הזוי: המשטרה החרימה את נשקיהם של השוטרים

המשטרה החרימה את נשקיהם את השוטרים שניסו להגן על עצמם במהלך התפרעות בדיר אל אסד. בן גביר: "לסגור את מח"ש עכשיו"   

הזוי: המשטרה החרימה את נשקיהם של השוטרים אילוסטרציה

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, עימותים פרצו בין כוח שיטור שהוזנק בעקבות חשד לאירוע ירי בכפר דיר אל אסד לבין אזרחים. במהלך העימותים נשרפו שתי ניידות של המשטרה בנוסף לפציעה של השוטרים. במהלך עימותים עם תושבי המקום, נורו יריות ו-3 שוטרים נפצעו באורך קל כתוצאה מאלימות ואזרח (43) נפצע באורח קשה מירי.

בעקבות זאת החליטה המשטרה להחרים את נשקיהם של השוטרים המועורבים באירוע. ח"כ איתמר בן גביר (הציונות הדתית) בציוץ בטוויטר: "הגשתי כעת שאילתה דחופה לשר לביטחון פנים על מה שקרה השבת בדיר אל אסד. למה המשטרה אוסרת על השוטרים לירות על מנת להרוג כשהם בסכנת חיים? מי שנתן את ההוראה לא לירות צריך ללכת היום הביתה".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה להחרמת אקדחי השוטרים שפעלו בדיר אל אסד: "מח"ש חצתה קו אדום בהחלטתה להחרים את אקדחי השוטרים, שלצערי, פעלו שלא כדין, ולא ירו כדי להגן על חייהם. בהחלטה זו משדרת מח"ש מסר מסוכן, כי חיי דם השוטרים הפקר".

בן גביר הוסיף: "במקום להעניק לשוטרים כח וגיבוי להגן על עצמם ועל חיי האזרחים, עושה מח"ש את הפעולה ההפוכה ומחרימה את כלי הנשק שנועד להגן על עצמם מפני סכנת חיים".

ח"כ קטי שטרית (הליכוד) בציוץ בטוויטר: "לינץ' קשה על שוטרים. מכים אותם בברזלים, קצין משטרה עם פגיעה בראש, ניסיון חטיפת נשק מלוחם,שריפת ניידות,לוחמות מג"ב מסתתרות מחשש לפגיעה בהן. תגובת שר הבט"פ: ציון לשבח לתושבי דיר אל אסד".

לסיום הוסיפה: "מילה על תפקוד המשטרה? גיבוי לשוטרים? הסקת מסקנות לעתיד? הצחקתם את כבוד השר. יש לי כאבי בטן!".

כזכור, האירוע התרחש לאחר שכח שיטור הוזנק למשמע יריות הגיע למתחם בו התקיימה חתונה שבמהלכה, על פי החשד, נורו יריות. השוטרים ששוחחו עם בעל השמחה בפתח המתחם, הותקפו על ידי חלק מהחוגגים ועל ידי תושבים נוספים שהגיעו מחוץ למתחם.

השוטרים ביצעו ירי הרתעה באוויר, בהמשך המתפרעים פרצו לניידות המשטרה גנבו מתוכו את הציוד בעוד שאחרים הציתו 2 ניידות משטרה שחנו בסמוך.

גנץ הכריז על שישה ארגונים של החזית העממית ביו''ש כארגוני טרור
בן גביר: "לא מנהלים משא ומתן עם הטרור, צריך להשמיד אותו"
"מדינת ישראל צריכה 'כיפת ברזל' סייברית"
400 שוטרים - עשרות עצורים: החלה הפשיטה על הנגב
לאחר שריפת מתבן: מרדף מלווה ירי
מתנה לאבו-מאזן: 4,000 פלסטינים יקבלו יירשמו ביו''ש
אזעקות שווא בדרום: הנסיבות נבדקות
בחסדי ה': נמנע פיגוע בשומרון
חמאס מאיים: העבירו 8 מיליון דולר עד יום שלישי
אחים חרדים הותקפו ע"י בני מיעוטים: המשטרה בחרה לחקור את האחים