הליכוד מתנה ממשלת ימין בהחזרת ח"כ שיקלי

באופוזיציה יחלו במגעים להקמת ממשלת ימין עוד במושב הנוכחי, עם תקווה חדשה, ימינה והליכוד • ח"כ יריב לוין, עומד על כך כי תנאי הסף למגעים יהיה החזרת ח''כ שיקלי

הליכוד מתנה ממשלת ימין בהחזרת ח"כ שיקלי ח''כ שיקלי

ברקע ההכרזה של אורבך על פרישה מהקואליציה והניסיון להקמת ממשלת ימין חלופית בכנסת הנוכחית עם תקווה חדשה, ימינה והליכוד, ל"ישראל היום" נודע כי בליכוד מציבים כתנאי סף למשא ומתן בנושא את ביטול ההכרזה על עמיחי שיקלי כח"כ פורש.

באופוזיציה ינסו עכשיו להביא את סער לשולחן המו"מ להקמת ממשלת ימין בכנסת הנוכחית. סער לפי שעה מסרב להקים ממשלה שכזו, אך באופוזיציה ינסו ליצור מנגנון אמון עם ערבויות לפיהם יבנו קואליציה יציבה ויפיגו את החששות של סער מתרגיל של נתניהו. בליכוד מרגישים חובה מוסרית לשיקלי על מהלכיו האחרונים, וככל שתהיה ממשלת ימין חלופית בכנסת הנוכחית, הם דורשים להעביר חקיקה שתבטל את הפרשתו של שיקלי מסיעת ימינה. מדובר על תנאי שיו"ר סיעת הליכוד יריב לוין עומד עליו באופן אישי.

כזכור, לאור בקשת בנט, ועדת הכנסת הכריזה על שיקלי כח"כ פורש, זאת על רקע הצבעותיו נגד הקואליציה. המשמעות היא ששיקלי לא יוכל לרוץ בבחירות הבאות באף רשימה שקיימת בכנסת הנוכחית.

שיקלי הגיש אמש לביהמ"ש המחוזי בירושלים את ערעורו על החלטת ועדת הכנסת להפריש אותו מסיעת ימינה. בנוסף לטענות כי ההחלטה בעניינו הייתה ידועה מראש למרות שהייתה אמורה להתקבל רק לאחר ניהול הליך מעין-שיפוטי, מעלה הערעור גם שאלות כבדות משקל אליהן מתבקש ביהמ"ש להתייחס: למי חייב חבר כנסת אמונים - לציבור ששלח אותו או לראש המפלגה שלו?

"האם חברי הכנסת זכאים להצביע בכנסת בהתאם לדעתם, אמונתם, מצפונם, מצע מפלגתם והבטחתם לציבור בוחריהם, או שהינם בסך הכל מריונטות המופעלות על ידי ראשי הסיעות שלהם?", שואל שיקלי בפתח הערעור שהגיש למחוזי. את הערעור הגיש שיקלי באמצעות עורכי הדין אלון פומרנץ ושמרית כרמי נעמת ממשרד ליפא מאיר ושות'.

אם בית המשפט לא יהפוך את החלטת הכנסת, שיקלי יצטרך להקים מפלגה בראשותו אם ירצה לרוץ בבחירות הבאות. מדובר במהלך שבאופוזיציה חוששים ממנו, בשל סיכון ב"שריפת" קולות לגוש הימין. לחלופין, אם שיקלי לא יתמודד לכנסת, הוא יוכל לקבל מינוי לתפקיד שר מקצועי מטעם הליכוד.

גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח