מי לחיים ומי למוות: פיגוע ירי לעבר רכז השטח של תנועת רגבים

מחבלים ביצעו פיגוע ירי לעבר רכז השטח של תנועת רגבים ונציג המועצה המקומית בסיור שטח שגרתי שערכו סמוך לקרית ארבע. רגבים: "המערכה עוברת ממערבלי בטון לירי חי"

מי לחיים ומי למוות: פיגוע ירי לעבר רכז השטח של תנועת רגבים רכז השטח באמצע הסרטון

לפני כשעה התבצע ירי לעבר רכז יו"ש של תנועת רגבים שסייר בשטחי C באזור קרית ארבע יחד עם נציג המועצה המקומית ותיעד השתלטות בלתי חוקית בשטחי C, הארוע הסתיים ללא נפגעים. הרכז הזעיק את כוחות הבטחון שכעת סורקים את השטח במצוד אחר המחבלים.

הסיור עסק בתיעוד תופעת חדשה שמבוצעת בתקופה האחרונה בשטחי C: הקמת בתי קברות בשטחים הפתוחים, כחלק מההשתלטות המאסיבית של פלסטינים על שטחי C ביצירת רצפי התיישבות וחניקת צירי תנועה ויישובים יהודים.

מנש שמואלי, רכז השטח של רגבים שנכח בארוע: "עמדנו לצלם סרטון הסברה סמוך לבית קברות פלסטיני בלתי חוקי צמוד לכביש 60, אזור בשליטה ישראלית מלאה, כשלפתע שמענו ירי קרוב. זיהינו את הרכב ממנו נורו היריות ודיווחנו מיד לכוחות הבטחון. לשמחתי לא נפגענו אך נוכחנו מקרוב כיצד המערכה על שטחי C שאנו מתריעים עליה שנים עוברת בהינף הדק מהטוריה ומערבל הבטון לירי חי ומסכן חיים."

ראש מועצת קרית ארבע חברון אליהו ליבמן: "עליית מדרגה בטרור ביהודה ושומרון, אנחנו חווים את זה יום אחר יום. ברוך השם האירוע הזה הסתיים ללא נפגעים. אנחנו דורשים משר הבטחון ומממשלת ישראל להשיב את ההרתעה ולחסל את המחבלים טרם יציאתם או בדרכם לעשות פיגוע ולא רק אחרי שהם מבצעים פיגועים שכבר גבו את חייהם של תושבים"

ראש מועצת קרית ארבע חברון אליהו ליבמן: "עליית מדרגה בטרור ביהודה ושומרון, אנחנו חווים את זה יום אחר יום. ברוך השם האירוע הזה הסתיים ללא נפגעים. אנחנו דורשים משר הבטחון ומממשלת ישראל להשיב את ההרתעה ולחסל את המחבלים טרם יציאתם או בדרכם לעשות פיגוע ולא רק אחרי שהם מבצעים פיגועים שכבר גבו את חייהם של תושבים".

חייל צה"ל חמד לצון ודיווח למשטרה: "חטפו אותנו"
הצהרת תובע נגד פלסטינים שהשליכו אבנים בסילוואן
נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים
תג מחיר: 5 רכבים נשרפו כליל בסמוך לירושלים
שב״כ סיכל פיגוע מטען בישראל ע״י תושב רצועת עזה
פיגוע דריסה בבאר שבע: נער נפצע באורח בינוני
"הלחץ עבד, ישראל לא נתנה דבר בתמורה": גופתו של טירן פרו הוחזרה
נס גדול: בלון גז הוצמד למטען נפץ אך לא התפוצץ
גנץ: "זמנם של מבצעי, מתכנני ומממני הפיגועים - קצוב"