מחקר ב'שערי צדק': ההשלכות לא נגמרות לאחר הריפוי מהנגיף

בית החולים שערי צדק מפרסם הבוקר תוצאות של מחקר המוביל מכון הריאות, ומגלה את מצב חולי הקורונה לאחר שהחלימו מהמחלה

מחקר ב'שערי צדק': ההשלכות לא נגמרות לאחר הריפוי מהנגיף בית החולים שערי צדק

מהמחקר יוצא כי לפחות 50% מהחולים בנגיף שנבדקו, ממשיכים להרגיש חולשה כללית ואף קשיים נשימתיים במשך שבועות, ואפילו חודשים לאחר ההחלמה. בנוסף לזאת, רוב החולים אינם מתפקדים כבעבר, לפני שחלו.

המחקר שהתבצע במכון הריאות בשערי צדק, בדק נכון לעשיו, עשרות מטופלים אשר חלו בנגיף בדרגות שונות וברוך ה', החלימו. במחקר נבדקו חולים במצבים קלים, בינוניים וקשים.

תוצאות המחקר מראות כי כ-50% מבין המחלימים, סובלים מתסמינים, אף ללא קשר הכרחי לחומרת המחלה.

כמו כן, מהמחקר עולה כי אף לחולים קלים בנגיף עלול להיגרם נזק ריאתי בטווח ארוך. לעומתם, החולים שעברו מצב קשה, אינם יתייסרו בהכרח מתחושה קשה.

הצפי הוא שבשבועות הקרובים ייבדקו בנוסף לכך, מאות חולים אשר בקשו להשתתף במחקר. לאחר חצי שנה, לחולים שישתתפו תערך בדיקה נוספת לאחר הבדיקה הראשונה על מנת לחקור את ההשפעה לטווח ארוך.

"בין התסמינים שבדקנו מצאנו חולשה כללית אצל רוב הנבדקים, תלונות על שיעול ו\או קוצר נשימה, הופעה של פיברוזיס \לייפת ריאתי, הפרעה חסימתית וחשד ליתר לחץ דם ריאתי. אנו עורכים את הבדיקות המקיפות על מנת למנוע החמרה בתסמינים אלו ולתת מענה בשלב מוקדם של המחלות. אנו פונים לכלל חולי הקורונה אשר היו מאושפזים בבתי החולים השונים בישראל או במלוניות להשתתף במחקר מעקב זה.

המחקר מתאים למטופלים בטווח של 3 עד 6 חודשים לאחר השחרור מבית החולים. מומלץ לבוא מוקדם ככל שניתן כדי שנוכל לעשות מעקב ואיתור מוקדם של מחלות ריאתיות. כל חולה קורונה שהיה מאושפז באחד מבתי החולים בישראל יכול לקבוע תור במרפאת ריאות של שערי צדק ולבקש להשתתף במחקר מעקב זה", הסביר מנהל מכון הריאות, פרופ' גבריאל איזביצקי, בשערי צדק אשר יזם את המחקר.

השיא עלה: מעל 1000 חולים חדשים ביממה האחרונה
בתי הכנסת ימשיכו להתפלל עד 50 איש כפי שהיה עד כה
הגר"ב ויסבקר חלה בקורונה. היה בביתו של רה"י הגרי"ג אדלשטיין לאחרונה
צפו: תיעוד מלהיב של שני נחשים "בריקוד מלחמה"
נשבר שיא: 966 נדבקים מאומתים בישראל ביממה האחרונה
הוחלט: סגר על ערים נוספות
מה קורה לכף היד, אחרי 10 שעות בתוך כפפה?
שר התורה וראש הישיבה: חמירא סכנתא מאיסורא - חלילה להתרפות בזה
חזרה להגבלות: צמצום מניינים בבתי כנסת עד 50 איש, והגבלת אולמות
תוכנית טיפול פסיכולוגי: "הצפי הוא כמיליון ישראלים שיחושו במצוקה נפשית"