בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"

ח"כ בן גביר פנה במכתב ליועמ"ש: "לפתוח מיידית בחקירה על תמיכה בטרור והסתה של חבר הכנסת איימן עודה ולמצות עימו את הדין"

בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור" יו''ר הרשימה המשותפת, ח''כ איימן עודה

יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה פרסם בחשבון הפייסבוק שלו דברי תמיכה בטרור נגד יהודים וכתב: "אם שישה אסירים הצליחו לפרוץ את הכלא הצר והצפוף, אז מיליונים מהעם הפלסטיני יכולים לעצור את הכיבוש - כך שהאנשים ישוחררו והאסירים ישוחררו", זאת לאחר פרסום תפיסת ארבעה מתוך ששת המחבלים שנמלטו מהכלא.

בעקבות דברי התמיכה וההסתה של ח"כ עודה שיגר יו"ר עוצמה יהודית מכתב לעו"ד אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה וביקש לחקור את עודה על תמיכתו בטרור ודברי ההסתה.

ח"כ בן גביר, הוסיף במכתבו כי "דבריו של עודה, המהווים תמיכה בטרור והסתה, אינם נאמרים בחלל ריק. חברי מפלגתו יצאו בזה אחר זה לתמוך במעשיהם הנפשעים של המחבלים הנמלטים וכדוגמה הביא את הפרסום של חבר הכנסת עופר כסיף.

ח''כ כסיף התבטא: "אסירי הכיבוש הם אסירים פוליטיים אשר רק בשל זהותם הלאומית ומטרתם להשתחרר מהכיבוש נשפטים ונכלאים באופן מפלה ומתעמר. תמיד נתמוך במטרתם ובמטרת עמם לשחרור לאומי מהכיבוש. תמיד נתנגד לפגיעה בחפים מפשע".

ח''כ איתמר בן גביר

וכן ציטט פרסום חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן: "...המתקפות האכזריות באות כנקמה למכה שספגה היהירות של הכיבוש- של שב"ס, שב"כ ומערכת הביטחון, לאחר ששישה אסירים הצליחו לברוח מכלא שטה (גלבוע).. ".

בסיום מכתבו הזהיר בן גביר כי "מדינת ישראל מצויה במלחמה מתמשכת מול הטרור הרצחני. התבטאויות כאלו של חברי כנסת הינן רוח גבית לטרור ומהוות לכאורה עבירה חמורה של תמיכה בטרור, הסתה. גם לחופש ביטוי יש קו אדום. תמיכה באויב היא ירי בגבה של המדינה. לאמירות החמורות עלולות להיות ואף ישנן השלכת מעשיות".

"גורמי הביטחון השונים של מדינת ישראל סבורים כי בריחת האסירים עלולה להפיח רוח חדשה בקרב ארגוני הטרור בגדה ובעזה. ואכן, בימים האחרונים פורסם על התפרעויות קשות של אסירים ביטחוניים לרבת שריפת תאים בבתי הכלא השונים", אמר בן גביר וקרא ליועמ"ש "לפתוח מיידית בחקירה ביחס להתנהלות ח"כ איימן עודה ולמצות עימו את הדין".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר סיים: "תומכי טרור יושבים בכנסת ישראל ומרגישים שיש להם את הכח להסית ולתמוך בטרור והמחבלים מקבלים מהם רוח גבית. מקומו של איימן עודה וחבריו בכלא ולא בכנסת ישראל, אמשיך להיאבק שהבזיון הזה ייפסק"

נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?
בדיקות הטיסות באומן: משרד הבריאות מנסה לתרץ
בנט: תוקם ועדת בדיקה ממשלתית לבריחה מכלא "גלבוע"
מקומם: ה"הסבר" של השרה להדרת החרדים מאתרי הטבע הציבוריים
לפיד: "ההתקדמות של איראן ליכולת גרעינית היא לא רק בעיה ישראלית"
ח"כ ווליד טאהא מהרשימה המשותפת נבחר כיו"ר וועדת הפנים