סיכום חדשות השבת: גופת הנעדר אותרה בכנרת

חיל הים והזרוע הימית של המשטרה איתרו את גופתו של הטובע בכנרת • ארה"ב ובריטניה מאשימות באנטישמיות את אחד מראשי ועדת החקירה של מועצת זכויות האו''ם

סיכום חדשות השבת: גופת הנעדר אותרה בכנרת

סוף טראגי: חיל הים והזרוע הימית של המשטרה איתרו את גופתו של עו"ד ראיד מחאמיד שטבע בכנרת

ביום שישי שעבר, התקבל במשטרה דיווח על היעדרותו של ראיד מחאמיד בכנרת. מקבלת הדיווח ועד מציאתו, פעלו מסביב לשעון בניסיון לאתרו מאות שוטרים, כוחות מזרוע הים, מתנדבים ואזרחים. גופתו אותרה הבוקר (שבת) על ידי זרוע הים באמצעות סריקות נרחבות של הימה תוך שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים ונרחבים של לוחמי היחידה לאיתור ימי של זרוע הים (שייטת 3) ונמשתה מעומק הכנרת על ידי לוחמים צוללנים מהיחידה למשימות תת מימיות של זרוע הים. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

גינויים ברחבי העולם: התבטאות אנטישמית במועצת זכויות האדם של האו"ם

ארה"ב ובריטניה מאשימות באנטישמיות את אחד מראשי ועדת החקירה של מועצת זכויות האדם של האו"ם בנושא "השטחים הכבושים, מזרח ירושלים וישראל". זאת לאחר שמילון קוטארי תהה בראיון לאתר הפרו-פלשתיני "מונדו-וייס" מדוע מאפשרים לישראל להיות חברה באו"ם, וטען כי הרשתות החברתיות נשלטות במידה רבה על ידי "הלובי היהודי", שמנסה לערער באמצעותן את הלגיטימיות של הוועדה.

דבריו של קוטארי עוררו סערה וגררו גינויים חריפים מצד דיפלומטים אמריקנים ובריטים.

פלשתינים התפרעו בכביש אלון: "הכביש היה מרוצף בסלעים, רגמו רכבים מטווח אפס"

מאות פלשתינים התפרעו היום (שישי) על כביש אלון בבנימין תוך יידוי אבנים על כלי רכב חולפים. בהמשך פלשתיני נהרג בעימותים עם כוחות הביטחון.

מאות תושבים מהכפר אל מוע'ייר בבנימין ופעילים ששייכים ל"וועדה למאבק בהתנחלויות של הרשות הפלשתינית" חסמו את הכביש במאות סלעים, ויידו אבנים מטווח אפס לתוך רכבים יהודים שעברו במקום.

רכז הביטחון של היישוב הסמוך שהוקפץ למקום נרגם אף הוא באבנים וחלון רכבו נופץ. שמשות של כלי רכב ישראליים אחרים נופצו גם כן.

"יוזמה מאורגנת"

בפורום "מאבק על כל דונם" סיפרו שכבר ביום שני התריעו על ההתפרעות המתוכננת בפני כמה גורמים במערכת הביטחון, והזהירו שמדובר בהתפרעות חריגה.

"לא מדובר בפעילות טרור של כמה נערים בכפר", אמרו בפורום. לטענתם מדובר בניסיון לינץ' המוני מאורגן שיזמה "הוועדה למאבק בהתנחלויות ברשות, שבראשה עומד השר מועיד שעבאן. ועדה זו איגדה את כל כפרי האזור כדי לצאת להתפרעות בכביש.

עואחד הרכבים שנפגעו בכביש אלון

"בתחילת השבוע זיהינו התארגנות רחבה מאוד בכפר אל מוע'ייר ובכפרי האזור, שנענו לקריאת הרשות הפלשתינית לקיים התפרעות המונית 'כנגד המתנחלים' ביום שישי הקרוב. התרענו על כך במיידי לכמה גורמים במערכת הביטחון והעברנו להם חומרי מודיעין, אפילו מודעות רשמיות שהוציאו בכפר, אך נראה שבצה"ל בחרו להתייחס באדישות לאירוע שהפך לקטסטרופה".

"היכו בי באלה"

עמישב מלט, פעיל הפורום, סיפר: "מאות פורעים ערבים הגיעו על כביש אלון ופשוט יידו אבנים מטווח אפס, כשכל הזמן הזה אין כוחות בשטח מלבד ג'יפ צה"לי אחד שמוצב שם באורח קבע.

עשרות כלי רכב של יהודים נקלעו לתוך ההמון הערבי ששעט לעברם, ונאלצו לעלות על מחסומי האבנים שפיזרו הפורעים תוך שהם נרגמים מכל עבר".

"לפניי עמדה אישה עם ילדיה שהצליחה להימלט באורח נס ללא פגע והייתה מבוהלת והמומה, הוסיף מלט. "רק אחרי דקות ארוכות שנדמו לנצח הגיעו למקום כוחות נוספים, שגם הם לא פעלו במיידי לסילוק הפורעים שהמשיכו ליידות לעברנו אבנים ואף לתקוף אותנו באבנים ואלות.

אחד הפורעים שהיו גלוי פנים היכה בי באלה, מטרים בודדים מחיילי צה"ל שעמדו בסמוך. רק לאחר כחצי שעה, בעקבות הגעתם של עשרות תושבים נוספים להדוף את הפורעים, התחילו החיילים להדוף את הפורעים בחזרה לכפר".

פלשתיני נהרג בעימותים

בהמשך לכך, מקורות פלשתיניים דיווח כי בעימותים שהתפתחו בין כוחות הביטחון לפלשתינים באזור הכפר אלמע'ייר ממזרח לרמאללה נהרג נער פלשתיני בן 16 מאש צה"ל. במשרד הבריאות הפלשתיני מסרו שאמג'ד אבו עליא, הובהל לבית החולים במצב קשה לאחר שנפצע מירי חי בחזהו, שם נקבע מותו.

מקורות מקומיים מסרו כי במהלך העימותים נעשה שימוש בירי חי ובכדורי גומי לעבר המפגינים והפלשתינים, מה שגרם לכמה נפגעים.

המתיחות באזור הכפר אל־מוע'ייר בין מתיישבים גברה לאחרונה ונרשמו באזור חיכוכים אלימים בין שני הצדדים על רקע סכסוך על שטחי מחיה ואדמות.

עשרות שבויי מלחמה אוקראינים נהרגו ב"מתקפת טילים" בדונייצק

עשרות שבויי מלחמה אוקראינים נהרגו ב"מתקפת טילים" בדונייצק בהמשך להודעה מטעם משרד ההגנה הרוסי הבוקר (שישי).

נשיא הרפובליקה העממית של דונצק, דניס פושילין אישר כי לפחות 53 שבויי מלחמה אוקראינים נהרגו כתוצאה מ"מתקפת טילים" בעיירה אולניבקה (Olenivka) דונצק וכי עשרות נוספים נפצעו. בקייב מאשימים את הקרמלין במותם של האסירים.

נזקים עצומים כתוצאה מהמלחמה באוקריאנה

מנגד במוסקבה טענו כי מתחם המעצר בו הוחזקו השבויים נפגע מטיל מדוייק של המערכת האמריקאית מסוג HIMARS, דבר שהאוקראינים הכחישו בתוקף.

"בדרך הזאת, הפולשים הרוסים משיגים את מטרותיהם הנפשעת: להאשים את אוקראינה בביצוע 'פשעי מלחמה' כמו גם להסתיר את העינויים של אסירים וההוצאות להורג", נמסר מראש המטות המשולבים של צבא אוקראינה.

ברשתות החברתיות הופץ תיעוד קשה מהמקום לכאורה אשר נפגע ככל הנראה מטיל. גופות שרופות, תחבושות ספוגות בדם ואיברים קטועים ניתן היה לראות בזירה. האסירים האוקראינים הועברו למתחם לפני ימים אחדים ובאורח פלא, אף סוהר רוסי לא נהרג בתקיפה.

העובדה שהשבויים היו ברובם לוחמים ב"גדוד אזוב" שלחמה באזור מריופול, יחידה שברוסיה מאשימים בהיותה מורכבת מ"נאצים", גורמת לשאול שאלות רבות על מה בדיוק עלה בגורלם וסביר להניח כי מדובר בהוצאה להורג נוספת של הצבא הרוסי. כזכור, "גדוד אזוב" פעל באזור מריופול והתבצר במתחם הפלדה שבעיר במשך שבועות.

מיכאילו פודוליאק, יועצו של נשיא אוקראינה ולודמיר זלנסקי הגיב כי מדובר ב"מבצע 'דגל כוזב' קלאסי. התקיפה הייתה מתוכננת ובוצעה על ידי רוסיה במטרה להאשים את אוקראינה. אנו יודעים כי כוחות רוסיים העבירו חלק מהלוחמים למקום לפני ימים".

גישושים דיפלומטים

בתוך כך, שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, אישר בשישי כי קיבל הזמנה רשמית לשיחת טלפון עם מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן.

"כעת אנו מתאמים זמנים לשיחה. זה יצטרך להתקיים כאשר אהיה במשרד שלי", הסביר לברוב אשר נמצא בימים אלה במסע דיפלומטי ביבשת אפריקה בניסיון של מוסקבה לחזק את הבריתות באזור מול מדיניות הסנקציות שהמערב הטיל על מוסקבה.

"בימים הקרובים נציע תאריך מתאים לעמיתינו האמריקאים. לגבי הנושאים: ביקשנו מהם לציין את הנושאים שהם רוצים לדון בהם. עדיין לא קיבלנו תשובה", הבהיר.

הגישושים בין הצדדים מגיעים על רקע הפלישה הרוסית לאוקראינה שהחלה ב-24 בפברואר שעבר, התמרון הצבאי הרחב ביותר על אדמת אירופה מאז מלחמת העולם השנייה.

בד בבד, דיפלומטיים של מדינות ה-G7, טורקיה והאו"ם הגיעו בשישי לעיר הנמל אודסה בניסיון לפקח ולהפגין תמיכה בהסכם שהושג בין הצדדים הלוחמים סביב היצוא של דגנים.

"ההסכם חשוב עבור כל העולם", הסבירה אסנת לוברני, המפקחת מטעם האו"ם על ההסכם.

כך הוצפו הערים החרדיות בהזמנות למיזם בין הזמנים הגדול • צפו
בני ברק: ילד בן 8 נפגע מרכב ברחוב בן יעקב
נתפסו על חם: ארבעה חשודים נעצרו בחשד לפריצת רכב בירושלים
גם היום: הרבנים הורו לרבבות לצאת להפגנות על ביזוי כבוד המת • צפו
בפעם השניה בתוך שבוע: הרס ברמת מגרון
"מאות חוסמים צירים": מחאות ברחבי הארץ • צפו בתיעוד
"פאות ארוכות וזקן עבות": עיישה אליהו ליאור נעדר מאתמול
"סימני חניקה על צווארו": חשד לניסיון רצח בירושלים
אלעד: מפתחות הרכב נפלו בעת שהאבא חגר את התינוקת והיא ננעלה ברכב
ירושלים: רכב התנגש בקיר ברחוב יצחק הנדיב