות גלים במגזר החרדי בפרט מגיעה כאמור בעקבות מקרים רבים שהסתיימו בטרגדיה חמורה ל"ע, כאשר ילדים קטנים מצאו את מותם ברכב הלוהט כאשר הם נשכחו במקום, במקרים רבים ניתן היה למנוע את האסון הכבד אילו בעל הרכב היה מקבל התראה או תזכורת מראש לבל ישכח את התינוק ברכב.נכאשר בכל חיוג לקווי התוכן השונים המנוהלים על ידי חברת התקשורת "ימות המשיח" המחייג ישמע התראות נגד שכחת ילדים ברכב במהלך חודשי הקיץ החמים.

מדובר בחלק ממהפכה חסרת תקדים אליה הצטרפו חברות רבות אשר ינגישו התראות שונות נגד שכחת ילדים. בין החברות שהצטרפו כבר למערך ההתראות ניתן למצוא את: רשת הסופרים נתיב החסד / בר כל, רשת הסופרים הטוב והמטיב ורשת הסופרים חסד לאלפים אשר משמיעים במערכת הכריזה של הסניפים אזהרות והתרעות מפני שכחת ילדים, דבר שגם יגביר את המודעות בנושא וגם יזכיר לציבור הקונים במקרה שחלילה הם אכן שכחו ילד ברכב הלוהט.

גם אפליקציית החנייה הפופולארית: celloprark התגייסה למיזם, ובדף הבית של האפליקציה הם מציגים התראות קופצות נגד שכחת ילדים ברכב, דבר שללא ספק יתזכר את הנהג שחלילה לא ישכח את הפעוט ברכב, במהלך הימים החמים הללו.

גם ערוצי הרדיו, קול חי, קול ברמה וגלי ישראל בליווי איש התקשורת ר' חיים קליגר הצטרפו למהפכה כאשר מידי שעה עגולה הם משמיעים במערכת התראות ואזהרות מפני שכחת ילדים, דבר שהסתיים במקרים רבים באסונות כבדים ל"ע.

בהנהלת "ימות המשיח" מספרים גם על מקרים רבים בהם הם ראו בחוש כיצד ההתראות הללו אכן מצילות חיים. "היה זה לפני מספר ימים כאשר אברך מאחת הערים החרדיות סיפר לנו כי הוא יצא לקניות ושכח את ילדו הקטן ברכב. במהלך הקנייה הוא חייג לאחד ממספרי קווי התוכן של ימות המשיח שם הוא שמע לפתע התראה מפני שכחת ילדים, מיד הוא נזכר שהוא שכח את ילדו ברכב ומיד רץ לחנייה, דבר שאם לא היה קורה היה יכול להסתיים באסון חמור חלילה".

לסיום אומרים כי, "היוזמה מגיעה למען הציבור וכמי שקדושת החיים הוא בראש סולם העדיפויות שלנו. אנו רואים בכך חוב קדוש לסייע להפחית את האסונות הרבים שמתרחשים מידי שנה לצערנו במהלך החודשים האלה".

עצוב: פעוטה מאלעד נפטרה ברכב
10 טיפים כיצד לשמור על שיער בריא בקיץ בישראל
חשיבות המים לבריאות וטיפים לצריכת מים נבונה בקיץ‎‎
התפללו: ילד חרדי נפגע מרכב הסעות
לקראת החופש: כל הסיבות לבואן של הכינים ואיך לטפל בהן אחת ולתמיד
בני ברק: ילד נפצע מהתנגשות ברכב חונה
"מגיע גם לחרדים": בשורת הענק של ליאון לעשרות אלפי ירושלמים
בני ברק: אצבע של ילדה בת שנה נקטעה במלואה
ברדק: שובו של מיסטר גולדבלום
אלו המדינות העויינות ביותר ליהודים באירופה