דרעי בכנס קטיף: "מבחינתי בנט ושקד הם לא הציונות הדתית"

דרעי התייחס לשורה של נושאים בראיון לעמית סגל בכנס מרכז קטיף לאחריות לאומית לציון 17 שנה לעקירה מהגוש. על בנט: "אמרתי לו שזה ייגמר הרבה יותר מהר ממה שאתה...

דרעי בכנס קטיף: "מבחינתי בנט ושקד הם לא הציונות הדתית"

דרעי התייחס לשורה של נושאים בראיון לעמית סגל בכנס מרכז קטיף לאחריות לאומית לציון 17 שנה לעקירה מהגוש. על בנט: "אמרתי לו שזה ייגמר הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב, הוא אמר לי שאני רואה שחורות". על תיקי נתניהו: "נתניהו עזב את לפיד ובנט והתחבר לחרדים ולציונות הדתית, זה היה קו השבר של האליטה". על החשש שיהדות התורה תחבור לשמאל: "אני אומר באחריות, היא שייכת לגוש ותלך לממשלה בראשות נתניהו"

דרעי התייחס בראיון לעמית סגל בכנס מרכז קטיף לאחריות לאומית לציון 17 שנה לעקירה מהגוש לשורה של נושאים בהם תיקי נתניהו, בנט, התקשרות והאפשרות שיהדות התורה תחבור לשמאל.

על ההתנתקות: "אין ספק שזה היה כאב אדיר לראות את כל הקהילות שחלק גדול מהם הכרתי במעשה ההתנתקות, הגירוש. מצד שני זה היה לראות את האצילות של האנשים שעם כל הכאב הנוראי הייתה להם השתפכות הנפש, הבנת שיש לך פה עסק עם אנשים יראי שמים שמצד אחד מוחים ומצד שני לא רוצים לשבור את הכלים ולמרוד".

על תיקי נתניהו: "מה קרה שפתאום התחילו כל מיני פרשיות עלומות ב-2015 וכל הטעויות שנעשו במהלכן. ראינו גם את הראיון עם משה סעדה. מה קרה ב-2015? נתניהו עזב את לפיד ובנט והתחבר לחרדים ולציונות הדתית והעז להקים איתם ממשלה לבד. זה היה קו השבר הקו האדום של האליטה שרוצה מדינה חליונית שרוצה מדינת כל אזרחיה שלא יכלה לקבל את זה".

על בנט: "הייתי בידידות ארוכה עם בנט. אמרתי לו זה ייגמר הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב אתה תהפוך מנכס לנטל ויגידו לך אתה מפריע. יזיזו אותך. הוא אמר לי שאני רואה שחורות. אני לא רוצה לעשות תעמולת בחירות. מבחינתי בנט ושקד, כל החבורה הזאת, היא לא הציונות הדתית. הם יצאו מהכלל ברגע שהלכו לממשלה כזאת. ברגע שנתנו ידם להרס השבת הכשרות והרבנות הראשית והכרה ברפורמים שזה הכי חמור מבחינתי".

על גפני: "אני אומר לך באחריות שאין מה לחשוש. דיבורים זה דיבורים, יש להם חשבונות פנימיים. אני לוקח אחריות על יהדות התורה. היא שייכת לגוש שלנו היא תלך לממשלה בראשות נתניהו ולא תלך לשום ממשלה בלי הליכוד.

על התקשורת: "התקשורת יודעת לטפח אותך ביום אחד ואז הם משתמשים וזורקים. פתאום אתה פרימיטיב, מוכר קמעות, עלוקה וטפיל. מה שקרה בשנים האחרונות שהשכלנו להבין כל הציבור האמוני שאנחנו ביחד בספינה הזאת גם אם יש חילוקי דעות לא פשוטים. אנחנו חייבים לעבוד ביחד גם עם חוטפים ביחד".

אריה דרעי בכנס קטיף
"הזוי": יעקב אשר על "התכנית למאבק בהדרת נשים בתח"צ"
"בבחירות נדיר אותה ממשרד התחבורה": אבוטבול על מירב מיכאלי
"נתונים מטורפים, הון שלטון": קרעי על יוקר המחיה • צפו
ביבי על המחירים ששוברים שיאים: "הכל עולה" • צפו
פרשת גלעד קריב: נאום האזהרה מהשחיתות של הרפורמים • צפו
יעקב אשר עקץ את גדעון סער: "המחנה הממלכתי הפך למחנה פליטים" • צפו
בן גביר פותח מפלגה - סמוטריץ׳ נלחץ
סופית: בנט התפלג מימינה
"גזענות ואפליה": בן גביר מסר בתגובה להרס הבתים ברמת מגרון
חברי הכנסת על מינוי מני מזוז ליו"ר הועדה למינוי בכירים