המנהיג כבר לא על אנושי..

המשטר הצפון-קוריאני מודה סוף סוף כי קים ג'ונג און אינו יכול לכופף זמן ומרחב.

המנהיג כבר לא על אנושי.. בימה - המעודכנים מעדכנים

בגילוי לב נדיר, אך במה שמסמן המשך מגמה להפחית את המוטיבים המיסטיים סביב האדרת המנהיג.

העיתונות הממלכתית בקוריאה הצפונית אישרה כי מנהיג המדינה קים ג'ונג און אינו יכול לעשות "צ'וקג'יבופ" - כלומר, הוא אינו מסוגל לכופף זמן ומרחב.

ולא מדובר כלל בהודאה פשוטה. למעשה, באופן מסורתי, מנהיגי קוריאה הצפונית נתפסו כבעלי יכולת אלוהית זו, אצל העם החי וניזון מהשלטון הרודני וזרועותיו, וזאת במסגרת פולחן האישיות סביב דמות המנהיג במדינה המסוגרת.

קיים גם שיר פופולרי שנקרא "המזכיר משתמש בצ'וקג'יבופ", צ'וקג'יבופ - הוא מונח קוריאני המתאר יכולת של תנועה על-אנושית במרחב ובזמן באופן שמאפשר לגמוע מרחקים אדירים בזמן קצר מאוד. בדומה למושג "קפיצת הדרך" ביהדות.

שם השיר "המזכיר משתמש בצ'וקג'יבופ" אומר אם כך שהמנהיג (שבקוריאה הצפונית נקרא "מזכיר") משתמש ביכולת הזו לכופף את הזמן והמרחב. השיר חובר לכבודו של המנהיג הקודם של קוריאה הצפונית, קים ג'ונג איל, אביו של המנהיג הנוכחי.

בעיתון במדינה הייתה הודאה מלאה השבוע, כאמור, כי למנהיגי קוריאה הצפונית אין יכולת מיסטית כזו.

לפי מה שדווח בעיתון, אין לאף אחד ממשפחת המנהיג יכולת של "צ'וקג'יבופ" - טלפורטציה - וכי "באופן ריאלי, אדם לא יכול להיעלם ולחזור ולהופיע דרך כיפוף המרחב", נכתב.

למעשה, למרות מדיניות אגרסיבית ומקיפה של פולחן אישיות סביב מנהיג המדינה, לאחרונה יותר ויותר סימנים מעידים כי יש כוונה להפחית בכמות המיתוסים סביב האדרת יכולת המנהיג, ואף להחליף זאת בהתמקדות ב"אנושיותו" וב"חבריותו" של המנהיג.

מאז נכשלו השיחות בין קוריאה הצפונית לארצות הברית בניסיון להגיע לפשרה בנושא הגרעין הצפון קוריאני. כמה סימנים הראו כי המדיניות החדשה היא פחות להתמקד בהאדרת המנהיג דרך מיתוסים ויכולות על-אנושיות.

במרץ אשתקד אף צוטט קים בתקשורת הממלכתית כי "הפיכת פעילותו המהפכנית ומראהו של מנהיג לעל-אנושית ומסתורית - תביא לכיסוי האמת", כשהציטוט ממשיך: "נאמנות מוחלטת תצוץ כאשר האנשים יזכרו את המנהיג כאנושי וחברי."

הודאה זו כי למנהיג אין יכולת של כיפוף המרחב, מצטרפת לשורה של סימנים אחרים במדיניות החדשה.

טייגר סיבירי תקף והרג את השומרת
האם בחולצת הקמפיין של טראמפ יש סמל נאצי?-צפו
מי מפחד מפצצת האטום?
סופת ציקלון עצומה פגעה בברזיל. צפו
עז חכמה משתמשת בתאו בתור סולם בכדי ללעוס עלים של עץ. הסרטון הזה יגרום לכם לצחקק
סקוטלנד: 3 הרוגים בפיגוע קטלני; הרוצח נורה למוות
במסגרת המאבק בקורונה: "ישראל ואיחוד האמירויות יכריזו על שיתוף פעולה"
משגע: אדם מול אריה, שבע טיגריסים זועמים, ושלושה לביאות תוקפניות, צפו:
קהילת יהדות מרוקו: מצפים לעלות ארצה לנוכח המשבר
רבה הראשי של איראן בראיון: סולימאני הוא היה אדם ממש נערץ בארצנו והביס את דאעש