טענות: טראמפ הדיח מסמכים סודיים באסלה בבית הלבן

כתבת בכירה בבלומברג אישרה את הטענות שנשמעו לפיהן הנשיא לשעבר השמיד מסמכים לפני שעזב את התפקיד • טראמפ: "מדובר בפייק ניוז"

טענות: טראמפ הדיח מסמכים סודיים באסלה בבית הלבן

נשיא ארצות הברית לשעבר, דונלד טראמפ, התמודד עם טענות מצד אנשי תקשורת בכירים כי בסיום כהונתו הוא הדיח מסמכים סודיים מתקופת נשיאותו באסלה בבית הלבן. טראמפ טען כי הוא לא היה תחת כל מחוייבות למסור את המסמכים שתיעדו את תקופת נשיאותו לממשל שאחריו, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

"עוד סיפור של פייק ניוז, לפיו הדחתי מסמכים וניירות באסלה בבית הלבן, שהוא בצורה כוללת לא נכון ופשוט מומצא על ידי כתב במטרה להשיג פרום עבור ספר שרובו בידיוני", כתב הנשיא בהצהרה שפורסמה על ידי ארגון הפועל מטעמו.

טראמפ הוסיך בהצהרה כי: "למעשה, נאמר לי פעם אחר פעם כי אני לא תחת כל מחויבות למסור חומרים לממשל הבא על בסיס פסיקות רבות של בתי המשפט שהתקבלו לאורך השנים". עם זאת, במערכת הפוליטי תטענו כי מדובר בעבירה על חוק התיעוד הנשיאותי, שאכן מחייב העברה של מסמכים מסוימים לידי הרשויות הפדרליות הרלבנטיות.

מנהל הארכיבים הפדרלי ביקש משרד המשפטים לפתוח בחקירה שמטרתה לברר האם בין המסמכים שלכאורה הושמדו היו מסמכים או תיקים שנועדו לעבור הלאה לידי הארכיונים השונים, והאם כתוצאה מכך הנשיא עבר ביודעין על החוק.

היום אישרה ג'ניפר גייקובס, כתבת הבית הלבן של העיתון בלומברג, כי הסיפור, שהופיע לראשונה בסיפרה של כתבת הבית הלבן של הניו יורק טיימס, מגי הברמן, "נכון במאה אחוז". ג'ייקובס ציינה כי בזמנו שוחחה עם עובדים בבית הלבן שאישרו את הסיפור וטענו כי טראמפ הוא שעומד מאחורי המסמכים שנמצאו בשירותים.

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ
לראשונה: הרצוג המריא הבוקר לביקור בבחריין
אמבולנס ממוגן ירי יועבר לשימוש כוחות ההצלה האוקראינים
"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"
דרמטי: שני בני אדם נהרגו בעיר פרזבודו שפולין מפגיעת טיל רוסי
פרשת מות העיתונאית: ה- FBI האמריקני פתח בחקירה פלילית נגד ישראל