בין העצורים: עוזר השר ליצמן ויועץ אסטרטגי מוכר

מפרטים חדשים שמתפרסמים עולה כי המשטרה האזינה במשך תקופה ארוכה לחלק מהמעורבים. מעצרו של יועץ השר ושל עצור נוסף יוארך ביומיים, האחרים ישוחררו מחר

בין העצורים: עוזר השר ליצמן ויועץ אסטרטגי מוכר להב 433

בתום דיון בבית המשפט בראשון לציון הוחלט להאריך את מעצרם של ארבעת המעורבים בפרשית השחיתות.


ארבעת החשודים ששמם הותר לפרסום: יועץ ועוזרו הקרוב של השר יעקב ליצמן, עיתונאי ויועץ אסטרטגי מוכר בציבור החרדי, מנכ"ל חברת התרופות רוש, ומנכ"ל חברת הלובינג פוליסי.


מעצרם של יועצו של השר ליצמן, ושל מנכ"ל חברת פוליס יוארך עד ליום שלישי בערב, מעצרו של העיתונאי והיועץ אסטרטגי ושל מנכ"ל חברת רוש יוארך עד מחר בערב.


עורכי הדין עמית חדד ומיכל רוזנבלום, שמייצגים את יועץ השר ליצמן, מסרו "אנחנו הסכמנו להארכת המעצר עד יום שלישי בלילה. מקווים שתהיה חקירה ברורה חדה ומאומצת. בטוחים שבתום החקירה יתברר גם למשטרת ישראל שהיועץ לא עשה דבר. מאמינים שהמשטרה תחקור את העניין ותמצה את הדין. מדובר בעובד ציבור שתרם רבות למדינת ישראל שסייע לכל מי שאפשר, אנחנו מאמינים בחפותו".


הבוקר פרסמה המשטרה כי עפ"י החשד, עובד הציבור - יועץ השר פעל לכאורה במספר הזדמנויות ביחד עם המעורבים ממניעים של בצע כסף, לקידום ושימור אינטרסים של חברות מסחריות גדולות במשק, תוך ניצול מעמדו ובניגוד מוחלט לאינטרס הציבורי.


כזכור, כפי שדיווחנו, היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 החלה הבוקר בחקירה גלויה, כנגד עובד ציבור, המקורב מאוד לאחד משרי הממשלה, בחשד לפרשת שחיתות.


לאחר חקירה סמויה ומאומצת שעברה הבוקר למישור הגלוי, נעצרו 4 חשודים לחקירה באזהרה ועוכבו מספר חשודים נוספים בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. במהלך המעצר בוצעו חיפושים במספר כתובות בנוסף לבתיהם ומשרדיהם של החשודים. 


מפרטים נוספים שנחשפו ב- ynet עולה כי המשטרה האזינה במשך תקופה ארוכה לחלק מהמעורבים. במקביל חושדים במשטרה כי תנובה ביקשה הטבות רגולטוריות ובאמצעות תרומות העבירה כסף לעמותות הקשורות לעוזר השר. בכירים נוספים צפויים אף הם להיחקר.


בין היתר בודקים בלהב את כל נושא סימון המוצרים כחלק מרפורמת המזון הבריא, ואם מי מהחשודים פעל לעזרה בתחום זה. מלבד אותם שני בכירים בתנובה, נחקרים בלהב 433 גם שני בכירים בחברה לשירותים רפואיים.


השר יעקב ליצמן מסר "כמי שמכיר מקרוב את עוזרי הנאמן ואת יושרו וחריצותו, אני יודע שכל החשדות שהוזכרו היום במסגרת החקירה, אין בהן ממש וחסרות יסוד. אני מציע לכולם להמתין קצת ולהיווכח שהכל נעשה כדין ועל פי הנוהל התקין. אני סמוך ובטוח שגם רשויות החוק הבודקות את הדברים תגענה בהקדם למסקנות אלו".

כביש 6 ייחסם השבוע ממחלף חורשים למחלף ניצני עוז בשני הכיוונים
המשטרה פעלה נגד חשודים אשר נהגו בפראות בשטחים חקלאיים
משטרת בת-ים עצרה בסוף השבוע חוליית גנבי כלי רכב בעיר
המשטרה אכפה אזרחים המטפלים ברכבם במוסכים באזור יו"ש
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 531
התחזית: מעונן חלקית, הטמפרטורות יעלו
צוותי רכבת ישראל התגברו על התקלה במערכת האיתות
בשל תקלת איתות ארצית ברכבת ישראל: הרכבות הראשונות ייצאו מאוחר
תן נגוע בכלבת נמצא בישוב גוש חלב, בגליל העליון
שר החוץ של בלארוס מת, חפץ חשוד אותר בירושלים וטראמפ מעורר סערה