מנדלבליט דחה את בג''ץ מהתערבות להרכבת הממשלה של נתניהו

היועה''מ אביחי מנדלבליט, דחה את התערבות הבג''ץ בהחלטת נשיא המדינה להרכבת הממשלה על ידי נתניהו. מנדלבליט הסביר כי "נקודת המוצא לענייננו נוגעת למעמדו הייח...

מנדלבליט דחה את בג''ץ מהתערבות להרכבת הממשלה של נתניהו אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו

היועה''מ אביחי מנדלבליט, דחה את התערבות הבג''ץ בהחלטת נשיא המדינה להרכבת הממשלה על ידי נתניהו. מנדלבליט הסביר כי "נקודת המוצא לענייננו נוגעת למעמדו הייחודי של נשיא המדינה, לחסינות המוקנית לנשיא מכוח חוק יסוד נשיא המדינה, ולפסיקה העקבית לפיה היקף הביקורת השיפוטית על החלטות הנשיא הקשורות במילוי תפקידו צר ביותר".

לפני מספר ימים הוגשה העתירה לבג''ץ בעקבות מינוי נתניהו להרכבת הממשלה, אולם כאמור נדחתה העתירה מכל וכל.

עו"ד דפנה הולץ-לכנר, אשר ייצגה את העתירה, מסרה כי: "תגובת היועץ המשפטי לממשלה מתעלמת לחלוטין מהבהרות בית המשפט העליון בהרכב 11 השופטים לפיהן במקרה שלפנינו היקף שיקול הדעת של הנשיא בהטלת הרכבת ממשלה הוא רחב ומהותי לעומת שיקול הדעת הצר שהיה לו במקרה שנדון שם. שכן באותו מקרה היה זה לאחר שהמנדט חזר לכנסת ו-72 חברי כנסת הודיעו לנשיא על מי להטיל הרכבה. באותו מצב, קבע בית המשפט, שפעולת הנשיא היא למעשה טכנית ופרוצדורלית בלבד, לעומת המקרה שלפנינו כשההחלטה היא בידיו".

לסיום טענה כי: "היועץ המשפטי לממשלה מתעלם לחלוטין מקביעות השופטים לפיהם שיקולי טוהר המידות של נבחרי ציבור הם מרכיב בשיקול הדעת. השופט מלצר אף הדגיש כי אם יש מועמד עם כתב אישום ומועמד נוסף ללא כתב אישום זה שיקול להעדיף את המועמד ללא כתב האישום. מה עוד שבמקרה שלפנינו לאף אחד מהם אין 61 ממליצים ועל כן משקל כמות הממליצים (52 או 45) הינו נמוך יחסית".

הרב מזוז: "הוא לא רואה את העתיד למרות שקורא לעצמו יש עתיד"
סמוטריץ' תוקף את בנט: "ממשלת שמאל היא פרויקט אישי שלו"
סמוטריץ' תוקף את בנט ושקד: "קומץ אופורטוניסטים תאבי שלטון שבגדו"
"משפחה מופרעת": אהוד אולמרט מגיב לתביעת נתניהו
לפיד: "ממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה"
ח"כ טייב הגיע לבית מדרשו של הרב מרדכי אליהו והשתתף בהלוויית הנרצח
נתניהו בתקיפה חזיתית: "בנט ושקד אחראים להונאה הגדולה מקום המדינה"
למרות ההתבטאות: הפרקליטות לא תחקור את יו''ר מרצ
פנייה לוועדה המסדרת: "הממשלה מסרבת לקחת אחריות על אסון מירון"
גפני על בנט: "מהרגע הראשון העדיף ממשלה עם לפיד ולא עם נתניהו"