הרשות הפלשתינית סירבה להביא את הקליע לישראל

בכיר ברשות, חוסיין א-שייח אמר כי החקירה תתנהל באופן עצמאי על ידם: "נודיע למשפחתה על התוצאות" • אתמול ישראל דרשה חקירה משותפת על מות שירין אבו עאקלה

הרשות הפלשתינית סירבה להביא את הקליע לישראל

בכיר ברשות הפלשתינית, חוסיין א-שייח, האחראי על הקשר עם ישראל אמר כי הרשות הפלשתינית מסרבת לבקשה הישראלית לקבל את הקליע שהוצא מגופתה של העיתונאית שירין אבו עאקלה לצורך בדיקה בליסטית, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

לדבריו, החקירה תתנהל באופן עצמאי על ידי הרשות ותוצאותיה יימסרו לגורמים הרלוונטיים, כולל ארה"ב. א-שייח הוסיף כי כל הסימנים מראים שהיא נהרגה מאש כוח צה"ל. אתמול ישראל דרשה חקירה משותפת על מות שירין אבו עאקלה ושהרשות תמסור לידיה את הקליע שהוצא מגופתה.

השר ‏חוסין אשייח', אמר: "ישראל ביקשה חקירה משותפת וכן שנעביר לה את הקליע שהרג את שירין וסירבנו לכך. הדגשנו כי אנו מעוניינים להשלים את החקירה שלנו באופן עצמאי ונודיע על תוצאותיה בשקיפות למשפחתה, לאמריקה לקטאר ולכל הגורמים הבינלאומיים. כל הסימנים והעדויות מראים כי היא נהרגה מיחידות מיוחדות ישראליות".

כזכור, עיתונאית בכירה ברשת אל-ג'זירה,שירין אבו עאקלה, נהרגה אתמול במהלך קרב בין כוחות הביטחון למחבלים בג'ינין. כך על פי משרד הבריאות הפלשתיני.

אחרי האשמות וגינויים בעולם, במפלגות הערביות בישראל ועוד פוליטיקאים בודדים, חוקרי תנועת אם תרצו ולך ירושלים הציגו תיעוד שבו נראה כי העיתונאית נורתה מאש מצד הפלשתינים. לדבריהם, "כך נראה השקר הפלשתיני. הרגע שבו נפגעה העיתונאית מאש המחבלים. הם סברו בטעות שפגעו בחייל צה"ל ולכן נשמעים אומרים "פגענו בחייל".

כוחות הביטחון פעלו ביו"ש, תשעה מבוקשים נעצרו

בתוך כך, צה"ל, שב"כ ומג"ב איו"ש פעלו גם הלילה למעצר חשודים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון. הכוחות פעלו הלילה במספר מוקדים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון, למעצר מבוקשים החשודים בפעילות טרור, בין היתר בכפרים מאדמא, קבטיה ובעיר חברון. אין נפגעים לכוחותינו.

הכוחות פעלו גם בכפרים ברוקין ורומאנה שבמרחב החטיבה המרחבית מנשה, ועצרו שני מבוקשים החשודים בסיוע למחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד. סך הכל נעצרו תשעה מבוקשים החשודים בפעילות טרור והוחרם נשק בלתי-חוקי מסוג 'קרלו'. החשודים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

קליע, אילוסטרציה
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"
אולמרט יפצה את משפחת נתניהו ב-62 אלף שקלים
סמוטריץ' תוקף את נתניהו: "מתחשב יותר מדי בארה"ב"