מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו

פרטים נוספים של לקוחות שירביט נחשפו • רעידת אדמה הורגשה בצפון • פרובוקציות של איראן וחיזבאללה • מתווה הקניונים בסכנה • ושלג ראשון בחרמון

מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו סייבר, רעידת אדמה. אילוסטרציה

הפריצה לשירביט: ההאקרים פרסמו פרטי לקוחות

קבוצת ההאקרים "בלאק שאדואו", שפרצו למאגרי המידע של חברת הביטוח שירביט פרסמה הבוקר (שבת) פרטי אשראי של אחד מלקוחות החברה, לאחר שפג האולטימטום שהציגו ההאקרים לחברה, והחברה סירבה לשלם להם דמי כופר.

במסגרת ההדלפה פורסמו עד כה, בין השאר, מידע רפואי של תובעים ומסמכים שונים, בהם פרטי חשבונות בנק וצילומי תעודות זהות. הבוקר גם פורסמו מספר פרטי אשראי, ביניהם אף צילום של כרטיס אשראי לצד צילום תעודת הזהות של בעל הכרטיס.

בחברה הגיבו להדלפת המידע הנוכחית וכתבו: "הבוקר פורסמו על ידי blackshadow הודעות נוספות של טרור סייבר, איומים וסחיטה כנגד חברת הביטוח שירביט. בהמשך פורסם ברשת טלגרם מידע הנוגע למספר קטן יחסית של לקוחות החברה, רובו מסמכים טכניים הנוגעים לפוליסות רכב, סיכומי טיפול במוסך, רישיונות נהיגה, תעודות זהות ומידע חלקי על שני כרטיסי אשראי שהאחד תוקפו פג והשני בוטל".

רעידת אדמה הורגשה בצפון

רעידת אדמה בעוצמה של 5.3, שהתרחשה בים התיכון בין טורקיה לקפריסין, הורגשה במספר ערים בצפון וגרמה לתבהלה. תושבים רבים, בעיקר בטבריה ובצפת, דיווחו כי הרגישו היטב את הרעידה. אושרי וייצמן, תושב טבריה שהרגיש את רעידת האדמה: "שכבתי במיטה ופתאום הרגשתי רעידות. המיטה עשתה טיול של כמה ס"מ. זה היה מפחיד, זאת הפעם הראשונה שאני מרגיש רעידת אדמה". שירה, תושבת טבריה נוספת, סיפרה: זה היה מאוד מפחיד. אני שוכבת במיטה, פתאום הרגשתי שהמיטה זזה חשבתי שאני מדמיינת, אבל שניה אחרי המיטה עוד פעם זזה לי"

באזור חיפה, הקריות, עכו ונהריה הורגשה רעידת האדמה בעיקר באזורים הגבוהים כגון רכס הכרמל וברבי קומות באזור קו החוף. מיטל כהן תושבת שכונת ורדיה בכרמל סיפרה: ״היו שני גלים קצרים של רעידות. הגל הראשון כמעט ולא הורגש, הנברשות בבית זזו מעט ויצאנו למרפסת כדי לנסות להבין מה קרה והבחנו בשכנים נוספים שיצאו ואז הורגש הגל השני שהיה באופן יחסי עצמתי יותר. הבית ממש זז וזה לא היה נעים בכלל״.

לדברי כהן שכנים נוספים שיצאו למרפסות הרגישו גם הם את הגל השני ונבהלו; ״השכנים שיצאו למרפסת חזרו בריצה הביתה, אחרים הכניסו את הילדים פנימה ויצאו לחדר מדרגות מחשש שיהיו גלים נוספים. אימא שלי ואחותי שגרות באזור המפרץ והקריות אמרו לי שאצלם לא הרגישו כלום״.

בחיזבאללה טוענים: תיעדנו בסיס צה"ל באמצעות כתב"מ

ארגון הטרור הלבנוני חיזבאללה פרסם אתמול סרטונים של בסיסי צה"ל וצולמו על ידי כלי טיס לא מאויש שהפעיל הארגון - כך לטענתו. עוד טענו בארגון הטרור כי הכטב"מ חדר לשטח ישראל מבלי שמכ"מים ישראלים איתרו אותו.

ביום חמישי דיווחו כלי תקשורת לבנוניים כי במהלך תרגיל צה"ל בצפון "חץ קטלני", שהתנהל בשלהי חודש אוקטובר, מזל"ט של חיזבאללה הצליח לחדור לשטח האווירי של ישראל ולחזור ללבנון ללא פגע.

קבינט הקורונה ממליץ לסגור את הקניונים

קבינט המומחים המייעץ לממונה הקורונה פרופ' נחמן אש, פרסם אתמול דו"ח המלצות למאבק במגפה. במסגרת הדו"ח, הומלץ לעצור את פיילוט הקניונים ולבחון בעוד שבועיים את המשך הפעלתו בהתאם לנתוני התחלואה. עם זאת, לפי הדו"ח על מערכת החינוך להמשיך לפעול, במקביל לבדיקות סקר בקרב התלמידים בערים צהובות, כתומות ואדומות.

היום קיים הממונה אש ביקור בעיירת שפרעם, שהוכרז בה סגר מוקדם יותר השבוע בשל עליית התחלואה בעיר.

איראן תתקין צנטריפוגות מתקדמות נוספות בנתנז

נציגי איראן בסוכנות לאנרגיה אטומית של האו"ם הודיעו הבוקר לסוכנות כי בכוונת הרפובליקה האסלאמית להתקין שלוש צנטריפוגות מדגם 2IR במתקן הגרעיני התת קרקעי בנתנז, וזאת למרות שעל פי הסכם הגרעין, מותר לאיראן להשתמש אך ורק בצנטריפוגות מסוג 1IR, צנטריפוגות מדור ישן יותר.

שלג ראשון באתר החרמון

לאחר שבוע נעים, החורף חזר. הטמפרטורות היום ירדו באופן משמעותי, וגשמים מקומיים החלו לרדת בכל רחבי הארץ, לעתים בליווי סופות רעמים.

בתוך כך, שלג החל להצטבר לראשונה בחורף הנוכחי באתר החרמון, הבוקר התגלתה שכבת שלג דקה בעובי של כשלושה סנטימטרים שהצטברה במפלס העליון של האתר, שהטמפרטורות בו כיום הן באזור האפס מעלות.

האקלים הנוכחי צפוי להימשך גם ביום ראשון, בעיקר במישר החוף ובצפון. מזג האוויר ישתפר ויתחמם בהמשך השבוע, החל מיום שני אז הטמפרטורות צפויות לעלות וכך גם בשלישי.

הכתבה פורסמה בישראל היום.

לאחר כשבועיים: נמצאו שתי גופות ללא רוח חיים
ירושלים: ילד חרדי בן שמונה נפגע מרכב
בסיור בקריית קאליב: האדמו"ר הודה לראש העיר
הפרקליטות: האמירה להזרים גז ולהרוג חרדים - נכללת בחופש הביטוי
התפללו לרפואתו: איש מירון נפצע בתאונה בגליל
בפעם השלישית: צפירת יום הזיכרון
תאונה קשה בכביש 90: מסוק נחלץ לפינוי פצועים
רכבת ישראל מרחיבה את עבודות החישמול: שינויים בלו"ז
מנוף בטון פגע במתח גבוה - הנהג חושמל
כאוס בכותל: הח''כ הרפורמי הכניס ספר תורה לכותל