מקורב לבית הלבן: "דברי נתניהו מעליבים את הנשיא והממשל"

הדברים נאמרו בתגובה לנאום בכנסת ולמאמר ב"ישראל היום", שבהם יצא ראש האופוזיציה נגד מדיניות ה"אין הפתעות" שעליה הכריז שר החוץ לפיד

מקורב לבית הלבן: "דברי נתניהו מעליבים את הנשיא והממשל" בנימין נתניהו עם ג'ו ביידן

גורם המקורב לבית הלבן מתח ביקורת על התבטאויותיו האחרונות של ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, בנוגע למדיניות הממשלה החדשה כלפי איראן, ואמר כי הן מעליבות את הממשל האמריקני ואת המפלגה הדמוקרטית.

כזכור, במאמר שכתב ל"ישראל היום" ובנאומיו בכנסת, יצא נתניהו נגד מדיניות "אין הפתעות" שעליה הכריז שר החוץ יאיר לפיד, וקרא לממשלה להתנגד פומבית לכוונת הממשל לחזור להסכם הגרעין עם איראן. "במקום לדבר בפומבי בקול רם וברור, כדי לגייס את דעת הקהל האמריקנית לטובת ישראל ונגד החזרה להסכם הגרעין, הממשלה הנוכחית לא עושה דבר. האם היא באמת חושבת שהיא תשכנע מישהו בדיבור בחדרי חדרים או בציוץ פה ושם?", כתב יו"ר האופוזיציה.

כאמור, גורם המקורב לבית הלבן אמר כי דברים אלה פוגעים בקשרים שבין ארה"ב וישראל ויוצרים תדמית שגויה, כאילו ממשל ביידן והמפלגה הדמוקרטית מפקירים את ישראל ואינם מחויבים לביטחונה.

"הנשיא ביידן מוביל קו ברור בתוך המפלגה הדמוקרטית של מחויבות לישראל ולביטחונה, הגישה שלו מחזקת את התמיכה הדו-מפלגתית שישראל זקוקה לה. אך הדברים של נתניהו יוצרים רושם שלממשל הנוכחי לא אכפת מישראל, וכך מחלישים את המחויבות של המפלגה הדמוקרטית לישראל", אמר הבכיר.

בתוך כך נודע כי הדיפלומטית האמריקנית יעל למפרט תחזור להיות מעורבת בטיפול בענייני ישראל והאזור, ותמלא תפקיד בכיר במחלקת המדינה האמריקנית. למפרט תישא בתואר "סגנית עוזר למזכיר המדינה", אנתוני בלינקן, לענייני המזרח התיכון. על למפרט נמתחה בעבר ביקורת מצד בכירים ישראלים, בשל עמדות פרו-פלשתיניות שקידמה. מאידך, היה לה תפקיד מכריע בגיבוש הסדר הסיוע הביטחוני שנחתם בין ארה"ב וישראל בשלהי ממשל אובאמה, שנחשב לחיובי ומשמעותי עבור ישראל.

מה זה? יצור לא מזוהה נתפס במצלמה
לאחר האזהרות לאיראן: תקרית צבאית בקרבת חופי איחוד האמירויות
צפו: כך חוצים את הצומת כאשר הכביש מוצף
צפו: גם דובים באים לרחוץ בבריכה
לוויין רוסי גרם לאיבוד שליטה בתחנת החלל הבינלאומית
רבני הקהילות באירופה הוכשרו לדווח על תכנים אנטישמיים ברשת
ראש השנה מתקרב: בבלארוס כבר מוכנים לחסידים
יו"ר הפרלמנט הטורקי: "טורקיה ואזרבייג'ן מקימות צבא מאוחד"
לקראת היום הקדוש: הכנות לקליטת מאות חסידים מכל העולם • גלריה
אוקראינה: 3 בחורי ישיבה נהרגו בהתרסקות מטוס קל