בפעם השלישית: מחבל דרס מאבטח

ראש המועצה האזורית שומרון יוצא בהודעת תמיכה נחרצת במאבטחי רשות המעברים על חיסול המחבל הלילה בפיגוע במעבר תאנים

בפעם השלישית: מחבל דרס מאבטח מנכ

פיגוע דריסה לפנות בוקר במעבר תאנים: בשעה 1:20 מחבל כבן 16 התנגש עם מכונית בעמדת הבידוק בכניסה למעבר ופגע באחד המאבטחים, שנפצע באורח קשה. מאבטחים נוספים של רשות המעברים במשרד הביטחון הגיבו במהירות, ירו במחבל וניטרלו אותו. המאבטח פונה לבית החולים שיבא בתל השומר ובזמן הקרוב יוכנס לניתוח. ככל הידוע לא נשקפת סכנה לחייו.

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל ביקר במהלך הלילה במעבר תאנים וקיים תחקיר ראשוני של הפיגוע. המנכ"ל שיבח את עבודת מאבטחי רשות המעברים: "זה פיגוע קשה וכולנו מאחלים החלמה מהירה למאבטח הפצוע. מאבטחי המעבר פעלו במהירות, בדיוק כפי שאנחנו מתרגלים אותם- חתרו למגע, פגעו במחבל וסיימו את האירוע בתוך שניות. אנחנו מתחקרים את נסיבות האירוע ונבחן צעדים נוספים לשיפור המיגון למאבטחים".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, הגיב הבוקר (ב') לפיגוע הדריסה הקשה בלילה במעבר תאנים הסמוך ליישוב אבני חפץ שבשומרון. דגן איחל החלמה מהירה למאבטח הפצוע, ושיבח את תגובת המאבטחים שניטרלו את המחבל במהירות.

"שוחחתי לפנות בוקר עם ראש רשות המעברים ארז צידון וחיזקתי אותו לאחר הפיגוע הלילה במחסום תאנים", סיפר דגן, "בשם כל תושבי השומרון מסרתי לראש הרשות, איחולי החלמה שלמה ומהירה למאבטח, סיפרתי לו שהלילה היינו עם ראשי ישובי השומרון, בקבר יוסף בשכם, שם שמענו על הפיגוע, אמרנו יחד במקום פרק תהילים ותפילה לרפואתו של המאבטח שנפגע. נקווה שהוא ישוב לאיתנו בהקדם", שיתף דגן.

דגן שיבח את תגובת המאבטחים במחסום על ניטרולו המהיר של המחבל "תגובתם המהירה של המאבטחים, שמיד חתרו למגע וחיסלו את המחבל, ולא נרתעו מהקולות שנשמעו בימים האחרונים ראוייה לשבח. כך צריך, לא להסס ולפעול מול המחבלים ללא מורא וללא פחד, ידעו כל אוייבי ישראל כי מי שינסה לרצוח יהודי דמו בראשו", הוסיף דגן.

דגן קרא לחברי הממשלה, ללמוד מתגובת המאבטחים "אני קורא ואף דורש מכל חברי הממשלה, לגבות בצורה מלאה, את המאבטחים הגיבורים, שהגיבו כנדרש וחיסלו את המחבל, על הממשלה ללמוד מהמאבטחים הצעירים הללו איך מנצחים את הטרור, כיצד חותרים למגע ומחסלים את המחבלים. השומרון מחזק את המאבטחים ועומד מאחוריהם", סיים דגן.

זירת הפיגוע במעבר תאנים
בחסות הסערה: בני מיעוטים יידו אבנים ושלג על יהודים בשער שכם
על רקע התקיפות הישראליות: מתיחות בין רוסיה לסוריה
ניסיון פיגוע: ירי על עמדה צבאית
גורם מדיני: "המטס הרוסי-סורי בגולן - מסר לישראל"
זרקו אבנים על יהודים ופגעו ברכב פלסטיני
בערב שבת: גנב אופניים מתושב במהלך קניות לשבת
שמעון הצדיק: הבית גודר - סגן ראש העיר הותקף בסכין
בני ברק: נתפסו הגנבים בישיבה
ביידן: "זה לא הזמן לוותר על חידוש הסכם הגרעין"
המשטרה ברמת שלמה: נגביר את תחושת הביטחון