זעם ברשתות: שוב מתכננים סגר על החג היהודי 'חנוכה'

על פי הפרסום ב'חדשות 12', גורמים בכירים במשרד הבריאות, החליטו לסמן באורח פלא את החג היהודי 'חנוכה' כפוטנציאל גבוה לסגר שלישי בקרב ישראל

זעם ברשתות: שוב מתכננים סגר על החג היהודי 'חנוכה'

לדברי אותם גורמים בכירים, מהנר הראשון של החנוכה - חג החנוכה צפוי להיראות כמו יתר החגים שחגגנו השנה - בריחוק חברתי ותחת מגבלות סגר בכל רחבי הארץ.


אישי ציבור ובכירים בציבור החרדי, מביעים את כעסם על משרד הבריאות, על מה שנראה כהתנכלות ברורה כנגד חגי היהודים,


ברשתות החברתיות טוענים שמשרד הבריאות מתנהל כאילו סגר וחג הוא דבר ספונטני. וללא

כל מחשבה אמיתית על העניין הבריאותי.


"איזה מקרי זה שכל הסגרים, ממש בדיוק, נופלים על החגים, נכון? סליחה, מה הבעיה לעשות סגר שבועיים לפני חנוכה, מי החליט דווקא בחנוכה? כי כמה פקידים שם לא ממש מתחברים ליהדות? בחנוכה אין ארוחות חג וגם ככה לא הולכים לבקר משפחה. תפסיקו להרוס לנו את החגים. נמאסתם", כתב מאן דהו ברשת.


מי שסימן הראשון את מגמת הממשלה להטיל סגר דווקא בחגי היהודים היה דווקא שר הבריאות לשעבר ח"כ הרב יעקב ליצמן שסיפר בראיון לאבי בלום ומשה גלנסר על התיכנון מלכתחילה של הממשלה לעשות את סגר שני דווקא בחגי תשרי "אמרתי לרוני גמזו ולראש הממשלה כבר בתחילת אוגוסט, תעשו סגר, כשמספר החולים עמד רק רק על אלפיים חולים, לא 8000 ו-9000, וזאת על מנת למנוע את הסגר בראש השנה וביום כיפור. לא הקשיבו לי", תקף ליצמן, והוסיף "התכנון היה מלכתחילה לעשות סגר על החגים, כפי שהם מתכננים עכשיו על חנוכה".


המראיין שאל את ח"כ ליצמן האם "הם פותחים עכשיו, למרות שיש בעיה, כי פניהם לסגר בחנוכה"?ליצמן השיב בצורה חד משמעית, "כן, הם מתכננים לעשות סגר נוסף בחנוכה".


יצוין, כי הערב הכחיש שר הבריאות יולי אדלשטיין את הדיבורים על סגר בחג החנוכה, "אני שומע את התיאוריה על סגר חנוכה, אני לא יודע על מה היא מבוססת", אמר אדלשטיין בריאיון למהדורה המרכזית ב'חדשות 12'.


מנגד, הבוקר חשף יושב ראש איגוד ‏רופאי בריאות הציבור בראיון לרינו צרור בגלי צה"ל: "הייתי בדיון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, והוא אמר שהוא לא יהסס להטיל סגר שלישי ורביעי, זה מצב נורא. המטרה שלו צריכה להיות לעשות הכל כדי שלא יהיה סגר נוסף".

לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו
רשות המסים והמשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 20 ק"ג תכשיטי זהב בנתב"ג