הרב אליהו לבנט ושקד: "תשכחו מאיתנו לעולם"

הרב שמואל אליהו רבה של צפת כותב לבנט ושקד "אם תמליכו ממשלת שמאל שתסכן את היהדות ואת ההתיישבות – אנחנו מתחייבים לא לשתף אתכם פעולה בעתיד בשום אופן וצורה"

הרב אליהו לבנט ושקד: "תשכחו מאיתנו לעולם" הרב שמואל אליהו

בעקבות כוונתם של יו"ר ימינה נפתלי בנט וחברת מפלגתו איילת שקד להודיע היום על הקמת "ממשלת שינוי" יחד עם סיעות השמאל, כתב להם הרב שמואל אליהו מרבני הציונות הדתית פוסט ארוך, ובו הוא תוקף אותם קשות.


הפוסט המלא


בנט ושקד – תשכחו מאיתנו לעולם


בפעם הקודמת שבנט ושקד ניצלו את הבית היהודי ופיצלו אותו כחודש לפני הבחירות ונכשלו, סלחו להם. בשם האחדות הסכימו לחזור ולתת להם מקום להוביל את הציונות הדתית, וטעו. הפעם לא.


צריך להבהיר להם לפני שהם חותמים עם לפיד, מירב מיכאלי, מרץ ואביסתם מרענה שהפעם לא נשכח ולא נסלח. לא נבחר בכם בשום סיטואציה אחרי שתכשלו. לא ניתן לכם שום אפשרות להשתלב אצלנו גם במקום העשירי. אתם מאבדים היום את קהל הבית שלכם לעולם (חוץ מכמה קצוות לא רלוונטים). אנחנו נדאג לכך.


אם תמליכו ממשלת שמאל שתסכן את היהדות ואת ההתיישבות – אנחנו מתחייבים לא לשתף אתכם פעולה בעתיד בשום אופן וצורה. לא נשתף פעולה עם אנשים שהבטיחו עשרות פעמים בצורה מפורשת לא להכתיר את השמאל, ומפרים את ההבטחות בריש גלי ומכשירים את השקר בק"ן טעמים.


החתימה שלכם היום עם לפיד היא גם החתימה על הסוף הפוליטי שלכם. תזכרו את פרץ שגילח את השפם שלו, התחייב לפני הבחירות וחזר בו כדי לקבל משרה. הוא היה פעם מנהיג מפלגת העבודה, שר הבטחון, מועמד לראשות ממשלה והיום אף אחד לא מסתכל עליו אפילו במפלגה שלו. שם נרדף לשפלות פוליטית, לשם אתם הולכים.


עכשיו ימחאו לכם כפים כל אלה שמשתמשים בכם. תזכרו את עשרים המנדטים בסקרים, כולם הפנו לכם עורף. תזכרו היום כי כשתפול הממשלה הזאת, לא יהיה לכם לאן לחזור. אנחנו מתחייבים. מי שרימה אותנו ומכר אותנו - איבד לעולם את האמון שלנו ולא יכול להנהיג יותר.


שבענו מנהיגים שמפירים הבטחות ומשחקים עם הכח שקיבלו מהציבור. כל מי שעשה את זה יצא בבזיון מהחיים הפוליטיים. תזכרו את אריק שרון שהפר הבטחות, הביא את ההתנתקות שבנתיים הביאה לנו ארבע מלחמות זוטא, מאות הרוגים, מנהרות טרור, בלוני תבערה, עשרות אלפי טילים ומה לא. שמו הוכתם לעולם. אתם הולכים באותה דרך.


לפני שאתם חותמים. תזכרו.


הפעם זה סופי. אין דרך חזרה. אם אתם מכתירים ממשלת שמאל, תשכחו מאיתנו.

"יש למצוא פתרון למנוע הלנת המת ללא יהודים בלי לגרום לחילולי שבת"
קארה לכסיף: "צריך להעיף אותך מפה, אני מגייס חתימות לשם כך"
"מכרו את נשמתם לשטן": קרעי על הנהגת המדינה
פרוש בפנייה דחופה לבנט: "ישנה תחושה שאין בעל הבית"
ליברמן: "להחרים פגישות עם אבו מאזן, אסור להפוך אותו ללגיטימי"
"שוב באת להבטיח הבטחות?": ראש מועצת בית אל על ביקור בנט באלקנה
כהנא על הילולת רשב''י: "לא כל אחד יוכל לחגוג בדיוק כפי שהיה חולם"
הוגשה עתירה לבג״ץ על הפיכת ביתו הפרטי של בנט למעון רשמי
סגן השר קארה מחתים ח"כים על מנת להדיח את ח"כ כסיף
האזהרה של גנץ: "מדינה יהודית - בין גדרה לחדרה"