אושר בוועדה: החל ממחר ביטול חובת בדיקות לתלמידי כיתות ז' ומעלה

שינויים בתקנות צו בריאות העם - נגיף הקורונה: ▪️ פטור מבידוד מלא לחוזרים מחו"ל שאינם מחוסנים או מחלימים למעט ממדינות אדומות. ▪️ ביטול חובת עטיית מסכה בהתקה...

אושר בוועדה: החל ממחר ביטול חובת בדיקות לתלמידי כיתות ז' ומעלה אילוסטרציה

שינויים בתקנות צו בריאות העם - נגיף הקורונה:

▪️ פטור מבידוד מלא לחוזרים מחו"ל שאינם מחוסנים או מחלימים למעט ממדינות אדומות.

▪️ ביטול חובת עטיית מסכה בהתקהלות מעל 50 איש - למעט מוסדות רווחה ובריאות.

▪️ הוארך בעשרה ימים מתווה נבדקים ולומדים - למעט כיתות ז' ומעלה שפטורים מבדיקות.

▪️ הוראת השעה להכרה בבדיקות אנטיגן הוארכה בעשרה ימים.

ועדת הבריאות בראשות מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ אלינה ברדץ'-יאלוב אישרה שורה של תקנות ושינויים בצו בריאות העם - נגיף הקורונה. בדיון אושר כי מי שמילא טופס נוסע נכנס כאילו עמד בחובת דיווח לפי הצו ולא מחויב בבידוד.

בצו נכתב כי לאור הירידה בתחלואה והרצון להקל על הכניסה לארץ, מוצע להחיל בצו פטור מבידוד באורך מלא לחוזרים מחו"ל שאינם מחלימים או מחוסנים ממדינות שאינן אדומות, תוך קביעת חובת בידוד עד לקבלת ממצא שלילי בבדיקה שנעשתה בכניסה לארץ, או עד 24 שעות, המוקדם מבניהם.

בצו הודגש כי בחזרה ממדינות אדומות, שהיציאה אליהן הוגבלה בתקנות לפי סעיף 7א(א) לחוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה), התש"ף-2020, ואשר הסיכון לתחלואה מסוכנת מיובאת מהם גבוהה, חלה חובת בידוד באורך מלא בהתאם להוראות הצו.

עוד אושר כי לאור הירידה בתחלואה, יש לבטל את חובת עטיית מסכה בהתקהלות מעל 50 איש בשטח פתוח, ולהאריך את תוקף הצו עד ליום 10.3.22. בדיון הודגש כי חובה זו תישאר במוסדות רווחה ובריאות.

הוועדה אישרה להאריך את מתווה החינוך - נבדקים ולומדים עד ליום 10.3.22, - המתווה קובע אי החלת חובת בידוד על תלמיד שאינו מחוסן או מחלים שהיה במגע הדוק עם חולה, - למעט אם החולה מתגורר עימו - אם הוא דיווח (למשרד החינוך או באופן אחר שיורה לו מנהל המוסד החינוכי) בימים ראשון ורביעי כי אין לו תסמינים, וכי הוא ביצע בדיקת קורונה מידית לשימוש ביתי וקיבל בה ממצא שלילי ביום הדיווח טרם ההגעה למוסד החינוכי או ערב יום הדיווח.

בצו זה אושר לבטל את חובת הבדיקות שבמתווה לתלמידי העל יסודי בלבד, כך שאלו יהיו פטורים מבידוד למעט אם החולה מתגורר עמם וכל עוד דיווחו פעמיים בשבוע על העדר תסמינים.

הוועדה אישרה בנוסף את הצו המאפשר שימוש בבדיקות אנטיגן מוסדיות לצורך הכרה בחולה או לקיצור בידוד על סמך תוצאה שלילית בבדיקה. כזכור, לצורך צמצום העומס על מערך בדיקות-PCR יום נכנס לפני חודש וחצי תוקף צו בריאות העם ונגיף הקורונה החדש בידוד בית והוראות שונות (הוראת שעה (תיקון מס' 21), התשפ"ב- 2021 (להלן תיקון 21). שאישר את האפשרות להכיר באדם כחולה גם על בסיס תוצאה חיובית בבדיקת אנטיגן מוסדית, או לקצר בידוד על סמך תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן מוסדית.

ב 19.1.22 פורסם תיקון לתיקון לצו, שקבע כי ניתן יהיה לקצר בידוד עבור כלל האוכלוסייה בשני סוגי הבדיקות, והוחלט לצד זאת כי תיעדוף בדיקות PCR עבור אוכלוסייה בסיכון יעשה באמצעים אחרים, ובהם סימון הבדיקות של אוכלוסייה בסיכון וגילאי 60+ כדי לתעדפן בעת פיענוח הבדיקות. נכון להבוקר, תוקפה של הוראת השעה הסתיימה והוועדה אישרה להאריך עד ה10.3 את הוראת השעה.

נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב