אנגרגיה מתחדשת, ביטחון תזונתי ועוד: מנהיגי המדינות בהצהרה משותפת

הצהרה משותפת של מנהיגי הודו, ישראל, איחוד האמירויות וארצות הברית.בהצהרה המשותפת אמרו: "אנחנו, מנהיגי ממשלות הודו, ישראל, איחוד האמירויות (מאע"מ) וארה"ב,...

אנגרגיה מתחדשת, ביטחון תזונתי ועוד: מנהיגי המדינות בהצהרה משותפת

הצהרה משותפת של מנהיגי הודו, ישראל, איחוד האמירויות וארצות הברית.בהצהרה המשותפת אמרו: "אנחנו, מנהיגי ממשלות הודו, ישראל, איחוד האמירויות (מאע"מ) וארה"ב, התכנסנו למפגש המנהיגים הראשון של קבוצת "I2U2". קבוצת המדינות הייחודית הזו נועדה לרתום את החיוניות שקיימת בחברות שלנו ואת הרוח היזמית שלהן כדי להתמודד עם חלק מהאתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפני העולם, בדגש מיוחד על השקעות משותפות ויוזמות חדשות בתחומי המים, אנרגיה, תחבורה, חלל, בריאות וביטחון תזונתי".

אנו מתכוונים לגייס את ההון של המגזר הפרטי על מנת לחדש תשתיות, לקדם דרכים לפיתוח של פחמן עבור התעשיות שלנו, לשפר את הבריאות הציבורית וגישה לחיסונים, לקדם קישוריות פיזית בין מדינות באזור מזרח התיכון, ליצור יחד פתרונות לטיפול בפסולת, לחקור הזדמנויות מימון משותפות, לקשר בין חברות ההזנק שלנו להשקעות של I2U2, ולקדם פיתוח של טכנולוגיות מתפתחות חיוניות וירוקות, כל זאת תוך הבטחת ביטחון תזונתי ואנרגיה בטווח הקצר והארוך.

אנו חוזרים ומאשרים את תמיכתנו בהסכמי אברהם והסדרי שלום ונורמליזציה אחרים עם ישראל. אנו מקבלים בברכה את ההזדמנויות הכלכליות שנובעות מההתפתחויות ההיסטוריות האלה, ביניהן קידום שיתוף פעולה כלכלי במזרח התיכון ודרום אסיה, ובמיוחד קידום השקעה בת קיימא בקרב שותפות ה- I2U2. אנו מברכים גם על כינוסים אחרים של מדינות, כמו פורום הנגב לשיתוף פעולה אזורי, שמכירים בתרומות הייחודיות של כל חברה שותפה, כולל יכולתה של ישראל לשמש כמרכז חדשנות שמקשר בין שותפים חדשים והמיספרות על מנת לתת מענה אסטרטגי לאתגרים שהם גדולים מדי עבור מדינה אחת להתמודד איתם.

מפגש הפתיחה היום של מנהיגי I2U2 התמקד במשבר הביטחון התזונתי ובאנרגיה נקיה. המנהיגים דנו בדרכים חדשניות להבטיח ייצור מזון מגוון ולטווח ארוך יותר ומערכות אספקת מזון שיכולות לנהל טוב יותר משברי מזון גלובליים.

למטרה זו, מנהיגי I2U2 הדגישו את היוזמות הבאות: ביטחון תזונתי: איחוד האמירויות – ביתה של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיות מתחדשות (IRENA) ומארחת של COP28 בשנת 2023 – תשקיע 2 מיליארד דולר כדי לפתח שורה של פארקים משולבים של מזון ברחבי הודו שישלבו טכנולוגיות חדישות וחכמות בנושא אקלים על מנת להפחית בזבוז וריקבון של מזון, לשמר מים טריים ולהשתמש במקורות אנרגיה מתחדשת. הודו תקצה קרקעות מתאימות לצורך הפרויקט הזה ותסייע בשילוב חקלאים בתוך הפארקים האלה. המגזרים הפרטיים של ארצות הברית וישראל יוזמנו לספק מהמומחיות שלהם ולהציע פתרונות חדשניים שיתרמו לקיימות הכוללת של הפרויקט. השקעות אלה יסייעו למקסם את תוצרת היבול ובכך, יעזרו להתמודד עם חוסר ביטחון תזונתי בדרום אסיה ובמזרח התיכון.

אנרגיה נקיה: קבוצת ה –I2U2 תקדם פרויקט היברידי של אנרגיה מתחדשת במדינת גוג'ראט בהודו שמורכב מ-300 מגוואט קיבולת אנרגיה סולארית ורוח, בתוספת מערכת סוללה לאגירת אנרגיה. סוכנות הסחר והפיתוח של ארצות הברית מימנה מחקר היתכנות עבור הפרויקט שעלותו 330 מיליון דולר. חברות שבסיסן באיחוד האמירויות בוחנות הזדמנויות לשמש שותפות חיוניות של ידע והשקעות.

ישראל וארצות הברית מתכוונות לעבוד עם איחוד האמירויות והודו כדי להדגיש הזדמנויות שיש במגזר הפרטי. חברות הודיות מעוניינות מאוד להשתתף בפרויקט הזה ולתרום למטרתה של הודו להשיג קיבולת 500 ג'יגוואט (GW) של דלק לא מאובן. לפרויקטים כאלה יש פוטנציאל להפוך את הודו למרכז גלובלי לשרשראות אספקה חלופיות בסקטור של האנרגיה המתחדשת.

המנהיגים הביעו את נחישותם לתמרץ שווקים מבוססים לייצר פתרונות חדשניים, כוללים ומבוססי מדע על מנת להגביר ביטחון תזונתי ומערכות מזון בנות קיימא. המנהיגים גם בירכו על ההתעניינות של הודו בהצטרפות לארצות הברית, איחוד האמירויות וישראל במשימת החדשנות לחקלאות לאקלים (AIM for Climate). המנהיגים אישרו שאלה רק הצעדים הראשונים בשותפות אסטרטגית ארוכת טווח שנועדה לקדם יוזמות והשקעות שמשפרות את תנועת אנשים וסחורות ברחבי ההמיספרות, ולהגביר קיימות וחוסן באמצעות שותפויות בתחום הטכנולוגיה ומדע שיתופי.

ביידן ולפיד
יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי