ראשוני: ממשלת בלארוס מתכננת ארגון כניסת החסידים לאומן

ישראל מבקשת מאוקראינה לתת לחסידים לחצות את הגבול, ונשיא בלארוס לוקשנקו מוכן מוכן לקחת על עצמו את ארגון העלייה לרגל

ראשוני: ממשלת בלארוס מתכננת ארגון כניסת החסידים לאומן

זעם החסידים

במכתב של משרד החוץ הישראלי לנשיא אוקריאנה, וולדימיר זלנסקי נאמר כי "החסידים יהיו במדינה רק בתקופת ראש השנה תוך עמידה מלאה בכל הסטנדרטים התברואתיים".

בתורם, הרשויות בבלארוס מוכנות לארגן באופן עצמאי עלייה לרגל בטוחה של החסידים לאומן. למשל, לקחת אותם באוטובוסים לאומן ובחזרה, בליווי לשדה התעופה. המשא ומתן מתנהל עם אוקראינה.

על פי המידע העדכני ביותר, עולי רגל רבים ממשיכים להיות באזור הגבול. הרשויות באוקראינה אומרות כי לאנשים מסופקים אוכל ושתייה כשרים.

אלכסיי דיובנקוב, הנציג הרשמי של משמר הגבול בבלארוס בגומל: "מצד שירות הגבולות של הרפובליקה של בלארוס, נעשו מאמצים מרביים לאפשר לאזרחים, שלא הותרו על ידי אוקראינה, לחזור לשטחה של בלארוס. כל האמצעים ננקטו כדי ליצור מעבר נוח ומהיר לטריטוריה שלנו. כ -10 אנשים חזרו - לא יותר, כל החלק הארי כאן. "

הצד האוקראיני, בינתיים, הגביל את מעבר התחבורה בנקודת הגבול שלו. להסביר זאת בכך שנוכחות זרים על הכביש מסבכת את התנועה ועלולה להיות מסוכנת. כך, בגבול - בעיקר מהצד הבלארוסי - נוצר פקק תנועה ארוך של יותר ממאתיים מכוניות.

הצלב האדום בבלארוס פרש תחנת סיוע ליהודי החסידים. ישר לאורך הרצועה הנייטרלית. מתנדבים מחלקים ארוחות חמות, מים ושמיכות. באתר זה יתארגן שעון מסביב לשעון.

מספר הצליינים הישראלים, לפי קבוצת הגבול בגומל, רק יגדל ככל שהם ממשיכים להגיע למחסום בבלארוס. הם באים באוטובוסים שלמים. משרד החירום פורס מודולים מחוממים ומטבח שדה. אמבולנס יהיה בתפקיד בין שני הגבולות עד הבוקר.

הסיוע ההומוניטרי מבלארוס אמש
הנגיף גם באוכל! נגיף הקורונה אותר על גבי אריזת מזון קפואה בסין
תיעוד שובר מאומן: בתוך הציון אמירת תיקון הכללי וברחוב - אין כמעט אנשים
מבצע זק"א אומן תשפ״א
היכונו: תיקון הכללי העולמי ב-12:00
דרעי לרבנים: "לקרוא לחסידים בבלארוס לחזור לבתיהם"
לחסידי ברסלב: מקבץ תיעודים מ'אומן - ראש השנה' - אשתקד
לא יאומן: חסידי ברסלב שרים את המנון אוקראינה • צפו:
מה הדהים את טראמפ • "אם לא אנצח, ישראל תהיה בצרה גדולה"
אוקראינה: "מגבלות הסגר קפדניות נותרות בתוקף". הברסלבים יאלצו לחזור
נשיא הקונגרס לאוקראינה: "למעלה מ-200 שנה חסידי ברסלב מחויבים להגיע לאומן"