ספרד: התגלו תסמינים חדשים לנגיף

בנוסף לתסמיני הקורונה המוכרים כחום גבוה, חוסר טעם, שיעול יבש ואף קשיי נשימה, התגלו בימים האחרונים תופעות לוואי נוספות: הזיות ופסיכוזה

ספרד: התגלו תסמינים חדשים לנגיף בימה - המעודכנים מעדכנים

מחקרים חדשים גילו כי ישנם במקרים נדירים בהם עלול הנגיף לגרום בלבול חריף, הזיות ואף לפסיכוזה.

המחקרים גילו כי כתוצאה מפגיעה במערכת העצבים המרכזית, הנגיף עלול ולגרום לתופעות שונות כמו: אובדן טעם וריח, ואף לשבץ מוחי ומחלת האפילפסיה.

מאמר שפורסם בכתב עת בספרד נכתב כי: "העולם עובר תרחיש מלחיץ במיוחד בעקבות מגפת הקורונה. מצב בלתי צפוי ודרמטי זה יכול להגדיל את השכיחות של בעיות בריאות הנפש ובהן הפרעות פסיכוטיות".

כמו כן נכתב שם: "אנו עשויים לחזות בעלייה הדרגתית של הפרעות פסיכוטיות כתוצאה מן המגפה, וישנו סיכון גבוה להתנהגות אובדנית. על כן אנו תומכים במעקב צמוד של המטופלים הללו הן בשלב האקוטי והן לאחר מכן, בטווח הארוך".

במאמר נוסף נכתב: "זהו אתגר לקבוע אם המקרים שבהם זוהו חולי קורונה עם תסמינים פסיכוטיים, מקורם בפסיכוזה ראשונית – כלומר ההידבקות בנגיף הובילה ללחץ נפשי שהיווה מעין 'טריגר' לאנשים שהיו בעלי נטייה גנטית לכך או שמדובר בפסיכוזה משנית – כלומר כזו שנגרמת באופן ישיר ממחלת הקורונה".

ד"ר צבי פישל, המכהן כיו"ר איגוד הפסיכיאטריה בהסתדרות הרפואית: "ידוע שהנגיף פוגע במערכות רבות בגוף כולל במערכת העצבים המרכזית. פגיעה כזו יכולה להוביל למצב פסיכוטי באופן ישיר או לחשיפה של מועדות למחלה פסיכוטית עקב הדחק מעצם ההתמודדות עם המחלה".

ומסיים את דבריו: "לא ידוע לי על אירועים כאלה בארץ אך בהחלט יתכן שניחשף גם למצבים פסיכוטיים כחלק מהתופעה שאנו קוראים לה 'המגיפה שאחרי המגיפה'. אנו קוראים למשרד הבריאות להיערך יחד איתנו כדי להתמודד עם התופעות הנפשיות הרבות שעלולות להתגלות בעקבות הקורונה".

חברי הכנסת לא יוכלו לוותר על שכרם למען האזרחים
10 שנים של אש: נאס"א בתיעוד נדיר
בית החולים הדסה הפך לראשון בעולם שהתחיל טיפול בחיסון פסיבי על ידי נסיוב של IgG לנגיף הקורונה
שר המדע מחויב להכנס לבידוד
ארגון הבריאות העולמי: הדבקה ללא תסמינים 'נדירה מאוד'
משהו מסתורי: גלי רדיו נשלחים כל 157 יום לכדור הארץ
80% מהציבור בעד אכיפה נוקשה על אי עטיית מסכה והפרת ההנחיות
ניו-זילנד: 0 חולים בקורונה
רופאים טוענים שייתכן וחלק מהמחלימים לא יזכו להרגיש טעם או ריח בעתיד
מעשן? הסיגריות מקטינות את הסיכוי להידבק עד למחצית