ארה"ב: "תקפנו בסיס של מליציות פרו איראניות בגבול עיראק-סוריה"

על רקע שיחות הגרעין: משרד ההגנה האמריקני נטל אחריות על התקיפה האווירית • בהודעת הפנטגון נאמר כי המקום "שימש לתקיפת מטרות אמריקניות באמצעות מל"טים"

ארה"ב: "תקפנו בסיס של מליציות פרו איראניות בגבול עיראק-סוריה"

ארצות הברית תקפה הלילה (אור ליום שני) בסיסים של המיליציות הפרו-איראניות בעיראק ובסוריה, באזור הגבול בין שתי המדינות. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

בהודעה שפרסם הלילה הפנטגון נאמר כי התקיפה בוצעה בהוראת נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, וכי יעד התקיפה היה בסיס מל"טים, ממנו שוגרו כלי טיס ששימשו לפעולות התקפיות נגד מטרות אמריקניות בעיראק.

"נפעל להגן על חיילינו, מול התקיפות נגד כוחות ארה"ב - המגובות על ידי איראן", נאמר בהודעה, "אנו פועלים למנוע הסלמה, אך מעבירים מסר מרתיע ופועלים מתוך זכותנו להגנה עצמית".

על פי דיווחים בתקשורת הערבית, לפחות חמישה בני אדם נהרגו בתקיפה. לפי דיווחים מוקדמים יותר, התקיפות כוונו נגד כוחות של מיליציה עיראקית פרו-איראנית הפעילה באזור הגבול.

ערוץ החדשות "נאהר מדיה", הפועל במחוז דיר א-זור והמזוהה עם המורדים דיווח כי האתרים שהופצצו הם מבנים אזרחיים שנתפסו על ידי כוחות המיליציות הפרו-איראניות.

כלי תקשורת אחרים דיווחו על כמות גדולה של אמבולנסים ומשאיות צבאיות של משטר אסד שעשו את דרכם לאזור האירוע, עדות, ככל הנראה, לחשש שיש נפגעים בתקיפות.

אזור מעבר הגבול בין עיראק לסוריה הוא ציר חיוני עבור המיליציות הפרו-איראניות בסוריה והוא הותקף בעבר על ידי חיל האוויר האמריקני. על פי דיווחים זרים, גם ישראל השתתפה בתקיפות אוויריות באזור, במיוחד על בסיס משמרות המהפכה "אימאם עלי" הממוקם סמוך למעבר הגבולות.

יש לציין כי התקיפה בוצעה בזמן רגיש במגעים בין ארה"ב וחמש המעצמות מול איראן, במטרה להחיות את הסכם הגרעין.

רק לפני כמה ימים בוצעה תקיפה נגד מפעל לייצור חלקי צנטריפוגות באזור טהרן, ואתמול איראן הטילה קשיים נוספים על הפיקוח של סבא"א על מתקני הגרעין שבשטחה.

אילוסטרציה
היום בעצרת האו"ם: אבו מאזן ונשיא לבנון ינאמו
הפרלמנט אישר - אנטישמיות היא פשע באוקראינה
בין שמים וארץ: שתי ציפורים נלחמות על לטאה אחת
ארה"ב: פרו-פלשתינים שתקפו יהודים הואשמו בפשע שנאה
סין ורוסיה לצד טהרן: איראן הצטרפה לארגון שנגחאי
גרמניה: המשטרה סיכלה פיגוע נגד בתי כנסת ביום כיפור
בשליחות איראן: שיירת משאיות דלק ראשונה הגיעה ללבנון
דיווח: נשיא סין סירב להיפגש עם ביידן
הטליבאן ביקש מארה"ב לתרום לו כספים
בלב הים: שחף נוחת על גב הלווייתן • צפו