הוחלט: תוספת של 181 מיליון ש''ח למשטרה

בנט: "משטרה חזקה = מדינת ישראל חזקה. אנחנו פועלים בכל הכלים ובכל הזירות על מנת להשיב את הביטחון ואת תחושת הביטחון לאזרחי ישראל"

הוחלט: תוספת של 181 מיליון ש''ח למשטרה קובי שבתאי, מפכ''ל המשטרהשוטר בפעילות משטרתית, אילוסטרציה

ראש הממשלה, נפתלי בנט, והשר לביטחון פנים, עמר בר-לב, ומפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי, סיכמו היום (ה׳), על תוספת התעצמות חירום בהיקף של 181 מיליון ש"ח למשטרת ישראל.

התקציב יועבר למשטרה בשתי פעימות:

- פעימה א׳ (באופן מיידי): 111 מיליון ש"ח

- פעימה ב׳ (עד חודש אוגוסט): 70 מיליון ש"ח

תוספת התקציב ניתנת למשטרת ישראל נוכח האתגרים המשמעותיים הניצבים בפניה כיום וכן נוכח הפערים המבצעיים שנצברו בשנים האחרונות, ותופנה לצרכים הבאים:

• מימוש שלב ראשון בהקמת "חטיבת מג"ב" על בסיס כוחות מילואים.

• גיוס 200 לוחמי קבע למשמר הגבול.

• 6,500 אפודים קרמיים, 4,000 קסדות ו-40 אופנועים.

• הצטיידות עבור 10 פלוגות מג"ב במילואים.

• גיוס מתנדבים, עיבוי וחיזוק המשמר הלאומי וגיוס מילואים.

ראש הממשלה, נפתלי בנט טען כי מתקן את המציאות: "במשך שנים ארוכות משטרת ישראל הוזנחה והצרכים המבצעיים שנדרשו לעמידה במשימותיה לא נענו. אנחנו מתקנים את זה ומקצים עכשיו משאבים משמעותיים לצורך עמידה במשימת העל - הגנה על ביטחון הציבור".

למרות שמוסריות המשטרה לא חושבה בטיפול התקציבי אמר בנט כי: "משטרה חזקה = מדינת ישראל חזקה. זו המשוואה ואת זה אנחנו מיישמים. אנחנו בעיצומו של גל טרור המופנה נגד אזרחי ישראל, ופועלים בכל הכלים ובכל הזירות על מנת להשיב את הביטחון ואת תחושת הביטחון. זוהי חובתנו. כמו עד היום, גם הפעם - נצלח זאת ביחד".

השר לביטחון פנים, עמר בר-לב טען: "זוהי בשורה של ממש להגברת הביטחון האישי של אזרחי ישראל. תכנית ההתעצמות המיידית למשטרת ישראל, שסוכמה הערב על ידי ראש הממשלה הינה אבן דרך חסרת תקדים, המבטאת אמון ועוצמה במשטרת ישראל. הסיכום התקציבי שגובש מגיע לאחר הזנחה רבת שנים אשר הובילה לפערים רבים שנחשפו באירועי ׳שומר חומות׳ ויאפשר מענה ושיפור היכולות המבצעיות. אמשיך להעצים את משטרת ישראל ואת ביטחון הפנים על מנת לחזק את תחושת הביטחון של כל אזרחי ישראל ואת את חוסנה של החברה הישראלית".

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי חזר על דברי קודמיו: "מדובר בתוספת תקציב ומשאבים חשובה ומשמעותית בעת הזו, בה שוטרי משטרת ישראל מגנים בגופם על אזרחי ישראל מפני הטרור תוך פריסה חסרת תקדים בכל הארץ. לצד המשימות הרבות של משטרת ישראל בשגרת היום יום בתחומי הפשיעה, השירות לאזרחים, תאונות הדרכים, סיכול הטרור ועוד שלל תחומים, ישנם גם אתגרים גדולים במוכנות לתרחישי הסלמה וחירום, ועם ההתעצמות החשובה הזו אנו מוכנים טוב יותר לשעת מבחן".

לסיום כמובן בירך את שותפיו למהלכי המשטרה: "אני מברך את ראש הממשלה והשר לביטחון הפנים על גיבוש הסיכום התקציבי למען משטרה חזקה ואפקטיבית הרבה יותר".

ראש הממשלה בנט
הדילמה הגדולה של נתניהו: מי יהיה שר האוצר הבא?
הממשלה אישרה את ההסכם הימי בין ישראל ללבנון
מחטף של הרגע האחרון? יו"ר הכנסת אישר דיון מיוחד בנושא העברת כספים
לאחר משא ומתן: הוסכם השכר לעובדי הוראה
ישראל ולבנון הגיעו להסכם על הקו הימי
לראשונה: מדינת ישראל מתיישרת לפי התקן האירופאי בתחום המזון
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול