עולם בלהבות: שריפות ענק בקליפורניה - גל חום עצום בסין

דליקות חורש פרצו באירופה מיוון ועד טנריף • בארצות הברית פונו אלפים מבתיהם ולפחות אדם אחד מת בגל חום במדינת ניו יורק

עולם בלהבות: שריפות ענק בקליפורניה - גל חום עצום בסין שריפה, אילוסטרציה

קיץ רותח: יותר מ-55 אלף דונמים של יער וחורש טבעי עלו באש במדינת קליפורניה בארצות הברית, ומעל 6,000 בני אדם פונו מבתיהם בעוד הכבאים נאבקים בלהבות. כך פורסם ב'ישראל היום'.

גאווין ניוסום, מושל מדינת קליפורניה, הורה על פינוי במחוז מריפוסה של יותר מ-3,000 בני אדם לאחר שהאש החלה להתפשט לאזורי מגורים והשמידה בתי מגורים וכלי רכב רבים. מאות כבאים גויסו מרחבי המדינה במטרה להילחם בלהבות, אך עד כה לא הושגה כל שליטה על האש.

גרוע מכך, ארצות הברית ניצבת בפני גל חום גדול, בעיקר בחופה המזרחי של המדינה, שם הטמפרטורות נוסקות במהירות במהלך היומיים האחרונים. במדינת ניו יורק מת לפחות אדם אחד כתוצאה מהחום הכבד. במדינת טקסס נרשמו לפחות שני מקרי מוות, בהם של רוכב אופניים בן 22.

מומחים בוושינגטון העריכו כי לפחות 90 מיליון בני אדם נמצאים כעת במקום בו הטמפרטורות קיצוניות לעונה. צריכת שיא של חשמל נרשמה בכמה מדינות, בעיקר בדרום ארצות הברית, בשל השימוש המוגבר במזגנים. בכמה מקומות הופסק זרם החשמל לשעות רבות בשל העלייה הפתאומית בצריכה.

אירופה בוערת

גם ביבשת אירופה נרשם גל חריג בהיקפו של דליקות. באי טנריף שבאיים הקנריים, שריפה גדולה כילתה אלפי דונמים של חורש טבעי ופגעה באופן קשה בכמה כפרים ועיירות. הרשויות בספרד, שמתאוששות מגל שריפות ביבשת עצמה, נחפזו לשלוח כוחות כיבוי ומטוסי כיבוי לאי במטרה לבלום את הלהבות.

שריפות גדולות פרצו גם בסלובניה, סמוך לגבול האיטלקי. אלפי בני אדם פונו מכמה כפרים ועיירות במחוז קראס שבמערב המדינה ואלפי כבאים הגיעו מכמה מדינות באירופה במטרה לעצור את האש המתפשטת.

ביוון, תיירים ומקומיים פונו מאזור תיירות פופולרי באי לסבוס, כאשר שריפה שהחלה ביערות הרריים התפשטה והרסה בתים באתר הנופש על חוף הים. חלק מהתושבים הקשישים יכלו לארוז רק כמה שקיות ניילון עם חפצים לפני שיצאו בשיירות פינוי לעבר העיר הגדולה באי.

גל חום בסין

גם סין מתמודדת בימים האחרונים עם גל חום של 40 מעלות, כאשר חלק מהמחוזות כבר נמצאים בכוננות הגבוהה ביותר האפשרית וגורמים רשמיים מזהירים מפני הפשרת קרחונים, מפולות בוץ ושריפות יער.

משרד ניהול החירום אמר כי העלייה בביקוש למיזוג אוויר בבתים, משרדים ומפעלים עלול להוות סיכונים לרשת החשמל הלאומית.

ליאו ג'אנג, נשיא יצרנית הכימיקלים סיקה צ'יינה, אמר ביום שישי: "עבור כל המפעלים בסין ובשנגחאי יש לנו תקנות שצריך לפעול לפיהן", לאחר שגורמים ממשלתיים הזהירו מפני "בדיקות חמורות".

מחסן תחמושת התפוצץ בצפון חצי האי קרים • צפו בתיעוד
איראן בונה שלושה לוויינים נוספים שיוכלו לרגל אחר ישראל
פרשת המסמכים הסודיים: האם טראמפ לא ירוץ לנשיאות?
סיכום חדשות השבת: מסמכים "סודיים ביותר" נמצאו באחוזת טראמפ
דיווח: הפשיטה על אחוזת טראמפ נועדה לאתר מסמכים קשורים לנשק גרעיני
אחותו של קים ג'ונג און סיפרה שחלה - והקהל פרץ בבכי
‏תיעוד מארה"ב: מטוס התרסק באמצע כביש מהיר בקליפורניה ועלה בלהבות
טילים שוגרו מאודסה לחצי האי קרים ותקפו את חיל האוויר הרוסי בקרים
סיבה לדאגה: רוסיה שיגרה לוויין צבאי עבור איראן
ביידן הכריז: מצב חירום לאומי במאבק באבעבועות הקוף