חברה לקידום אורגני - איך למצוא את האיזון בין תמורה למחיר?

היום אנחנו מדברים על איזונים. ולא, אל תדאגו. לא הגעתם לפוסט שעוסק בבריאות, את זה נשאיר לפעם אחרת. אני מתכוון לעסוק הפעם ביכולת לאתר חברת קידום אורגני שת...

חברה לקידום אורגני - איך למצוא את האיזון בין תמורה למחיר? אילוסטרציה

היום אנחנו מדברים על איזונים.


ולא, אל תדאגו. לא הגעתם לפוסט שעוסק בבריאות, את זה נשאיר לפעם אחרת. אני מתכוון לעסוק הפעם ביכולת לאתר חברת קידום אורגני שתספק תמורה איכותית למחיר שתידרשו לשלם מידי חודש עבור קידום האתר שלכם.


על מה, למען השם, אני מדבר, ומה אני רוצה מהחיים שלכם?


אוקיי. אז כאשר מדובר במוצר מדף רגיל שניתן לרכוש בחנות- כולנו רגילים, ברמה כזו או אחרת, לבצע השוואות: מחיר המוצר, זמן הנסיעה, האם יש חניה בקרבת מקום, מהן שעות הפתיחה של העסק, מהי תקופת האחריות, האם השירות אדיב מספיק - כל אלו שיקולים בבחירה שלנו האם לקנות את המוצר. לכל אחד מאיתנו סט שיקולים שונה, אבל בגדול, כך עובדים הדברים.


כשאנחנו בוחרים להתקשר מול חברת קידום אורגני - הדברים נראים אחרת לגמרי. הרבה מאוד מן הפרמטרים שצריכים בפועל להנחות אותנו בבחירה של חברת הקידום הנכונה בכלל לא נמצאים שם, על הצעת המחיר.


חברות קידום אתרים שונות תגבנה מכם סכומים שונים עבור תהליך קידום של אותו אתר. כשתנסו להבין מדוע לאותו תהליך קידום יש מחירים שונים, יסבירו לכם שיש לא מעט קריטריונים שקובעים את התמחור של הפרויקט: הניסיון שנצבר בחברת הקידום, ההתמחות שלה בנישה הספציפית, שיתופי הפעולה הנדרשים לקידום הפרויקט, ועוד כל מיני טיעונים כאלה ואחרים.


בפוסט הזה אנסה לעשות לכם סדר, ולעזור לכם להבין לא איך מתמחרים פרויקט קידום אורגני, אלא איך תדעו האם התמורה שאתם מקבלים שווה את הכסף שאתם משלמים. באופן כללי, אפשר להגיד שמדידת תמורה היא סובייקטיבית: אדם שמתקשה בניסוח של טקסט, בטח ובטח אם מדובר בטקסט ארוך, יחשוב שהוא מקבל תמורה מדהימה כשנשלחים אליו טקסטים ארוכים ואיכותיים, ואילו כותב תוכן מיומן ירגיש שמדובר בסתם עוד מאמרי תוכן שכל כותב תוכן מתחיל יכול היה לייצר. אז תחת התנאים האלו, בואו נתחיל להבין האם החברה לקידום אורגני מולה התקשרתם מייצרת לכם תמורה סבירה.


מה אתם נדרשים לעשות? ריכזתי עבורכם רשימה של פעולות:


הבינו על מה אתם משלמים


הצעד הראשון כדי למצוא את האיזון שבין תמורה למחיר - הוא בראש ובראשונה להבין על מה אתם בעצם משלמים.


הרבה מקדמי אתרים נוטים למסך את התמורה שניתן ללקוח. אתם כלקוחות, נדרשים לעשות בדיוק להפך: להבין מה בדיוק תקבלו עבור התשלום החודשי, והכוונה היא לתמורה הרשמית עוד לפני שניגע בהיבטים אחרים. בפרט, אתם חייבים להבין: כמה תוכן תקבלו ובאיזה אורך, כמה קישורים ובאיזו איכות, כמה ישקיע המקדם באופטימיזציה, כמה ביצירת תמיכה באמצעות ערוצים משלימים, כמה בחווית משתמש ו… כבר הבנתם את הפואנטה, נכון?


כאשר אתם יודעים בדיוק על מה אתם משלמים, קל לכם לראות הרבה יותר האם התמורה שלכם שווה את המחיר, וקל הרבה יותר יהיה לכם לבצע השוואות מול ספקי שירות אחרים בתחום.

אילוסטרציה

נסו להבין עד כמה החברה יוזמת פעילות קידום

לבצע את מה שהתחייבה עליו החברה בחוזה קידום האתרים זה נחמד. לחשוב כמו ראש גדול, ליזום מהלכים, להציע הצעות בעלות ערך לבעל האתר - זה כבר סיפור אחר לגמרי.

איך תדעו שאתם מקבלים תמורה איכותית מחברת קידום האתרים שלכם? בעיקר כאשר אתם מרגישים שהפרויקט הזה הוא לא רק שלכם, אלא גם שלה.

כאשר היא מוצאת עבורכם הזדמנויות, גם אם בתוספת תשלום (זו לא בושה להתפרנס מכך) לייצר קשרים עסקיים, לקבל קישורים חזקים, לנצל קישורים שבורים ברשת - וכל זאת, מבלי שהחברה התבקשה במפורש לעשות זאת, ומבלי שהתחייבה על כך.

הבינו עד כמה חברת הקידום יצירתית ומקורית

הרבה מאוד פעמים, בתחום של קידום אתרים אורגני, מנצחת לא העבודה הקשה, אלא היצירתיות. במצב שבו רבות מתוצאות החיפוש נראות בדיוק אותו דבר, דווקא מקוריות יכולה לשחק תפקיד מרכזי ביצירת טראפיק אורגני לאתר.

אם חברת הקידום שלכם הולכת על פי הספר, ועובדת קשה אבל לא באופן חכם ויצירתי - יהיה לכם קשה הרבה יותר לבלוט בתחום שבו כבר פועלים כמה וכמה שחקנים מרכזיים.

כשחברת הקידום שלכם משתמשת בקופי משבח, מציעה לכם להקים עמודים באתר שמשפרים את רמת המעורבות של גולשים, מגייסים עוד ועוד תנועה איכותית לאתר וממצבים אתם כאוטוריטה בתחום - אתם מקבלים תמורה גדולה הרבה יותר למחיר שאותו אתם משלמים עבור תהליך הקידום.

לסיכום

אם יש משהו שחשוב להבין בכל הקשור לפרויקטים לקידום אורגני, הוא שיש הרבה מעבר למה שכתוב בהצעת המחיר, שיכול להשפיע על איכות הקידום. אז במקום לספור מילים, קישורים ומטא טייטלים שטויבו, נסו להבין כמה ערך מוסף אמיתי תייצר לכם חברת הקידום, בזכות הקשרים שלה, המקוריות שלה, האנשים מטעמה שיעבדו בפועל על הפרויקט, ועל היוזמה שלה.

הבינו מי מבצע בפועל את העבודה עבורכם

יש דיסוננס ברור, בין גודל חברת הקידום והבכירות של מי שעומד בראשה, ובין מי שיספק לכם בסופו של יום את השירות בפועל.

בדרך כלל, ואני מסייג, רק בדרך כלל, ככל שהחברה גדולה יותר, אתם תקבלו שירות מעובדים זוטרים יותר, חסרי ניסיון, ולא תהנו מהידע הרחב שצברו המקדמים בעלי הניסיון.

זאת הסיבה, שלפעמים, בהיבט הזה של תמורה, כדאי יהיה לכם לפנות לחברות קידום אתרים בינוניות, שם תוכלו לקבל את השירות מאנשי המקצוע המעולים, שעסוקים פחות בניהול ויותר במתן שירות.

בקשו לקבל דיווח חודשי על תוצאות הקידום

מעוניינים לדעת האם התמורה שאתם מקבלים מחברת קידום האתרים שווה את התשלום החודשי שלכם? בקשו דיווח תקופתי מעמיק, שבו תוכלו לעקוב אחר מיקומים של מילות מפתח אותן אתם הגדרתם מראש, כמות הטראפיק האורגני המתקבלת בחודשים שבהם מבוצע הקידום, כמות הלידים והמכירות המתקבלים מן הטראפיק האורגני הזה, השיפורים במספר הצפיות בדפים שחשובים לכם, מידע אודות שיעור הנטישה של גולשים, משך השהיה באתר, זמני הטעינה של עמודי האתר - וכל מידע אחר שיוכל לסייע לכם להבין האם ישנה התקדמות ממשית באמצעות מדדים כמיתים וברורים.

רשמו בפניכם מהו הערך המוסף של חברת הקידום

כאשר אתם מתקשרים מול חברת קידום, לא תמיד אתם עושים את זה כדי לקבל ממנה תוכן, מטא טייטלים מטויבים ותגיות אלט לתמונות. עם כל הכבוד לפעולות האלו, ויש כבוד, הרבה פעמים התקשרות מול חברת קידום מתבצעת כדי לייצר את הקשרים הנכונים בנישה שבה אתם פועלים.

אם חברת הקידום יכולה לקשר אתכם מול ספקים ולקוחות רלוונטים בנישה שבה אתם פועלים, לספקי קישורים וללקוחות פוטנציאליים, אם היא יכולה לחבר אתכם לצורך ביצוע שיתופי פעולה, ולקבלת קישורים מאתרי לקוח - כל אלה שווים המון ולא תמיד קל לכמת את הערך שלהם.

לכן, אחד הקריטריונים שאתם צריכים לשקול לפני שאתם פונים לחברה לקידום אורגני - הוא מה הערך המוסף האמיתי שתקבלו ממנה, ולא רק הערך המוסף הרשמי, זה שנמצא במסמך הצעת המחיר שקיבלתם ממנה.

בחרו בחברה שמלמדת אתכם לקדם, ולא רק מקדמת

תמורה יכולה להתקבל מחברת הקידום האורגני שלכם לא רק באמצעות מיקומים, תכנים, קישורים ואופטימיזציה. תמורה חשובה יכולה להיות גם ידע. אם תקבלו מחברת הקידום ידע שיסייע לכם לקדם בעצמכם את האתר, לגלות שיטות עבודה יעילות ואפקטיביות, לבצע קיצורי דרך בתהליך קידום האתר - לפעמים הדבר שווה הרבה יותר ממיקום זמני של עמוד באתר שלכם על ביטוי מפתח שחשוב לכם.

אילוסטרציה
הקובוט ה'חזק' נהיה חזק יותר: יכול להעמיס 25% יותר במשקל
סקר מדד המחירים לצרכן: עלייה של 0.3% בחודש האחרון
הרמקול שמאפשר לכם לענות לטלפונים גם בעומק הבריכה או הים
כיצד מתמחרים נכון שירותי יחסי ציבור?
בנייה הירוקה – טוב לדורות הבאים אבל גם לדיירים
סלקום הצטרפה ליום הזעם הערבי • זעם יהודי עצום: "מחבלים מבפנים"
ייעוץ פיננסי, איך להיזהר מבעלי אינטרס?
החוף הנפרד בטבריה נסגר עד להודעה חדשה
בעקבות ההסלמה בדרום: שינויים בקווי התחבורה הציבורית בדרום
טיסה ראשונה של אמריקן איירלינס בישראל