פוטין בירך בשנה חדשה את יהודי רוסיה

כמדי ערב השנה החדשה, שיגר פוטין לרבה הראשי של רוסיה, הרב לאזאר אגרת ברכה ליהודי רוסיה

פוטין בירך בשנה חדשה את יהודי רוסיה

בצהרי היום של ערב ראש השנה, הגיע שליח מיוחד של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, עם אגרת ברכה ואיחולים לכבוד ראש השנה והשנה החדשה הבאה לטובה ולברכה.

נוהג זה שנהפך כבר למסורת גורם קידוש שם שמים בכל רחבי המדינה ופועל על נשמות יהודיות רבות להתעורר ולהגיע לתפילות בבתי הכנסת הפזורים בכל ערי רוסיה המופעלים על-ידי מאות רבנים ושלוחי חב"ד למענם של מאות אלפי יהודי רוסיה.

באגרת ששיגר אל לשכתו של הרב הראשי שליט"א, כותב הנשיא פוטין: "ליהודי רוסיה, הנני מברך אתכם לכבוד האחד החגים העתיקים והנערצים בלוח השנה היהודי - ראש השנה. חג זה מסמל טיהור רוחני ושיפור המעשים. בימים אלה אנשים מחשבנים את מעשיהם מהשנה שחלפה, מתבוננים במעשיהם ופעולותיהם ומתכננים את התוכניות לשנה החדשה".

עוד אמר: "הקהילות היהודיות עושות רבות למען התפתחותה המוצלחת של מדינת רוסיה, מקדישים תשומת לב בלתי נלאית לעבודה סוציאלית פורייה, משתתפים באופן פעיל ביישום פרויקטים חינוכיים, פטריוטיים, נאורים וצדקה. וכמובן, אני שמח לציין את מאמציהם שמטרתם לשמור על שלום והרמוניה בין-אתנית, בין-דתית בארצנו, דבקותם המתמדת בערכים אנושיים אוניברסליים מתמשכים כמו שכנות טובה, אמון והבנה הדדית. אני מאחל לכם בריאות, שגשוג וחג שמח!".

בתמונות: רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א בתקיעת שופר (אתמול) ובהתרת נדרים, הבוקר בבית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" במרכז מוסקבה

רבה הראשי של רוסיה עם פוטיןרבה הראשי של רוסיה תוקע בשופר
דיווח: נשיא סין סירב להיפגש עם ביידן
הטליבאן ביקש מארה"ב לתרום לו כספים
בלב הים: שחף נוחת על גב הלווייתן • צפו
ארה"ב: 7 מיליון דולר בעבור מידע שיוביל למעצרו של בכיר
שני ישראלים נהרגו בהתרסקות מטוס ביוון
ביידן יוצא למתקפה: עובדים פדראליים יאבדו משרתם אם לא יתחסנו
צפו: תיעוד ייחודי מהזוהר הצפוני והדרומי
רבבות כבר באומן: ארגוני ההצלה בהיערכות שיא
ביידן "המציא" ביקור בבית הכנסת בפיטסבורג לאחר הטבח במקום
מחקר חשף את הסיבה לגלי הקור הקיצוניים בארה"ב