הנכים דורשים מליברמן: "יישום מלא של חוק הנכים" • צפו

לאחר שהודיעו על חידוש מחאת הנכים, ארגוני הנכים עומדים במילתם. ברגעים אלו נציגי ארגון "נכה לא חצי בן אדם" וקבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" חוסמים כבישים בנק...

הנכים דורשים מליברמן: "יישום מלא של חוק הנכים" • צפו

הנכים בשיירת מאבק נגד ליברמן

לביא נאור דובר קבוצות מאבק הנכים

לאחר שהודיעו על חידוש מחאת הנכים, ארגוני הנכים עומדים במילתם. ברגעים אלו נציגי ארגון "נכה לא חצי בן אדם" וקבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" חוסמים כבישים בנקודות שונות בדרך לביתו של שר האוצר אביגדור ליברמן ביישוב נוקדים.

המחאה חודשה סביב מחלוקת בין הארגונים לבין אגף התקציבים במשרד האוצר בגין הכנסת סעיף שינוי התנהגות במתווה של יישום החוק, סעיף שגורע מאות מיליוני שקלים מהסכום הכולל שהממשלה התחייבה לו, ועתיד לפגוע בתוספות שונות שתוכננו לשנת 2021 - בהן גם תוספת מלאה לנכים הקשישים. זאת בין היתר בעקבות העיכוב ביישום חוק הנכים עקב המצב הפוליטי.

שר האוצר אביגדור ליברמן טרם הודיע את עמדתו הרשמית בנושא. דרישת ארגוני הנכים שהשר ליברמן יודיע כי הוא מתנגד לעמדת אגף התקציבים ומתחייב ליישם את החוק במלואו בהתאם למתווה שהוגש על ידי הארגונים. כמו כן, יענה לבקשה להמשיך את תשלום המענקים המיוחדים עד להסדרת יישום החוק במסגרת תקציב המדינה.

חנן טל, מייסד ומנכ"ל "נכה לא חצי בן אדם": אגף התקציבים פועל בניגוד מוחלט לכוונת המחוקקים ומנסה לגזול מאות מליוני שקלים מהחוליה החלשה ביותר בחברה הישראלית. חידוש המחאה יסדר מחדש את סדרי העדיפויות באגף התקציבים. לא נחדול עד שהחוק ייושם במלואו. אם האוצר לא יתעשת, אנחנו צפויים לראות שידור חוזר של מחאת הנכים במלוא עוצמתה, פקקים איומים יפקדו את כבישי ישראל יום יום, שעה שעה, עד היישום המלא של החוק.

אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים, מייסד ויו"ר "נכה לא חצי בן אדם": חוק הנכים הוא חוק היסטורי, שהושג לאחר מאבק ממושך ותוך פשרות כואבות במטרה לסייע לציבור הנכים ולהעלות אותם מעל קו העוני. כל ניסיון לפגוע בחוק, ועוד לאחר שנתיים שאינו מיושם, הוא לא מעשה מוסרי. אני קורא לשר האוצר אביגדור ליברמן להכריע בסוגיה לטובת המתווה המלא, בדיוק כפי שהתחייב בכל סבבי הבחירות. מילה זו מילה.

נשיאות הכנסת אישרה: תוקם שדולה ל"פתרונות דיור למגזר החרדי"
בנט מוסיף הגבלות ומאיים בסגר שיפול כנראה בחגים
השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"