סערת "50 השואות": אבו-מאזן על היחס של ישראל לפלסטינים • צפו

סערת "50 השואות" של אבו-מאזן: לצידו של קנצלר גרמניה שולץ, עומד אבו-מאזן, ומצהיר כי "ישראל ביצעה 50 שואות נגד העם הפלסטיני". בני גנץ: ״דברי אבו מאזן בזוי...

סערת "50 השואות": אבו-מאזן על היחס של ישראל לפלסטינים • צפו

סערת "50 השואות": אבו-מאזן על היחס של ישראל לפלסטינים • צפו

סערת "50 השואות" של אבו-מאזן: לצידו של קנצלר גרמניה שולץ, עומד אבו-מאזן, ומצהיר כי "ישראל ביצעה 50 שואות נגד העם הפלסטיני".

בני גנץ: ״דברי אבו מאזן בזויים ושקריים, והם ניסיון לעוות ולשכתב את ההיסטוריה.

‏ההשוואה האומללה והמופרכת בין השואה, שבוצעה על ידי הגרמנים ועוזריהם תוך ניסיון להכחיד את העם היהודי, לבין צה"ל, המגן על תקומת ישראל בארצו ועל אזרחי ישראל וריבונותה מפני טרור אכזרי היא הכחשת שואה.

מצופה ממי שמבקש שלום להכיר בפשעי עבר ולא לעוות את המציאות ולשכתב את ההיסטוריה.

‏אנחנו נמשיך ללמוד מההיסטוריה כולל ממרכיביה המעוותים והאפלים, נחתור לשלום ונשמור על ביטחוננו וחוסננו היהודי.״

נפתלי בנט: ‏כראש ממשלה לא הסכמתי לפגוש את אבו מאזן, או לקדם כל משא ומתן מדיני איתו, גם מול לחצים מבית ומחוץ. ״פרטנר״ שמכחיש שואה, רודף את חיילנו בהאג ומשלם משכורות לטרוריסטים- הוא לא פרטנר.

דרעי: ״אבו מאזן הוא מכחיש שואה, אבו מאזן הוא שונא ישראל ודבריו על ״50 שואות שביצעה ישראל״, הם חרפה שתיזכר לו לדיראון עולם״.

חה"כ מלכיאלי בתגובה להתקפות של כלפון על דרעי בעניין שיחה שלו לפני 11 שנים עם אבו מאזן:‏ "ג׳וב טוב, תיקנת כל מה שאתה וחבריך עשיתם נגד אזרחי ישראל? אין יותר רעבים? אין טרור ברחובות ישראל? הרבנות הראשית עומדת על תילה? אז לך לטפל ואל תשכח גם לחפש עבודה על הדרך, יש קצת יותר מחודשיים ואתה בבית".

איילת שקד: אבו מאזן נלחם בחיילי צה"ל בהאג, ומכחיש שואה בגרמניה. אסור לתת לו לגיטימציה ובטח שלא להזמינו לראש העין.

גדעון סער: דבריו של אבו מאזן - חרפה. הם חלק מתעמולה פלסטינית ממסדית המבוססת על עלילות דם כוזבות, עם 50 גוונים של אנטישמיות, שמטרתן דה-לגיטימציה לישראל. בחירתו של אבו מאזן לומר את דבריו המתועבים על אדמת גרמניה רק מעידה על השפל אליו בחר להגיע.

שר האוצר אביגדור ליברמן: אבו מאזן הוא מכחיש שואה ואויב מושבע של מדינת ישראל.

אבו מאזן שעשה את הדוקטורט שלו במוסקבה בנושא הכחשת השואה, שמגיש חדשות לבקרים תלונות לבית הדין הפלילי בהאג ומאשים את חיילי צה״ל בפשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות, ואבו מאזן שאתמול סירב לגנות את הטבח באולימפיאדה במינכן ורצח הספורטאים לפני 50 שנה - הוא טרוריסט שעוסק בטרור מדיני ולכן הוא מסוכן יותר מכל פעילי הטרור של החמאס או הג’יהאד האיסלאמי.

אני קורא לרה״מ ולשר הביטחון להפסיק לתת לו לגיטימציה, להיפגש ולהידבר איתו.

אין כל סיבה להתרגש מאיומיו להפסיק את התיאום הביטחוני, כי גם אבו מאזן יודע שהתיאום הביטחוני חשוב לו עצמו, לא פחות מלישראל, ואם האיש נשאר בחיים עד היום ולא חוסל ע״י ארגוני טרור מתחרים, זה אך ורק בזכות התיאום הביטחוני בין מנגנוני הביטחון הפלסטיניים למערכת הביטחון הישראלית.

שלמה קרעי, הליכוד, על התגובות של חברי הממשלה נגד אבו מאזן:

חבורת שקרנים ורמאים!

שנה שלמה, שקד, סער וליברמן הנוכלים, יושבים בממשלה ונותנים גיבוי לחיזוק מכחיש השואה אבו מאזן, לפגישות שלו עם שר הבטחון, ולהשתלטות שלו על שטחי סי, ועכשיו, כשהם מנסים לקושש קולות, הם יוצאים נגדו.

אתם החזרתם אותו לקדמת הבמה, ואתם אחראים לאנטישמיות שהוא מעורר כעת.

‏יו"ר יד ושם דני דיין מגנה את דבריו של אבו מאזן בברלין: "דבריו הבזויים של עבאס על '50 שואות' הם שפל מדרגה מעורר סלידה. על ממשלת גרמניה להגיב כראוי לדברי הבלע שהושמעו בתוככי משרד הקנצלר"

ירון אברהם: "איזו היתממות של ליברמן וגם של שקד, שההזמנה של אבו מאזן לראש העין אושרה על ידי ראש מפלגתה דאז וראש הממשלה בנט. בחירות - אז פתאום המנגינה הופכת ל"אני קורא לראש הממשלה ושר הביטחון להפסיק להיפגש איתו". על זה נאמר: יאללה יאללה."

שר הביטחון בני גנץ:

״מי שלא שולח חיילים לקרב, ומי שאין לו אחריות לחיי אזרחי ישראל ולחיילי צה"ל - טוב יעשה אם לא יטיף על פגישות שמנעו ומונעות את המלחמה הבאה ומביאות ליציבות בשטח ולחופש פעולה מדיני.

בזכות התיאום הביטחוני שמתבצע בדרגי השטח, ועל ידי ראשי מערכות הביטחון ועל ידי – יש אזרחים וחיילים רבים שחייהם ניצלו. מי שרוצה לטמון את הראש בחול ולהתעלם מהמציאות הביטחונית והמדינית המורכבת - לא מתאים לאחוז בהגה השלטון ולהוביל את מדינת ישראל.

אני מתכוון להמשיך ולנהג באופן אחראי את ההתנהלות האזורית ובפרט מול הפלסטינים, למען ביטחון ישראל וללא שיקולים פוליטיים.״

ראש הממשלה לשעבר נתניהו בתגובה להתבטאות של אבו מאזן:

לפיד וגנץ - תפסיקו להתחנף למכחיש השואה אבו מאזן. אותנו בליכוד אתם מחרימים, ואליו אתם מתחנפים?

"לפיד וגנץ, תפסיקו להתחנף": נתניהו על ההתבטאות של אבו מאזן • צפו

בימה

לראשונה מזה עשור: ישראל והאיחוד האירופי מחדשות את הדיאלוג הכלכלי
סקר מנדטים: גוש נתניהו עם 59 מנדטים, הבית היהודי לא עובר
לראשונה במועצת העיר בני ברק: חבר המועצה יעקב וידר עורך פיליבסטר
בן גביר ליועמ"שית: עצרי באופן מיידי את ההסכם של לפיד עם לבנון
"מצטט פרסומים של משפחת נתניהו": חשוד סווג לפי דעה פוליטית
סמוטריץ': "אני אהיה שר חינוך מצוין - אטפל בהסתה"
לפיד באו''ם: שתי מדינות לשני עמים - הדבר הנכון לביטחון ישראל
מחריפים את המאבק: "בני גנץ משבש את חיי המתיישבים ביו"ש"
מסתמן: לפיד יציע את ''פתרון'' שתי המדינות
ח"כ אשר: "ליברמן לא מבדיל בין קנייטש לכובע עגול"