מאות על ציון קדשו של הרה"ק רבי צבי הירש מרימנוב זי"ע • גלריה

מאות מתפללים מכל רחבי העולם השתתפו בהילולת פועל הישועות הרה"ק רבי צבי הירש מרימנוב זיע"א לרגל יום ההילולא ה-175

מאות על ציון קדשו של הרה"ק רבי צבי הירש מרימנוב זי"ע • גלריה אדמו''ר מרימנוב בפגישה עם ראה''ע רימנוב יחד עם עסקני הכנסת אורחיםבאמירת א גיט וואך לקהלביציאה מהציוןבלחיים לעסקנים של הכנסת אורחיםבניגוני התעוררותבנין ההכנסת אורחים ברימנובבסעודת ההילולאבציון הבני יששכר בדינובבתפילת מעריב בביהמ''ד הרמ''א בקראקאהבדלה בליז'ענסקמקריא את הקוויטלאך בציוןסעודה שלישית בליז'ענסקתפילה בציוןתפילת מנחה בשדה''ת בבודפשטבתפילה בביה''ח ברימנוב

ישועות ברימנוב של מעלה

לאחר שקיעת החמה של יום רביעי ליל כ"ט חשוון החלו להגיע מתפללים מכל רחבי העולם לעיירה רימנוב שבפולין המקום הוכשר מראש בפעילות העסקנים בשיתוף ראש העיירה ועסקני הכנסת אורחים לטובת מאות המתפללים, דרכי הגישה הכולל הגעת אוטובוסים למעלה ההר, הכשרת המקווה טהרה מחומם זמנית, תאורה בדרכים המובילים למעלה ההר, מתחם קפה, ארוחות קלות וחמות ועוד.

תפילת שחרית המרכזית התקיימה בבניין הכנסת אורחים לאחר התפילה נערך במקום סעודת ההילולא המרכזית בראשות נכדו האדמו"ר מרימנוב, שהגיע למקום במסגרת מסע הקודש לרגל ההילולא.

בסעודת ההילולא סיפר האדמו"ר על עבודת התפילה הייחודית של בעל ההילולא הרה"ק רבי צבי הירש מרימנוב זיע"א וכן סיפורי ניסים ונפלאות, ישועות למעלה מדרך הטבע שהיו אצל בעל ההילולא, זקני החסידים שהשתתפו בסעודת ההילולא סיפרו את סיפורי הישועות שזכו אבות אבותיהם לראות אצל בעל ההילולא, לצד סיפורים של ישועות שאנשים זכו לקבל בשנים האחרונות לאחר שפקדו את הציון הקדוש ביום ההילולא בשנים קודמות.

בסיום סעודת ההילולא התקיימה באוהל שעל הציון הקדוש תפילה ברוב עם בראשות נכדו האדמו"ר מרימנוב. לאחר התפילה שרו במקום ניגוני התעוררות של בעל ההילולא שזוכים למקום של כבוד בתפילות יומים הנוראים בחצרות הקודש.

לאחר המעמד המרומם התקיים 'מעמד הישועות' בו מוזכרים מאות שמות לתפילה שנשלחו מרחבי העולם לתפילה באוהל הקדוש ביום ההילולא האדמו"ר מרימנוב, לאחר הקראת השמות ערך האדמו"ר מי שברך מיוחד לכל מעוכבי הזיווג, מי שברך מיוחד לכל המצפים לזש"ק ומי שברך מיוחד למצפים לרפואה וישועה כשכל הקהל עונים אחריו אכי"ר.

האדמו"ר מרימנוב ועסקני הכנסת אורחים הגיעו ללשכת ראש העיירה להודות לראש העיירה רימנוב וויצ'ך פרבנייץ' על הסיוע לראשונה של העירייה לטובת מאות המתפללים שבאו לפקוד את הציון הקדוש ביום ההילולא.

לפני נעילת יום ההילולא הגיע האדמו"ר מראחמיסטריווקא יחד עם קבוצה גדולה של תורמים שבאו מכל רחבי הארץ להשתתף במסע מיוחד למען המוסדות, במרכז המסע התקיים תפילה בראשות האדמו"ר בציון הקדוש לאחר מכן ישב האדמו"ר שעות ארוכות באוהל שעל הציון וקיבל את כל אחד ואחד ממאות המשתתפים במסע.

על ציון החייט הצדיק

האדמו"ר מרימנוב יצא עם קהל המתפללים להשתטח בקבר החייט הצדיק רבי נתן לייב הכהן אביו של בעל ההילולא הרה"ק רבי צבי הירש מרימנוב זיע"א, הקבור בבית החיים שבדומברווה.

המצבה שוקמה לפני 40 שנה בהשתדלות האדמו"ר מרימנוב וכעת לראשונה פקד האדמו"ר את ציון אביו של בעל ההילולא. ילידי העיירה מספרים שמי שהיה לו צער גידול בנים ברוחניות היה עולה לפקוד את קבר אביו של בעל ההילולא.

המסע המשיך לקרקא למקום מנוחת הרביים הקדושים זיע"א הקבורים בבית הקברות הישן והחדש, תפילת מעריב בנוסח אשכז התקיימה בבית מדרשו של הרמ"א זיע"א.

א שבת אין ליז'ענסק

שבת מרוממת בקודש הקדושים על ציון הרה"ק רבי אלימלך מליזענסק זי"ע, התפילות התקיימו בביהמ"ד המרכזי שע"י הכנסת אורחים ליזענסק, סעודות שבת, אסיפת מרעים וסעודה שלישית נערך באולם החדש שע"י בניין בית סימא ליזענסק, במוצאי שבת לאחר הבדלה נערך במקום סעודת מלווה דמלכה בסיומו פנו הקהל בראשות אדמו"ר מרימנוב לתפילת רבים ברוב עם בציון הקדוש.

בברכת המזון
החסד שלך אמיתי? המבחן שלך! - הרב אליהו רבי
הדף היומי מסכת נדרים דף מד
מקסיקו התורתית קיבלה בהתרגשות פני את חכם ניסים בן שמעון
הדף היומי מסכת נדרים דף מג
חסד זה אומר להיות פראייר? - הרב אליהו רבי
איך למלא את מצבר החיים שלך? - הרב אליהו רבי
הילולת ה'בת עין' אצל המשפיע רבי מיילך בידרמן
הדף היומי מסכת נדרים דף מב
איך תהיה המאושר עלי אדמות? יוס'לה קמצן קדוש! - הרב אליהו רבי
הדף היומי מסכת נדרים דף מא