לקראת הסלמה? בוושינגטון שוקלים לשלוח כוחות מיוחדים לקייב

מקורות בצבא ארה"ב דיווחו ל"וול סטריט ג'ורנל" כי נסחנת האפשרות לשלוח לוחמים על מנת להגן על השגרירות האמריקנית במדינה • עד כה נמנעה וושינגטון מהצבת כוחות ...

לקראת הסלמה? בוושינגטון שוקלים לשלוח כוחות מיוחדים לקייב חיילים

מקורות בצבא ארה"ב דיווחו ל"וול סטריט ג'ורנל" כי נסחנת האפשרות לשלוח לוחמים על מנת להגן על השגרירות האמריקנית במדינה • עד כה נמנעה וושינגטון מהצבת כוחות צבא במדינה • בתוך כך, ההתקדמות הרוסית בחבל דונבאס מאטה.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', בכירים בצבא ארצות הברית ובמזכירות המדינה שוקלים שליחת כוחות מיוחדים על מנת להגן על שגרירות ארצות הברית בקייב, כך דיווח הערב (ראשון) העיתון האמריקני "וול סטריט ג'ורנל".

שגרירות ארצות הברית בבירה האוקראינית נפתחה מחדש מוקדם יותר החודש לאחר שנעזבה לקראת הפלישה הרוסית למדינה, מתוך חשש כי צבא רוסיה יצליח לכבוש את הבירה. בעיתון האמריקני טענו כי המהלך בה במטרה לאזן את הצורך להגן על חיייהם של עובדי השגרירות והצוות הדיפלומטי, אל מול הרצון להימנע מהסלמה נוספת במלחמה המתחוללת במדינה.

על פי המקורות הביטחוניים, הנשיא ביידן טרם קיבל את ההצעה להעביר יחידות מיוחדות לאדמת אוקראינה. אם ההחלטה תתקבל, זו תהיה הפעם הראשונה שארצות הברית שולחת כוחות לוחמים למדינה המזרח אירופית מאז החלה הפלישה הרוסית בסוף חודש פברואר, וסטייה מהבטחתו של הנשיא ביידן שלא לשלוח חיילים אמריקנים למדינה.

נכון לעת זו, השירות הדיפלומטי האמריקני מסתפק בהגנה של אנשי כוח ההגנה של שגרירות ארצות הברית, אך בעבר שגרירויות אמריקניות באזורי סכסוך זכו להגנה של כוחות מיוחדים מצבא ארצות הברית או מחיל הנחתים.

בתוך כך, צבא רוסיה ממשיך להתקדם לעבר כיתור הערים סברודונצק וליסיצ'נסקס במערב חבל לוהנסק. על אף ריכוז כוחות עצום של הצבא הרוסי, התקדמות הכוחות הואטה משמעותית בימים האחרונים ומקורות באוקראינה מדווחים על אבדות כבדות של הצבא הרוסי במהלך הלחימה.

מוקדם יותר הודיע משרד החות האוקראיני כי אוקראינה לא תסכים לשום ויתורים טריטוריאליים במסגרת הסכם להפסקת אש בלחימה המתחוללת זה שלושה חודשים במדינה והביאה למותם של עשרות אלפי בני אדם ולהרס חסר תקדים באירופה במאה העשרים ואחת. ההחלטה האוקראינית משקפת את המשך הקיפאון בשיחות בין הצדדים לאחר ניסיון להגיע להסכם בשלב מוקדם יותר של הפלישה הרוסית למדינה.

ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה