התגעגעם? האיחוד האירופי הכיר בישראל כמדינה ירוקה

האיחוד האירופאי הוסיף היום את ישראל לרשימת המדינות הירוקות, על בסיס החלטה זו יכולות המדינות החברות באיחוד לאפשר כניסת ישראלים לתחומם

התגעגעם? האיחוד האירופי הכיר בישראל כמדינה ירוקה מטוס אל על

האיחוד האירופאי הוסיף היום (חמישי) את לישראל לרשימת המדינות הירוקות (הכוללת 8 מדינות). על בסיס החלטה זו יכולות המדינות החברות באיחוד לאפשר כניסת ישראלים לתחומם.


ההחלטה היא תוצאה של עבודה דיפלומטית מאומצת של שגרירות ישראל לאיחוד האירופי, שגרירויות נוספות ביבשת ומשרד החוץ בירושלים, שפעלו מול מועצת האיחוד האירופי והנציבות להמליץ להוסיף את ישראל לרשימת המדינות הירוקות.


ההחלטה מתבססת על נתוני התחלואה הנמוכים ושיעור התחסנות גבוה באוכלוסייה הישראלית והיא צעד משמעותי בדרך לכניסת ישראלים למדינות האיחוד האירופי. ישראל היא המדינה היחידה אשר התווספה לרשימה הירוקה מאז חודש ינואר, בה נמצאות אוסטרליה, ניו זילנד, רואנדה, סינגפור, דרום קוריאה, תאילנד וסין בלבד.


במשרד החוץ אמרו כי חשוב לציין כי אומנם מדובר בהחלטת איחוד שאינה מחייבת את המדינות החברות, אבל סוללת את הדרך למדינות החברות באיחוד האירופאי לאשר כניסת ישראלים, באופן חד צדדי או בהסכם הדדיות עם ישראל.


כמו"כ חשוב להדגיש כי ההמלצה לא מבטלת את ההנחיות הפרטניות בכניסה לכל מדינה בנוגע לקורונה (בידוד, בדיקות וכו').


שר החוץ גבי אשכנזי מסר: "החלטת האיחוד האירופאי להוסיף את ישראל לרשימת המדינות הירוקות סוללת את הדרך לחזרה הדרגתית לשגרה לאחר משבר הקורונה לצמיחה כלכלית. אני מברך את שליחי משרד החוץ באירופה על עבודתם המצוינת שהובילה להחלטה".

עבד עליהם: התוכי מסיח את הדעת וגונב את הלחם • צפו
רודן צפון קוריאה הודה: "אנחנו על סף רעב"
צפו: כשהקוף יושב על הראש של הצבי
ביידן לאחר הפגישה עם פוטין: "הסכמנו לעבוד ביחד"
פסגה בצל המתיחות בין ארה"ב לרוסיה: ביידן ופוטין נועדים בז'נבה
אלפים מול 770 ביום ההילולא: חגיגת 'סיום הרמב"ם' העולמית
הדילמה של ביידן: לסמן את פוטין כאויב - או כשותף
האם יש מישהו בבית? תנין מנסה להיכנס לבית • צפו
פרידה מהשגריר דיוויד פרידמן עם ספר התורה המפורסם
גלריה: ביקורו של האדמו"ר מויזניץ בארה"ב