פלוסי: "נפעל בדחיפות" להדחת טראמפ

יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב תקדם החלטה שתאלץ את פנס והקבינט לפעול להדחת טראמפ באמצעות התיקון ה-25 • אם לא יפעלו - הדמוקרטים יחלו בהליך הדחה

פלוסי: "נפעל בדחיפות" להדחת טראמפ טראמפ

ננסי פלוסי, יו"ר בית הנבחרים האמריקני הודיעה אמש (בין ראשון לשני) כי תנסה לקדם החלטה בקונגרס שתקרא לסגן הנשיא, מייק פנס, ולקבינט בממשל טראמפ לפעול בתוך 24 שעות, על מנת להפעיל את התיקון ה-25 לחוקה ולהדיח את טראמפ מתפקידו. כך מדווחת ספי פישמן בישראל היום.

פלוסי הדגישה כי המהלך הנוכחי, שכאמור נועד לדרבן את פנס להכריז על טראמפ כ"אינו כשיר" לתפקיד, הוא צעד שנועד לחסוך בזמן ולעלות להצבעה לכל המאוחר ביום שלישי. יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב הוסיפה ואמרה כי אם ההצעה תעבור, אך לא יפעלו על פיה, אז יחל הליך הדחה מזורז כנגד הנשיא טראמפ.

כזכור, ההכרזה הזאת של פלוסי מגיעה לאחר שביום רביעי בשבוע שעבר תומכים רבים של טראמפ הסתערו על גבעת הקפיטול ופלשו לבניין הקונגרס האמריקני. הצעד האלים והקיצוני הזה, שנועד למנוע את אישרורו של ביידן כמנצח בבחירות שהתקיימו בנובמבר, עורר גל של ביקורת קשה כנגד הנשיא והתנהלותו, שלטענת רבים הובילה לאירוע האלים שבעקבותיו נהרגו חמישה בני אדם ובהם שוטר.

יו"ר בית הנבחרים פלוסי התייחסה לנחיצות ההדחה של טראמפ ומסרה כי "על מנת להגן על החוקה שלנו ועל הדמוקרטיה שלנו, אנחנו נפעל בדחיפות, מכיוון שהנשיא הזה מהווה איום מיידי על שתיהן".

הבית הלבן: התנצלות ראשונה לביידן
מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו
שוב הר הגעש אטנה פרץ ב-2 סילונות
לאן הולך השלג? טונות שלג מובלים ביפן וברוסיה?
רוצים להיכנס לארה''ב? תבודדו שבועיים!
עם כניסתו לתפקיד: ביידן חתם על שורה של צווים נשיאותיים
הנשיא ה-46: החל טקס ההשבעה של ג'ו ביידן
טראמפ נפרד מהבית הלבן: "אלה היו ארבע שנים נפלאות"
מדריד: פיצוץ ענק במרכז העיר
נבלני חשף את ארמון הפאר של פוטין