החליק על ג'ל לשיער והפך לנכה

צעיר מצורן אשר עבד באחד מסניפי הסופרפארם באזור מגוריו, מצא את עצמו מתפתל מכאבים, לאחר שהחליק על שמן לשיער שנשפך על הרצפה, בסמוך למחסני הסחורה של הסניף. ...

החליק על ג'ל לשיער והפך לנכה אילוסטרציה

צעיר מצורן אשר עבד באחד מסניפי הסופרפארם באזור מגוריו, מצא את עצמו מתפתל מכאבים, לאחר שהחליק על שמן לשיער שנשפך על הרצפה, בסמוך למחסני הסחורה של הסניף.

אל הסניף הוזעק אמבולנס אשר פינה אותו לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם נקבע כי הוא סובל משבר בעצם הירך השמאלית. הצעיר אושפז למשך יומיים ועבר ניתוח לקיבוע המפרק. לאחר מכן עבר הליך שיקום, ועד היום, בחלוף כשנה מאז התאונה, הוא עדיין סובל מצליעה ועובר טיפולים משקמים.

בצר לו פנה העובד אל עורכי הדין שירי אלון וגיל קראוס, אשר הגישו בשמו, בין השאר, תביעה למוסד לביטוח לאומי (המל"ל) ובה דרשו להכיר בצעיר כנפגע עבודה.

בתביעה פירטו עורכי הדין אלון וקראוס את המגבלות שמהן סובל הצעיר מאז התאונה, וביניהן: קושי בהליכה, בישיבה ובעמידה ממושכת, וכמו כן כאבים באזור הניתוח.

לאחרונה קיבל המל"ל את תביעת הצעיר להכיר בו כנפגע עבודה, וועדה רפואית מטעם המל"ל קבעה לו נכויות זמניות גבוהות ונכות צמיתה. עקב כך קיבל הצעיר עד עתה תגמולים מהמל"ל בסך עשרות אלפי שקלים.

לדברי עו"ד אלון וקראוס, אצל צעירים, להבדיל מקשישים, שבר במפרק הירך הוא לא סוף העולם, מפני שבחלק מהמקרים ניתן להחלים ממנו בצורה טובה, אך בקרב קשישים, לעומת זאת, שבר במפרק הירך הוא במקרים רבים גם נקודת שבר בחיים, המובילה להיחלשות גופנית משמעותית, ולהידרדרות תפקודית דרסטית.

לדברי עו"ד אלון וקראוס, רבים אינם יודעים זאת, אך להכרה של המל"ל בתובעים כנפגעי עבודה קיימת חשיבות עצומה, משום שכל סיבוך עתידי של מצבם, עקב התאונה אותה עברו, ייחשב כהחמרה במצבם – והתגמולים הכספיים שיגיעו להם במקרה שכזה, עשויים לעלות באופן משמעותי.

לדברי עו"ד אלון וקראוס, מכיוון שמדובר בבחור צעיר ששבר את מפרק הירך, הרי שאם מצבו של הצעיר יתדרדר עוד בעתיד בשל פציעה זו, גם התגמולים המגיעים לו מהמל"ל יגדלו בהתאם, מתוקף היותו מוכר כנפגע עבודה.

אילו שרשראות אשת חיל תוכלו להעניק לאישה שלכם?
מבוכים לדרכונים: אין תורים להנפקה
אושר בוועדה: מספר הטלפון של 'מרכז הרעלים' יונגש על גבי אריזות
רפורמה בחקלאות? מחיר האבטיח זינק ל-14 שקלים לק"ג
אלו הגבינות שימכרו במחיר נמוך ב-22% עד 36%
שר התקשורת קבע: תתאפשר ניידות מספרים מלאה בקווים הכשרים
משרד הבריאות השהה את תו התקן של מפעל שטראוס
נדל"ן על הירח? בקרוב מאוד
חשש: בעקבות סימני הסלמונלה במוצרים - הריקול בשטראוס יורחב
איפה הכי משתלם לקנות? נתוני "סל המוצרים הבסיסי" לפסח נחשפים