דרמה במודיעין עילית: התושבים תפסו את הגנבים, חייל ירה באוויר

לאחר גל הפריצות במודיעין עילית התארגנו התושבים במארבים לתפוס את הגנבים בעצמם, במהלך הלילה תפסו שני פלסטינים שפרצו לבתים וכמעט ביצעו בהם לינץ' • צפו

דרמה במודיעין עילית: התושבים תפסו את הגנבים, חייל ירה באוויר הדרמה הלילה במודיעין עילית

דרמה הלילה במודיעין עילית: תושבים תפסו בעצמם על חם שני גנבים פלסטינים שהסתובבו בין הבתים.


התושבים שסובלים לאחרונה ממכת פריצות בעיקר בלילי שבת החליטו לשים קץ לדבר והעמידו מארבים בכוחות עצמם על מנת לתפוס את הגנבים. במהלך הלילה האחרון תפסו התושבים על חם שני גנבים שככל הנראה עמדו לבצע פריצה.


במהלך העברת החשודים לכוחות המשטרה וצה"ל, התעמתו התושבים בזעם עם החשודים שנתפסו וכמעט ביצעו בהם לינץ', חייל צה"ל שהיה במקום ביצע ירי באוויר, לטענתו הירי בוצע ע"מ להרחיק את הקהל מהחשודים.


מהמשטרה נמסר: "הבוקר סמוך לשעה 05:00 כוחות משטרה שעסקו בפעילות מוגברת נגד פורצים בעיר מודיעין עילית שמעו צעקות מחצר של בית. כוח משטרה שהתקדם למקום הבחין בחשוד פלסטיני שמסתובב בחצר ועצר אותו.


מאוחר יותר התקבל דיווח על חשוד פלסטיני שנתפס על יד מספר תושבי העיר כוחות משטרה שהגיעו למקום זיהו את החשוד שהוא חבול ופצוע הוא נעצר והובל לטיפול בבית החולים. החקירה נמשכת".


מדובר צה"ל נמסר: "במהלך הלילה, הוקפץ כוח צה"ל לעיר מודיעין עילית שבמרחב החטיבה המרחבית 'אפרים', בעקבות דיווח על חשודים שניסו לפרוץ לאחד הבתים בעיר. הכוח וכוחות ביטחון נוספים הגיעו לנקודה ועצרו את החשודים. לאחר מעצרם, התפתחה התקהלות אלימה של עשרות מתושבי העיר בנסיון לתקוף את החשודים בפריצה שנעצרו".


"הלוחמים פעלו לפיזור ההתקהלות ולהגנה על החשודים, תוך שהחיילים עצמם מותקפים על ידי התושבים. הכוח הדף את התושבים מלפגוע בחשודים תוך שימוש בירי חי לאוויר. החיכוך פוזר והחשודים הועברו להמשך חקירת משטרת ישראל".

הדרמה הלילה במודיעין עילית הדרמה הלילה במודיעין עילית

הדרמה הלילה במודיעין עילית

צילום: באדיבות המצלם

בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים
לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל
כוכבי ים מסוג גרגירנים נצפו בשמורת האלמוגים • גלריה
בני ברק: הוקם צוות חירום לטיפול בחשד לליקוי מבנים