"כל בעיות הבריאות נעלמו ונותר לעסוק רק בחיסון הילדים?!"

כך אמרה שרת החינוך אשר מתנגדת לחיסון הילדים בבתי הספר: "הציבור צריך להיות מוטרד מכך שכל מי שמציג גישה אחרת למאבק בקורונה מיד מתוייג כמכחיש המגיפה"

"כל בעיות הבריאות נעלמו ונותר לעסוק רק בחיסון הילדים?!" אילוסטרציה

אמש בכירים מקבינט הקורונה תקפו את ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות בחדשות 13 כאשר נאמר עליה כי: "מתנהגת כמו מטורללת. היא תמיד צורחת, וכשמבקשים ממנה לספק נתונים – היא מגמגמת ומתחמקת. אין נתונים מאחורי ההיסטריה שלה".

בעקבות דברין אלו, הותקפה מילולית שרת החינוך. בתגובה לכך, אמרה שרת החינוך יפעת שאשא ביטון: "הקמפיין חסר התקדים, התדרוכים וההשמצות שמתנהלים נגדי בימים האחרונים לא ירתיעו אותי. הציבור צריך להיות מוטרד מכך שכל מי שמציג גישה אחרת למאבק בקורונה מיד מתוייג כמכחיש המגיפה. לשמחתי, מומחים ושרים רבים שותפים לתפיסתי שצריך לחיות לצד הקורונה".

שרת החינוך ציינה בצער כי במקום לעסוק בהכנות לשנה הבאה חושבים רק כיצד לחסן את הילדים למרות שאינם חשים בתסמיני הקורונה: "הגענו למצב אבסורדי, כל בעיות הבריאות במדינת ישראל נעלמו ונותר לעסוק אך ורק בחיסון הילדים במהלך שעות הלימוד בספטמבר!"

עוד תקפה את משרד הבריאות על ניהול קמפיינים של השמצות והכפשות: "עד פתיחת שנת הלימודים למשרד הבריאות יש 35 ימים בהם הוא יכול להתמקד בקמפיינים של הסברה ועידוד חיסונים ולבצע את מדיניותו במקום לעסוק בקמפיין השמצות והכפשות. כולנו יודעים שימי הלימוד בספטמבר מועטים, בשל חגי תשרי והחופשות, לא מהם תגיע הישועה!".

לסיום אמרה: "אני אמשיך לראות לנגד עיני את מערכת החינוך, צוותי ההוראה והתלמידים על בריאותם הנפשית, החברתית והגופנית כפי שעשיתי עד היום. קל לזרוע היסטריה. חשוב יותר לראות את טובתו של הציבור".

גורמים בתקוה חדשה בתגובה לקמפיין ההשמצות נגד שרת החינוך: ״ההתקפות משוללות הרסן על שרת החינוך עברו את גבול הטעם הטוב. יש לגנות ולהוקיע את המתקפות הפחדניות האלו, ולעסוק בעצם העניין".

לסיום אמרו: "מומחים מכל הארץ, ובכללם פרופ' גבי ברבש הביעו את תמיכתם במתווה פתיחת שנת הלימודים שהציגה שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון. המתווה סוכם גם עם משרד הבריאות והוצג לראש הממשלה״.

ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח
למרות החיסון השלישי: ישראל הוסרה מרשימת המדינות הבטוחות
ח"כ ינון אזולאי ליו"ר הכנסת: "ביום הזה אני מרחם עליך"