הגר"מ שטרנבוך: "על כל אחד לקרוע לבבו על צער השכינה"

בעקבות החלטת בג''ץ האיומה להתיר גיור רפורמי, זועק הגר''מ שטרנבוך מעמקי ליבו: "חובתינו להצטער ולהזדעזע ממש מחילול השם"

הגר"מ שטרנבוך: "על כל אחד לקרוע לבבו על צער השכינה" הגר

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, למרות נוכחות חברי הכנסת החרדיים בממשלה ואף ששר הפנים הינו ממפלגת ש''ס, לא נחקק חוק שימנע את הגיור הרפורמי במשך מעל 15 שנים.


בעקבות אזלת היד האיומה של חברי הכנסת החרדיים חוקק החוק הנורא המאפשר לרפורמים לבצע גיור שלא על פי ההלכה. בעקבות זאת, זעק רבי משה שטרנבוך על הגיור הרפורמי: "השבוע קבעו שופטי ערכאותיהם (בג"ץ), שיכירו עפ"י חוקותיהם בגויים שעברו 'גיור רפורמי' או 'גיור קונסרבטיבי' כיהודים גמורים, וידוע ש'גיורים' אלו אין להם שום משמעות ותוקף על פי הלכה, וזהו זיוף של הרפורמים כשאר זיופיהם בענייני הדת".


עוד הוסיף הגר''מ שטרנבוך: "אין לך חילול ה' כמוהו שבנחלת ה' מחוקקים הפושעים "חוק" לקבל המוני גויים כיהודים, ולבוללם בתוך עם ה' בארץ הקודש. ומה עוד שמחללים שם שמים להכיר ברפורמים כאילו הם חלק בתוך דת ישראל".


הגר''מ שטרנבוך זעק: "חלילה לנו להעלים עין ולומר "שלום עלי נפשי", אלא חובתינו להצטער ולהזדעזע ממש מחילול השם. חובה על כל אחד לקרוע לבבו על צער השכינה בשעה זו שהפושעים עושים ליצנות מהתורה הקדושה".


עוד הוסיף הרב לחדד את הצער העצום שנגרם מהחוק: "וכבר כתב השל"ה הקדוש (מסכת שבועות ח”א כט ע”ב) שאם היינו משיגים חלק אחד מאלף מצער השכינה לא היינו יכולים להכניס בליבנו שום שמחה".


עוד זעק הרב על הפירצות הנוראות שפורצים בחומות היהדות: "האמת היא שזה כבר שנים רבות שפרצו כאן פרצות רבות בענייני גירות, שהעלו כאן לארץ ישראל אלפי אלפי גויים מרוסיה וחבאש ועוד מקומות, ועירבו גויים בכרם בית ה', וכמו כן גם הכשירו גיורים צבאיים או נישואין אזרחיים מחו"ל ועוד כמה פירצות שלא עפ"י דין תורה, אמנם כעת הוסיפו חטא על פשע לקבל את גירות הרפורמים ודומיהם".


לסיום גילה הרב את חומרת המצב: "גם בזמנים הקשים ביותר בתנ"ך, שמרו על הייסורים ולא הניחו לגויים לטמא אותנו, ובעוונותינו הרבים הגענו למצב נורא וגרוע יותר מהזמנים הקשים ביותר בתנ"ך, וראוי לפעול עכשיו בכל האמצעים לשמירת הייחוס".

"חסר זכות התורה": הרב אדלשטיין על אסונות בין הזמנים • צפו
עצות וסגולות לחינוך הילדים | הגאון הרב יחזקאל צמח שליט"א • צפו!
המגרש החיובי של החיים • צפו
מתי זוכה האדון בכסף שלושים השקלים של עבדו? • דף היומי
תקשיב מה ה' רוצה ממך - שיעור מרתק בפרשת עקב מאת הגר"י צמח שליט"א
הרב מיכאל לסרי - רק לטובה
"דרך אמונה - בחרתי": ישוב חרדי חדש הוקם בהרי יהודה • גלריה
הערב י''ט מנחם-אב יומ''ד רבא של רבי יהודה יחיאל • האזינו
"בושה לעם היהודי": משאית שופכת זבל בתוככי הר הבית מול מקום המקדש
מעמד יומא ט"ובא לרבנן בזוטשקא בראשות האדמו"ר • גלריה